Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy Pán Péter...

Mit jelent az hogy Pán Péter generáció?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Azokat hívják Pán Péter syndrómásoknak, akik felnőtt, és idős korukra sem akarnak elköltözni a szüleiktől. 30-40 évesen sem akarnak külön lakásban lakni. Azért nevezik ezt a generációt Pán Péter generációnak, mert nagyon nehéz saját lakáshoz jutni, és ezért otthon élnek a szülőkkel.
2011. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, csak nem mindegy hogy nem AKARSZ, vagy nem TUDSZ!
2011. márc. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kifejezés nincs csak pán péter szindróma azt jelenti hogy valaki nem nő fel soha érzelmileg de ez sokkal többet jelent annál hogy otthon lakik e.

Sokan házasodnak, vállalnak gyereket mégse képesek önálló felnöt életvitelre. Párkapcsolatból párkapcsolatba menekülnek, minden próbléma megoldását másoktól várják, nincs stabil munkahelyük...

Michael Jackson is pán péter szindromás volt.

2011. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Pán Péter egy mese szereplő, aki soha nem akart felnőni.

A Pán Péter szindróma az ilyen típusú személyiséggel rendelkező embereket takarja.

A Pán Péter generáció egy teljesen új kifejezés. A 80-as években született generációval kapcsolatban került a köztudatba. Mégpedig azért, mert ez a generáció már elérte azt a kort, amikor önálló életet kellene, lehetne élniük, de ezt nem tudják, vagy nem akarják megtenni.

Tehát a "régi" fiatalokhoz képest sokkal kevesebben élnek önálló életet felnőttként.

2011. márc. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen több generáció élet egy fedél alatt a fiúk haza vitték a feleséget és sose költöztek el az mért volt más.
2011. márc. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

A most huszonéves fiatalok, és a harmincasok, mert ők kerültek abba a helyzetbe, hogy ha belegebedtek sem tudtak lakást venni, csak ha a szülőnek volt annyi, hogy megvette.

Akik felvették a hitelt, el tudtak menni otthonról, viszont hamarosan visszaköltöznek, mert elárverezik a házukat. Na, hát ezt jelenti a Pán Péter szindróma.

Amúgy meg a pofám leszakad, hogy ebből betegséget akarnak gyártani, ez nem betegség, hanem ilyen az ország ahol élünk. Szerintem ott kéne valami agybajt keresgélni, nem a fiataloknál...

2011. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Azok a 80-as években született fiatalok, akik biológiailag felnőttek, lélekben kamaszok. Sokan szüleiknél élnek, vagy a szülők anyagilag támogatják őket, motiválatlanok és kerülik a felelősségvállalással járó döntéseket. Szexuálisan aktívak, de ezen a területen sem vállalnak felelősséget (házasság, gyerek). A tanulmányi idejűket akár 30 éves korukig is húzzák. Céltalanok, kapcsolatbeli és identitásbeli problémákkal küzdenek.
2011. ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 korzika válasza:
100%

Aki nem tud elmenni, de amúgy érett felnőtt, az nem pán péteres.

Sok pán péteres pasi, anyakomplexussal házasodik és ő lesz a legnagyobb gyerek a családban, és tinédzser szinten marad az érzelmi fejlettsége, míg a felesége egyre érettebb lesz, de a végén mégis a pasi lép le és a nő sír. ezt nem teljesen tudom megérteni egyébként, hogy miért ennyi nő ilyen igénytelen.

2011. ápr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
én is azon vagyok kiakadva,hogy betegségnek állítják be,közbe meg a fiatal nem tudja elkezdeni a saját életét ebben a drága országban
2011. ápr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bizonyára nem betegség, hanem egy típusú lelki hozzáállás. Ilyen volt a múlt században is,(unokatestvérem is él így, aki 49 évesen még mindig a szüleivel lakik, és még nő sem igen volt a közelében, ő rá igazán illik ez) Leginkább a férfiakon vehető észre, hiszen pontosan ők azok, akiktől a társadalom elvárja az önálló életre lépést határozott jegyeit, úgymint családalapítás, önálló lakás megteremtése.

A 80-as években születettekkel pusztán annyni a hasonlóság, hogy ők az a korosztály, akik úgy "lépnek az életbe" hogy a családi háttér már csak csekély, vagy szinte semmi féle támogatást nem tud adni, és a gazdasági körülmények miatt nem képesek a saját megélhetésüket önállóan elkezdeni.

Aki ezt felismeri, annak több lehetősége is van: vagy a szüleivel él, és a paneles kisszobába húzza meg magát a feleségével, (korai házasság és korai válás)annak lehetőségét fölvállalva, hogy válás után is a szülei fennhatósága alatt marad.

Vagy külföldre menekül egyedül vagy az élete párjával -házasság nélkül, munkát keresve és találva, amiből még az albérletre is futja, kivárva a jobb időket. Vagy ting-leng odahaza és ha rátermett talán bevállal még egy két iskolát, csakhogy kitolja az időt, mikoris családalapításra érettnek mondhatja magát, és hátha a sors hoz majd valami kedvező változást.

2011. ápr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!