Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik típus vagy a kettő közül?

Melyik típus vagy a kettő közül?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm Olaszországba ment au-pairnek(én már ezt a lépést sem tudnám megtenni), és szabad idejében, meg szabadsága alatt elrepül más országokba is(vagy csak utazgat a környéken)egyedül, mert a barátainak suli/meló van. Én borzasztóan felnézek rá, és szeretnék ilyen magabiztos, talpraesett és határozott lenni, de én ehhez túl nyuszi vagyok. Te melyik típus vagy? Ez a bevállalós, vagy mint én. Aki olyan, mint én, az is irigykedve nézi a másik típust?
2011. márc. 10. 23:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Èn kicsit nyuszi voltam,de a sors úgy hozta,hogy felvettek egy olyan egyetemre külföldön,amit,mint lehetősèg, nem lehetett kihagyni. Az oltàri gàz az volt,hogy nem tudtam a nyelvet,az angollal,amit addig tanulgattam, nem mentem sokra...hàt enyhèn szólva is ràzós időszak volt,míg beleràzódtam, suli mellett takarìtàssal, max babysitterkedèssel kerestem pènzt,majd mikor màr megyegetett a nyelv,a vendèglàtàsból is. Az idők soràn kerültem àt a màsik, azaz bevàllalós tipusba,főleg azèrt, mert örök igazsàg,hogy aki mer az nyer! Kinyílt valahogy a vilàg előttem, hogy többfèle nemzetisègű emberekkel ismerkedhettem meg, tanulhattam, dolgozhattam/tok együtt. Felelőtlensèg?Mi?ezt írta itt valaki...nem èrtem.

Most is külföldön èlek, legszebb èvekkènt emlèkszem vissza a kezdő egyetemi èvekre,hiàba volt hàtrànyom a nyelv miatt,persze jobb lett volna sokkal, ha màr tudok beszèlni.

Itt közèpsulikban bevett szokàs, 3.ban, hogy cserediàknak mennek, pl Londonba 1 èvre. Szerintem szuper dolog,ha ez megadatik fiatal korban, ha lehetne kötelezővè tennèm mindenhol. Egyszerűen,aki nem próbàlt èletet külföldön,az nem tudja mit veszìt. Főleg ha így,diàkkènt, au-pairkènt teheti, mèg nagyobb felelőssèg nèlkül.A vilàg nyílik ki, olyan èlettapasztalatokat nyer az ember ezàltal, amit sehol nem tanulhat meg, hiàba èl 100 évig,ha a kis max 100kmes körzetèből nem mozdult ki. Nyusziknak hajrà,mert amíg fiatalok vagytok,egyszerűen nem veszìthettek,csak azzal,ha nem tesztek semmit,ès idősen majd visszagondoltok, hogy hàt pedig ezt meg azt is kipróbàlhattam volna....ha mertem volna.De csak akkor jössz rà mennyit veszíthetsz a gyàvasàggal,ha egyszer belevàgsz.pl egy au-pairkedès vagy nyàri külföldi munka, erasmus ösztöndìj...stb Hidd el büszke lennèl magadra,és a csalàdod,ismerőseid is ràd.

2011. márc. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Kicsit nyuszi, de nem irigykedő, hiszen nem lehet mindent egyszerre.

Érettségi utáni nyáron ismerkedtem meg a férjemmel. Nagyon nagy szerelem volt (most is szeretjük egymást, de azért ez már más), minden évfolyamtársam kiment külföldre hosszabb-rövidebb időre, én nem, mert nagyon rosszul éreztem volna magam nélküle. Egyetem után összeházasodtunk, vettünk egy lakást, három év után megszületett a kisfiunk, aki most lesz egyéves.

Az egyetemi legjobb barátnőm közben kiment Angliába többször is, laza kapcsolatai vannak itt-ott, most egy tengerjáró hajóra megy dolgozni. Ha találkozunk, elgondolkodom arról, milyen jó neki, mennyi érdekes helyen jár, mennyi emberrel találkozik, és én ezekről már végleg lemondhatok. Ő meg arról (mondta), hogy milyen jó nekem, van egy biztos pont az életemben, szép családom van, szeret a férjem. Nem cserélnénk egymással, mert más alkatok vagyunk, de egy rövid időt mindketten kipróbálnánk a másik bőrében.

2011. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem különösebben veszélyes dolog európai nagyvárosok közt utazgatni repülővel. Ha van pénzed, felülsz a repcsire 2 óra múlva Berlinben vagy, körülnézel, este vagy másnap visszajössz. Nem kevésbé veszélyes, mint kibuszozni Ferihegyre. USA kb ugyanígy, csak több idő kell rá. Zambia és Kelet-Európa már más, pláne stoppal. Ilyeneket én se merek, bár azért legalább egyszer belevágnék, ha lenne valami célom, de talán túl kényelmes vagyok. Meg nyuszi. :)

24f

2011. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
... NEM különösebben veszélyes ...
2011. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
nyuszi, de én jól érzem magam így is...
2011. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nyuszi és irigy.

21F

2011. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én valahol a kettő között. Pár éve elmentem az unokatesómmal Olaszországba csak úgy, mert neten megismerkedtem egy olasz fiúval. Történhetett volna rossz, de nem történt, ugyan semmi nem lett a fiúval, de rendes volt. Így utólag azt mondom bevállalós voltam, viszont teljesen egyedül nem mernék menni, ahhoz nyuszi vagyok. Nem tudom, honnan veszi, aki azt írja, hogy aki nyuszi, az irigy a bevállalósra. Nem mindenkinél van így, ne általánosíts!
2011. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én is nyuszi,mindig azt szoktam mondani,hogy ha át kellene lépnem a határt biztos sokkot kapnék a félelemtől,hogy valami oknál fogva soha többé nem jöhetek vissza.Tiszta idióta vagyok igaz?
2011. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Az hogy valaki bevállalós nem minden esetben követendő példa. Az jó ha az ember talpra esett és nem fél próbálgatni a szárnyait ha nem ijed meg a saját árnyékától. De tudni kell helyesen felméri a dolgokat hogy mi az amibe még úgy vágunk bele hogy nem kell megbánnunk és nem követünk el hibát. Egy idegen országba ismeretlenül pénz nélkül kimenni igen csábítóan hangzik de nem minden esetben éri meg. Fontos hogy az ember tudja meddig mehet el. Nem mindig célra vezető fejjel menni a falnak.
2011. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Hát ha lehet úgy mondani, én is talpraesett és határozott vagyok. Biztosra nem állíthatom, mert még nem léptem be a felnőtt-korba, de bármiben szívesen benne vagyok. Mivel kórusban éneklek, egy évben akár 4x-5x is megyünk külföldre (Anglia, Lengyelország, Csehország, Svájc, Németország, Franciaország, Belgium stb.)

Itt már mind voltam, ráadásul a kórusunk nyerte meg a 200x (nem tudom melyik évben) Japánban a kórusolimpiát :)


Imádok utazni, honvágyam csak egy minimális szokott lenni, hamar feltalálom magam az új helyeken, mivel családnál lakom és van egy középfokú német nyelvvizsgám így könnyen tudok beszélni a családdal :)


Szerencsés vagyok :)


14/L

2011. márc. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!