Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez féltékenység lenne?

Ez féltékenység lenne?

Figyelt kérdés

Van egy fiú, akit 8 éve ismerek. Ő az én legjobb barátom, a lelki társam, nagyon egymásra vagyunk hangolódva, sok közös van bennünk, sok időt töltünk együtt.

Nemrég szóba került, hogy jöjjünk össze, igazából ezt ő erőltette, de én mondtam, hogy legyünk csak barátok. Én is vonzónak találom őt, de úgy gondoltam, hogy egy esetleges szakítás után a barátságunk már nem lenne a régi, és ezt nem kockáztatom. Végül barátok maradtunk, sokszor bókolt nekem, mondta, hogy nagyon szeret.

Minden jól ment egészen addig, míg tegnap megtudtam, hogy barátnője van. Mikor kiderült úgy éreztem mintha gyomron vágtak volna azóta meg gombóc van a torkomban. Nem tudom, mit csináljak. :(


2011. márc. 10. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony féltékenység és csalódás.

Én a helyedben rákérdeznék erre,mert ha tényleg ő a legjobb barátod,hogy-hogy nem mondta van valakije.

Vagy csak féltékennyé akar tenni ezzel?

2011. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szeritnem csak szarul esik, hoyg elkönyvelted "rajongónak" aztán mostmár van neki más, ergo már nem a te rajongód. Kinek ne esne szarul? Az nem azt jelenti, hogy akarsz valamit tőle és azért vagy féltékeny.
2011. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jaj hát ez övön aluli volt.. mégis milyen legjobb barát aki előbb össze akar jönni veled aztán meg benyögi hogy van barátnője?

ha valóban szereted barátként akkor ne rontsd el azzal hogy jársz vele, csak ha 100% biztos vagy benne hogy őt akarod,

és hogy ő is csak téged akar.

2011. márc. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. totálisan igaza van. Persze hogy zavar hiszen eddig úgymond csaka tiéd volt, most meg egy másik csaj bejött a képbe aki - ha komolyra fordul - többet fog jelenteni neki a barátjánál, ez természetes. Ha te nem akartál vele járni, fogadd el hogy más viszont igen. Nem szép dolog a "nekem nem kell de másé se legyen" ...

Próbáld meg legyűrni a féltékenységedet és örülj hogy legalább már nem fogja az otromlásoddal tönkretenni a barátságotokat hanem boldog valakivel aki szereti. Lehet hogy a srác nem szerelmes, de legalább az esélye megvan arra hogy az legyen valakibe aki viszonozza is.

2011. márc. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez bizony egy kicsike szeretetféltés, testvérek között is előfordul, amikor a másiknak barátja/barátnője lesz, hogy a figyelmen osztozni kell. A legjobb barátságok is együtt járnak némi kisajátításí hajlammal. A nemi hovatartozásunkat sem tudjuk levetkőzni, ami ronthat a helyzeten igenis. A hiúság nagy úr!:)
2011. márc. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez birtoklási vágy. Amiből a féltékenység is táplálkozik. Nem jó dolog. Ugyanaz mint az óvodában. Nem játszol a játékkal, de ha más venné a kezébe, nem adod. A tudat,hogy ugyan most nem kell, de ha kellene leakasztanád a szögről, és ezt nem teheted meg ha más játszik vele, bosszant. Jó az elején elcsípni az ilyen érzést, mert ettől megy tönkre a kapcsolatok 95 százaléka. Ha ezt az érzést legyőzöd, akkor leszel igazi barátja a fiúnak, mert tudsz örülni az ő örömének. Tehát előtted a feladat.
2011. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, féltékenység. Meg is érdemelted. Minek kellett így bonyolítani a dolgokat?

Az pedig alap szabály, ha egy férfi és egy nő között az egyik többet akar, mint barátság, az idővel úgyis tönkreteszi a baráti kapcsolatot. Akkor meg már miért ne lehetne megpróbálni többet? Ne is haragudj, nem akarok személyeskedni, de vak vagy! Rátaláltál a lelki társadra, szeret téged, Te is vonzódsz hozzá és még a legjobb barátok is vagytok, egy nagyon jó kapcsolatotok lehetett volna (ha persze a szex is működik, de miért is ne működne). Ezt már elbuktad.

2011. márc. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!