Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy is lehet boldog valaki ha...

Úgy is lehet boldog valaki ha nincs önbizalma? Lehet később családja, férje?

Figyelt kérdés

Akiket ismerek, és boldog családi életet élnek, azoknak van önbizalmuk. Akik visszahúzódók, azok meg nagyjából egyedül vannak. Ez ettől függ?

Ha pl valakinek nincs önbizalma, akkor az nem érdekes senkinek?Annak nem lesz komoly kapcsolata?


2011. márc. 4. 19:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Csak olyan nehéz...

Mióta az eszemet tudom, engem mindig lenéztek az osztálytársaim pl. Én egy senki voltam bármilyen közösségben vettem részt. És ezt érzem most is. Ha pl kedves velem valaki, akkor az jut eszembe, hogy csak kötelességből kedves, vagy van valami hátsó szándéka. Nem saját magam miatt, mert jellegtelennek érzem magam.

És bár a külsőmmel sem vagyok elégedett, de ez inkább belülről fakad. Sokszor van, hogy reggel jól érzem magam, felöltözöm, elindulok itthonról. Aztán mire kb a buszra felszállok, már úgy érzem hogy legszívesebben elszaladnék, mert úgy érzem hogy most ez is rossz rajtam, meg az is. Lehet ez már beteges, de 90%-ban ilyen gondolataim vannak.

2011. márc. 4. 20:19
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan épp párkapcsolattal próbálják betölteni az önbizalomhiány okozta űrt. Azok, akik azt hiszik, hogy a párkapcsolat státusz-szimbólum. Teljesen máshogy viselkednek egyedülállóként és párkapcsolatban. Ők a párjuktól várják az önbizalmat.

Tehát nem azért van egyedül, mert visszahúzódó, hanem azért visszahúzódó, mert egyedül van.

2011. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

20:08 első két mondatod nettó f*szság

20:15 szerintem is így van

2011. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen problémám van, csak én még pluszba kövér és ronda is vagyok :'(


és sokat gondolok arra, hogy nem is kéne élnem, hogy nincs értelme...

2011. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem sincs, de van egy lány aki nagyon tetszik, csak nicnsen önbizalmam elmondani neki:S:((((
2011. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Akkor most újdonságot mondok...:-)

Nem az emberek véleményétől mozog ám a föld.

Aki úgy él, hogy mások véleményéhez alakítja a személyiségét állandóan az szerintem szánalmas.

Ha mindenki így gondolkodott volna akkor az egész emberiség nem lenne más egy rakás ugyanúgy bégető birkánál.

Ma ez a tendencia, az igaz, de ez nem azt jelenti, hogy ez így is van jól.

Állítólag Leonardo da Vinci-t is kiröhögték a maga idejében (akkoriban egyáltalán nem divatos frizurája és szakálla volt ráadásul kedvelte a rózsaszín ruhákat:-))és még lehetne sorolni ezrével...

Ma ki emlékszik azokra akik nevettek ezeken az embereken?

Ráadásul nem (kizárólag)a kapcsolat a boldogság fokmérője.


Egyébként kíváncsi lennék, ki mondta, hogy az emberi élet célja a boldogság elérése és megtartása...

Persze jó is lenne...

2011. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nekem van önbizalmam..de mégse vagyok boldog:/:(
2011. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Nagyon leegyszerűsítve látsz egy komplex dolgot.


Sok embert ismerek, akik azért vannak párkapcsolatban (és én is voltam úgy vele), mert mélyen belül nem hisznek benne, hogy megállnák a helyüket egyedül a világban. Mindig kell valaki, akire támaszkodjanak. Ez főként nőkre igaz, de pasiban is sok van, aki azonnal pánikol, ha nincs mellette valaki. Én éltem hosszú, akkor boldognak gondolt kapcsolatban, és nem volt önbizalmam. Egyedül kellett lennem, hogy rájöjjek, nem történik tragédia, egyedül is vagyok annyira ügyes, okos, hogy megbirkózzak mindennel. Most már egy kapcsolatnak is máshogy futok neki.


Az viszont igaz, hogy mivel még mindig inkább a kapcsolatban lét a társadalmi norma, önmagában egy kapcsolat segíthet megtartani illetve feltornászni az önbizalmat, amire, megint csak, leginkább akkor van szükség, ha amúgy hibádzik.


Főként fiatal egyedülállókon látom, hogy kell nekik az a kis "extra löket", amit egy barát/barátnő ad. Ez nem baj - van, hogy tényleg kell!


Bizonyos kor felett viszont nem árt, ha tudod, hogy mit érsz önmagadban. Ezt is meg kell tapasztalni. A kor előrehaladtával az önbizalom amúgy is növekszik általában, párkapcsolat ide vagy oda.


Plusz további bonyodalom, hogy más-más területeken igen eltérő szintű lehet az önbizalmunk. Pl. munkában-tanulásban magas, az ellenkező nemmel viszont alacsony, vagy épp fordítva. Ezek egymásra is kihathatnak.


Nem érdemes annyira leegyszerűsíteni, ahogy a kérdésben.

2018. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!