Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy is lehet boldog valaki ha...

Úgy is lehet boldog valaki ha nincs önbizalma? Lehet később családja, férje?

Figyelt kérdés

Akiket ismerek, és boldog családi életet élnek, azoknak van önbizalmuk. Akik visszahúzódók, azok meg nagyjából egyedül vannak. Ez ettől függ?

Ha pl valakinek nincs önbizalma, akkor az nem érdekes senkinek?Annak nem lesz komoly kapcsolata?


2011. márc. 4. 19:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha valaki, akkor én elmondhatom magamról, hogy elég kevés önbizalmam van. Ezt egyrészt a családom is sokszor a tudtomra adta, és próbálnak folyamatosan jótanácsokkal ellátni, másodszor pedig én is tisztában vagyok vele. Van családom, nagyon boldog vagyok a párommal és a 15 hónapos pici fiúnkkal. :-))) Szóval nyugi, önbizalomhiánnyal is lehetsz boldog. Üdv.
2011. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem nincs önbizalmam :(
2011. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Akinek nincs önbizalma az nem lehet boldog mert mindig van benne egyfajta szorongás illetve félelem az élettől, az ismeretlentől, másoktól.

A boldogságot el kell érni és ehhez elengedhetetlen az önbizalom. Sőt mindenhez amit el akarunk érni az életben önbizalom kell. És hát amit el akarunk érni az jó esetben közelebb visz a boldogsághoz.

2011. márc. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Aki magát nem szereti(nincs önbizalma) az bizony nem tud szeretni másokat sem. Aki önmagában nem bízik, az hogyan bízhatna bárki másban. Akkor lehet boldog, ha tud fejlődni akár kapcsolatban, akár anélkül, ha ki tudja fejleszteni magában az önmaga szeretetét, önmagába vetett bizalmát.
2011. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy mások megbecsüljenek, előbb magadat kell elfogadnod.
2011. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Én sem voltam nagy önbizalmú lány, de amíg ez nem rontja az életszinvonalad olyannyira, hogy nem csinálsz semmit, mert nem mersz elkezdeni, mert úgysem sikerül, hanem igenis megcsinálod amit meg kell korodnak megfelelően, és nem hangoztatod az önbizalomhiányodat, addig te is lehetsz boldog most is később is. Párd is találhatsz, vagy inkább rádtalálhatnak. De ne told el magadtól, ha valakit érdekelni kezdenél, mert úgy tényleg nem fog menni. Hagy döntse el ő mit szeret rajtad, ne te, hogy mit nem kellene szeressen.

Fel a fejjel, azért beszélgess magaddal, hogy márpedig neked is sikerülnek dolgok, és szépen piciről picire elkezd majd nőni.

2011. márc. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

családod lehet, és párkapcsolatod, hiszen ez nem ettől függ.

viszont igaza van az előttem lévőnek. ha magadat nem fogadod el, nem igazán lehetsz boldog. a boldogsághoz kell az önbizalom, hiszen ha azt hiszed hogy nem vagy jó vagy nem szereted magad, egyértelműen NEM vagy boldog.

2011. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

20:28

Igen ez igy van. Kedves kerdezo, amikor nincs onbizalmad, akkor nem fogadod el Onmagadat, s nem fogod elhinni azt sem, hogy a parod igazan szeret!

Tehat nem fogsz egyedul maradni, de onbizalom nelkul nagyon nehez Neked elni,

hiszen jelen lesz egy belso felelem, mivel ertektelennek erzed onmagad.

Minden szemelyisegnek van valami belso erteke, s ezzel Te is rendelkezel, csak fedezd fel ezt az erteket.

2011. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 habibi ***** válasza:
100%
szia, hát régen súlyos önbizalomhiányban szenvedtem, de megismertem a páromat és az Ő hatására és segítségével már nincs ilyen problémám és nagyon boldog vagyok , tehát a párom orvosolta a problémámat :)
2011. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Nem ilyen egyszerű, azt hiszem.

Bár valamilyen szinten az önbizalom másokban is bizalmat, tiszteletet kelt.

Főképp a nőknek számít ez.

Bár mostanában az önbizalmat rendre összekeverik a nagyhangúsággal és a kérkedéssel.

Egyszerűen egy társaságban egyszerűbb észrevenni azt, aki a középpontban van, így több a lehetősége talán...

Ma már az emberek lusták kideríteni, hogy milyen is valójában a másik, így a jobb és harsányabb reklámura buknak rá.

Azért ez nem jelenti azt, hogy összefüggene a boldogsággal.

Rengeteg ember aki gazdag, sikeres és látszólag nagyon magabiztos; él nagyon boldogtalanul. Elég csak megnézni a sok alkoholista, drogos, fóbiákkal és egyéb pszichológiai problémákkal küzdő "sztárt".

:-)

2011. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!