Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet távol tartani egy...

Hogy lehet távol tartani egy irigy "rokont"?

Figyelt kérdés

Adott a férjem, aki egy házas ember egyéjszakás kapcsolatából született. Adott az ö apja és felesége, a "mostohaanyós". Ez a mostohaanyós mindenféle gusztustalan dolgot pletykál rólam, aminek kb.nulla a valóságalapja. Már csinálja egy ideje, de most telt be a pohár! Megint tett egy gusztustalan megjegyzést. Elegem van! Sajnos Provident kölcsönöket oszt ki és törlesztöt szed be és nekünk is van ott kölcsönünk, ezért muszáj, hogy házhoz jöjjön de én nem akarom. Távol akarom tartani tölünk ezt a nöt. Nem tudom hogy lehetne elérni, hogy semmit ne tudjon rólunk. Egy házzal lakik odébb mint mi, az egész lakótelepen elterjesztette, hogy én ilyen vagyok meg olyan. El akarunk költözni de még egy jelentkezö sem volt a lakásra:( félek, hogy örökké itt ragadunk, de esküszöm még egy szót szól és kitépem az összes haját...

De a kérdés, hogy ne kerüljön erre sor:

Hogyan lehetne távoltartani ezt a nöt? Hiszen se nekem, se a férjemnek sem senkije. Elöszeretettel mászik mások életébe, ha kell neki valami rögtön mézes-mázos. Mivel itt lakik mellettünk, nem tudok nem foglalkozni vele, föleg, hogy másoknak is mondja a magáét.

Segítsetek!!!!!:(


2011. márc. 4. 18:42
 1/5 yuda ***** válasza:
100%

Békés, hosszútávon működő tanácsom a következő:


Beszéld meg először persze a férjeddel a következőt és tartsátok is magatokat hozzá: információ átadást nulla egész nullára lecsökkenteni, főleg a személyes dolgokról. Ha akartok a hölggyel beszélgetni mégiscsak, akkor a hogy vagy, mi újság kérdéseket tegyétek fel, vagy milyen szép idő van, de magatokról következetesen semmit, illetve olyanokat, hogy semmi különös, most nem történt semmi... érted?


A szisztéma működését a tűz és a fa példázza: ha nem teszel fát a tűzre, előbb utóbb ki fog aludni :)

Nem lesz több témája, így kifogy belőle...

Érted?

2011. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ha van rá lehetőség akkor vegyetek fel máshonnan hitelt, fizessétek ki a providentet (amúgy is magas thmre osztogatják)


Egy gonddal kevesebb.


A másik: érd el hogy lerázhasd. Ha mész az utcán és látod hogy belekezd a mondókájába, vágj közbe és mondd azt hogy nagyon sajnálod de sietned kell, vagy játszd el, hogy csörög a telefonod, vedd fel és köszönj el tőle...

2011. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a gond...Egyszerűen nem kell vele foglalkozni,nem kell vele leállni beszélgetni..Sőt még köszöni sem kell neki ha nem akarsz.

Azt hogy van provident kölcsönöd azt csakis úgy lehet törleszteni,hogy az ügynök házhoz megy..De nem kell beengedni.Ha jön a rokon a pénzért akkor amikor csönget már előre elkészített összeggel kinyitod az ajtót,kilépsz és kint az ajtóban adod neki oda..Nem engeded be a lakásba..HA mondja hogy miért nem mentek be a lakásba,mond meg neki nyugodtan,hogy mert nem akarod,hogy bejöjjön..Ha valaki ennyire kavarja a szart,és ilyen pletykás annak nyugodtan meg lehet mondani,hogy a kötelező kis idő is bőven sok belőle...Kifizeted a pénzt majd becsapod az orra előtt az ajtót..Ennyi..Nem kell foglalkozni az ilyen emberekkel..A pletykát meg úgyse hagyja abba..Legalább most valós dolgokat fog mondani.."képzeljétek! X.Y. egyszerűen becsapta a képem előtt az ajtót!Be se engedett! Hát milyen ember???"

2011. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú köszi szépen a hasznos válaszokat!!:) Most nagyon jó tippeket adtatok! Ezeket be fogom tartani mindenképpen. Örökké hálás leszek!!!
2011. márc. 4. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:
mond meg neki a frankót.
2011. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!