Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok, h ne legyek...

Mit tanácsoltok, h ne legyek ennyire fáradt? Ki mit iszik, v milyen koffein pótlót tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Oké,3 gyerek mellett nehéz nem fáradtnak lenni,főleg h a legnagyobbikat mden másnap én viszem le a buszra(felváltva apukával)De már "immúnis" vok a kávéra,meg az energiaitalra!Délutánonként leszoktam feküdni a 2 picivel,de akkor meg elcsúszok a házimunkával és később meg amiatt van "bűntudatom"!
2011. márc. 2. 07:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
háziorvos, vérvétel, laborvizsgálat és rögtön kiderül, hogy magnézium-, vas- vagy egyéb nyomelemhiányod van-e ;)
2011. márc. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ki lehet merülve a szervezeted, próbáld ki a vitaminokat! :) Nekem bevált;)
2011. márc. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt. Én is sok kávét iszok, de engem se pörget fel. Ha vitaminhiány okozza a fáradtságot, akkor a Béres multi hatásos lehet. Hétvégére passzold le a gyerekeket ha megteheted és pihend ki alaposan magad.
2011. márc. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A vashiány nekem már kiskorom óta fenn áll...szóval folyamatosan szedem a vas tablettát meg a c-vitamint!Milyen vitaminra gondoltatok?Esetleg márka neve tudtok mondani?
2011. márc. 2. 07:47
 5/21 A kérdező kommentje:
Nincs annyi nagyszülő h mind a 3at vigyék:)Meg már megszokta a szervezetem h éjjel kelek etetni...a legkisebb alig múlt 1 éves,őt eddig egyszer vitte el a mama,akkor is olyan beteg vtam h nem tudtam ellátni,amúgy a 2 nagyobbikat szokták vinni,majdnem mden 7végén,a kicsi az aki nem enged minket pihenni....
2011. márc. 2. 07:52
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha elmennétek a gyerekekkel kikapcsolódni? Sétálnátok egy nagyot valahol? tudom, hogy ez még fárasztóbbnak tűnik, de hátha a kikapcsolódás, a környezet változás felpörget.
2011. márc. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg zöldség és gyümölcs. Engem az pörget fel általában. Korábban volt, hogy multivitaminból a Supradynt szedtem - azt javasolta a háziorvos -, de egy ideje úgy érzem, hogy a nyers zöldségekből is ugyanúgy felszívódik, és hat rám.

Érdemes megkérdezni a háziorvosodat, hogy ő mit ajánl.

2011. márc. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat!Aranyosak vagytok!Arra még kaphatnék választ,h ha így cselekszek(vitamin,zöldség gyümölcs),akkor mennyi idő alatt hatnak?
2011. márc. 2. 08:02
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt doki, mert én is jártam úgy, hogy szedtem a vasat, majd néhány évvel később kiderült, hogy már más típusú vashiányom van.


Ami nekem nagyon működik és nem zakatol úgy a szívem se, mint a koffeintől: reggel éhgyomorra fél liter langyos (szobahőmérsékletű) citromos víz. Nem tudom, hogy pontosan mit csinál, de olyan érzés, mintha hirtelen kitisztulna az agyam, pedig az első kávéig én se szoktam képben lenni.

Napközben pedig szétosztva C-vitamin nagyobb dózisban. Estére nem javasolt, pont emiatt, hogy ébren tart.

No meg a vas felszívódását is segíti, érdemes egyszerre bevenni őket.


Tényleg, a vasnál nem fordulhat elő, hogy a bevétel időpontja körül tejet vagy teljes kiőrlésű gabonát iszol/eszel? Ezek gátolják a vas felszívódását, ha a tablettával együtt vannak a gyomorban.


Ami a leghatásosabb lenne, de legnehezebben kivitelezhető: néhány nap egyedül az ággyal. Ha mást nem, egy hétvégére mind ahárom gyereket oda lehetne adni a nagyszülőknek, és egyszerűen átaludni a hétvégét.

2011. márc. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

És ha orvosi bajod nincs , akkor sokat tud segíteni a sportolás .

Napi fél óra futás csodákra képes , de ha csak 10 perced van az is jót tud tenni . Lényeg hogy mozogj valamit .

Sokszor az aktív pihenés sokkal jobb mint a passzív , főleg hosszú távon .

2011. márc. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!