Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a páromnak...

Mit csináljak, ha a páromnak gyengék az idegei?

Figyelt kérdés

Ma reggel nagyon megijesztett. Odarakta a laptoptáskáját (laptoppal) az ágy mellé, én meg véletlenül ráléptem. Nem nagyon, nem lett semmi baja tőle.

Ő erre teljesen kiakadt, hogy miért nem nézek a lábam elé. Olyan stílusban mondta, hogy én is felcsattantam, hogy hányszor mondtam már, hogy ne rakja az ágy mellé, mert előbb-utóbb valamelyikünk össze fogja taposni. (Az ágy egy sarokban van, tehát két oldalán nem lehet közlekedni, a harmadik oldalán egy szekrény van, ami kicsit tovább ér, mint a fele, a negyedik oldalon pedig az asztala. Tehát csak a szekrény és az asztal közötti sarkon lehet lelépni az ágyról, ezért valójában nem is lehet kikerülni, amit oda pakol.)

Erre felkapta a táskát és keresztüldobta a szobán, aztán megfogta a karom, és szabályosan kilökött az előszobába.


Egyszerűen képtelen kezelni ezeket a fellobbanásait, tudom hogy szeret és nem akar bántani, de ilyenkor valahogy elborul az agya. Tíz perc után már látszik, hogy megbánta, de ez akkor is félelmetes.

Mit tudok vele kezdeni? Egyáltalán hol keressem a megoldást a problémájára? Orvos foglalkozik ilyesmivel?

Külön gond még, hogy ő nem fogadja el, hogy baja van, nem tudom, hogy lehetne elvinni egy dokihoz. Teljesen tanácstalan vagyok.

Valakinek van ötlete? Az nem érdekel, hogy "hagyjam ott" meg ilyesmi, mert az nem megoldás, én pedig megoldást keresek. Köszönöm.


2011. febr. 28. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

A páromat én olyankor látom ilyennek amikor valaki megbánt engem. Olyankor ölni tudna (persze csak jelképesen) Mindig próbálok akkor, abban a hévben beszélni a fejével, hogy mit csinál, mit gondol. Régebben hasonló volt ha összevesztünk, de ma már egyáltalán nem. Csak akkor van ez ha engem bántanak (szóval, tettel, bárhogy...).

Én pszichológus vagyok, de még jobbat nem találtam, mint beszélni, beszélni, beszélni....ezzel az ürüggyel szerintem még pszichiáterhez nem kell fordulni, annyi, hogy próbáld meg megbeszélni vele, hogy kicsit kontrollálja magát. Ha utána sem változik akkor beszélnék valakivel még a témáról, aki szakember, lássuk mit mond.

2011. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pedig ha annyira durva, és nem képes belátni, hogy nem normálisan reagál ezekre a dolgokra, akkor nincs nagyon más lehetőség... Azok a a pasik akik verik a feleségüket szintén nagyon szeretik az asszonyt...
2011. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Indulatkezelésre kellene,járnia.

Bocs de én nem mernék vele élni,mert oké,hogy nem akar bántani,de mi van ha hirtelen felindulásból úgy megüt,h ott maradsz?

2011. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem rögtön ez a cikk jutott eszembe:

[link]

2011. febr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Négy év alatt három hasonló eset volt, eddig ez a legdurvább, a másik két alkalommal inkább csak rám ijesztett, ugyanígy elindult, csak meg tudott állni.

Próbálok a lelkére beszélni, de nem nagyon hatja meg.

Egyébként játékfüggő. Ennek lehet köze a dologhoz? Majdnem minden nap felstresszeli magát azon, hogy sosem megy úgy a játék, ahogy szeretné (a munkája kicsit sem stresszes amúgy).

2011. febr. 28. 22:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és persze köszönöm a válaszokat :)
2011. febr. 28. 22:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen játék?Konzolos(ps2,xbox),vagy játékgép?

Ha konzolos akkor az okozhatja ezt,sok fiatalnál is az a baj hogy nagyon beleélik magukat.

Kicsit csökkentse.

2011. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem, itthon a számítógépen játszik, nem tudom, mi a játékok neve, de többen játszanak, haverok. Olyanokat, amiket lan partyn is szoktak játszani, csak itt interneten keresztül (nyilván - meg is bolondulnék, ha a lakásunkban minden nap lanoznának :D)

Egyébként biztosan gond ez, napi 10-12 órát játszik minimum. De sajnos mint írtam, a munkája sem stresszes, gépekre felügyel egy teremben, ráadásul két nap napközben, amikor néha akad munka, aztán két nap éjszaka, amikor alszik (minden szirénáz meg vijjog, ha gáz van), ilyenkor napközben hazajön és semmi dolga, aztán négy szabadnapja van.

Semmi mást nem csinál, csak néha a házimunka egy részét vagy elmegy vásárolni. Ezen kívül a játékból áll az élete.

Az a baj, hogy muszáj lenne alternatívát adnom neki a játék helyett, na de mit?

2011. febr. 28. 22:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én férjem veszekedni tudott velem hihetlenül, sokszor szinte ok nélkül, még a kapcsolatunk elején. Idővel nagyon sokat beszélgettünk, volt sok közös sírás is, hogy kinek mik a rejtett "félelmei", és most már megértjük, ha a másiknak baja van, tudjuk, hogy olyankor hogy kell hozzá szólni. Én is csak a soksok beszélgetést tudom ajánlani, olyankor, amikor a párod is nyugodt, semmiképpen sem akkor, amikor éppen kiakad. Mond el őszintén, hogy megijeszt, miért, pontosan mivel. Nem tudom, szoktatok-e iszogatni időnként, csak arra gondolok, hogy mondjuk a vacsorához megisztok egy-két pohár bort, utána sokkal jobbat lehet beszélgetni. Tapasztalat :)
2011. febr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezt kipróbálom :)
2011. febr. 28. 22:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!