Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám rám sem hederit mit tegyek?

Apám rám sem hederit mit tegyek?

Figyelt kérdés
fiatal vagyok és mégis szültem 3évvel ezelött egy kisfiut!Apám egyszer bejött a korházba meg talán kétszer háromszor látta azóta!A bátyámnak olyanokat mondot ami arra utal hogy szégyell mert csak a cigányok szülnek szerinte ilyen hamar gyerekt!Én nem szánt szándékkal estem teherbe hanem védekezés mellett ami megesik!De szeretem a párom jól megvagyunk azóta is jó kisfiam van és azért nincs elkényeztetve de van nagyon szertve és van sok játéka meg ruhája stb!Vigyázok rá nagyon!Olyan ritkán látogatott apa hogy ugy gondoltam irok neki hogyha gondolja bemegyek hozzájuk vmikr!Ez ment is csak a barátnöje anyát bántotta hogy az ö hibája hogy én elcsesztem szerintük az életemet!És én többet nem akartam ezek után oda menni hisz apa egyszer sem állt ki mellettem!Utána irtam neki hogy mikor jön hozzánk?Erre a bátyának mondta hogy jó lenne ha a hugod leszállna rólam!Na baromi jól esett azt elhihetitek!Anyám száz százalékosan kiáll mellettem!De apa még csak nem is érdeklödik!Azóta a szülinapomra se hivott fel pedig elég könnyü dátum nehéz lenne elfelejteni!A gyerekem elött se sürün jött látogatni engem de nem mondott ilyenekt hogy hadjam békén meg hogy tök hülye vagyok meg szégyell meg stb!Tényleg bennem van a hiba?Mit tegyek?Annyira elfajult a dolog hogy már 1éve egyáltalán nem beszélünk!Bátyámtól se érdeeklödik felölünk!Söt a számom sincs meg neki!Kérlek irjatok öszintét nem baj ha az nekem bántó én csak kiváncsi lennék miért kell ennyire elitélni mintha drogoznék vagy prosti lennék ugy csinál!
2009. febr. 16. 23:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi elirtam ott hogy bátyának pedig azt akartam bátyámnak!Na meg kihgytam egykét vesszöt a mondatokba bocsi igy nehezebb értelmezni!
2009. febr. 16. 23:24
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Semmit nem tudsz tenni. Elhiszem, hogy faj, hogy az apad ilyen, gondolom korabban joban voltatok, ezert bant ennyire a dolog.

Annak orulj, hogy a paroddal egyutt es jol megvagytok, es anyukad szeret benneteket.

Mi veszteni valod van, hogy apukad nem tartja veled a kapcsolatot. Sokat veszitesz vele? Ha nem, akkor felejtsd el. Szegyellje magat, a gyereke vagy. Kesobb se varjon semmi jot toled.

2009. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd békén az apukádat. Ha nem kíváncsi rád, te miért "zaklatod"? Mert ő ezt így veszi. Most hány éves vagy, és hány évesen szültél?
2009. febr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
18éves vok és 15évesen!De én büszke vagyok magamra egy picit mert végzem ugy a dolgom mint egy 30éves és valahogy jól érzem ebben magam!Én szeretem ezt az életet és nem csak azért amit sokan mondanak hogy mert rá kényzerültem!Nem én szeretem a családom!!És ha hiszik ha nem boldog vagyok csak az apám a fájo pont az életemben!
2009. febr. 16. 23:50
 5/13 anonim válasza:
100%
tényleg fiatal voltál, de szerintem ez nem ok arra, hogy megutáljon. Egy apának a saját lányát mindig szeretnie kéne, akármit csinál. Felejtsd el, jobbat nem tudsz. Nem méltó rá, hogy foglalkozz vele. Ha család többi tagjával jó a kapcsolatod inkább foglalkozz velük
2009. febr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

ez sosem lesz már másképp. szerinte akkor is el kellett volna vetetned a gyereked, mert ezzel tetted "tönkre" az ő életét. Ismerem az ilyen szülőket, nekem is ilyen van.


Ő k*rvának tart, mert szerinte mindez elkerülhető lett volna, ha vársz a szüzességed elvesztésével, és ég az arca a szégyentől, mert folyton magyarázkodik bent a munkahelyén, meg az ismerősök, rokonok közt. Az zavarja, hogy szerinte folytonmutogatnak rá, meg hogy amolyan "címlapsztori" lettél.

Ezen már soha nem fogsz tudni változtatni, maradi ember, maradi erkölcsökkel, és az sem segített volna, ha az ő kedvéért elveteted a picit.


Beszélj vele erről, és hogy mennyire megalázónak tartod, amit veled tesz. Ettől még a lány vagy, és akkor is az leszel, ha rákérdeznek az emberek, mi van az unokájával, bármennyire is szeretné titkolni. Ha nem tetszik neki, mondja meg most, és felejtsétek el egymást, vagy pedig szedje össze magát, és vágjon jó képet az egészhez.


Sajnos ezt szó szerint így kell megmondani neki, nálam ez segített! (nem épp szülés terén, de hatott)

2009. febr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen apa, nem apa. Már bocs. Inkább örülne, hogy van egy unokája! az enyém is ilyesmi, bár én 25 éves vok. De fel se hív soha. Bezzeg van 2 nővérem ők az istenek. Nekik még lakást is vett, mi meg albérletben lakunk. Nekem is fáj, de próbálok nem rá gondolni. Egyszer megmondtam a szemébe az egészet. Erre az volt a válasza, hogy ő mind a hármónkat egyformán szeret.
2009. febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Tudod, még manapság is elég konzervatív erkölcsök uralkodnak - pl. nézd meg az újságok születési rovatát! Hány olyat látsz, hogy nincs odaírva az apa?

Én elhiszem azt is, hogy furcsán néznek apukádra a munkahelyén stb., amiért a 15 éves lánya szült. Lásd be, ez tényleg elég szokatlan, ahogy a "lányanya" is. Egy ismerősöm 19 évesen szült apa nélkül, a szülei lakásában neveli a ma már 4-5 év körüli gyereket. A szülők eleinte cirkuszoltak, de elég volt, hogy az unoka megszülessen, olyan aranyos volt, hogy a rajongásig imádták az első pillanattól fogva. Kár, hogy apukádat nem lágyította meg a kissrác - nincs benne, hogy apukád túl fiatal, és kényelmetlen számára mondjuk 40 évesen nagypapának lenni??? Úgy érezheti, ezzel idő előtt megöregszik. Lehet, ő még vagány pasi akar lenni, nem nagypapa. De ezen is túl kellett volna lépnie, főleg hogy - "enyhítő körülmény" lehetne még az ő konzervatív gondolkodása szerint is - hogy a párod ezek szerint Veled együtt vállalta a felelősséget, és szépen nevelitek a kisfiatokat.

Én úgy látom, az, hogy 15 évesen megtartottad a gyereket, a te önálló autonóm döntésed volt - ahogy senki sem kényszeríthet egy nőt magzata megtartására, ha nem akarja, ugyanúgy abortuszra sem lehet kényszeríteni senkit, ezt csak és kizárólag az érintett nő joga eldönteni. A nehezebb utat választottad, esélyt adtál ennek a véletlenül fogant kis lénynek az életre - ez, noha mindenki megértette volna, ha annak idejéne elveteted - szép dolog.

Ugyanakkor próbáld megérteni apukád aggodalmát is! (még ha nem is valami szépen fejezi ki) Mutasd meg neki - de leginkább magadnak!!! - hogy nem cseszted el az életedet! Iskolával mi lett így? Most már nagyobb a gyerek, fejezd be a sulit, érettségizz le, szerezz szakmát vagy tanulj tovább! Gondolom, Anyukád segít, segítsen a párod is - és ha már annyira fél, hogy elcseszed az életed, hát mutassa ezt meg tettekben is! - állj oda apád elé, hogy igazad van, nem akarom elcseszni az életemet, tanulni fogok, segítsen ebben ő is!

Ne maradj kiszolgáltatott egész életedben, mert fiatalon szültél!

2009. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy nem kell a munka helyén szégyenkeznie mert már pici voltam mikor neméltek együtt anyuval és nem is ismerem apa barátai meg a munka társait se!Laktunk mindigis olyan messze egymástól hogy nem találkoztam velük.Az anyósát meg a barátnöjét ismerem csak!
2009. febr. 18. 08:28
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Draga, ne magadat hibaztasd!Tudom hogy faj, nekem is fajt amit az en apam csinalt velem. Ram akarta vetiteni az o maga altal elcseszett dolgokat, tudod, mindig konnyebb masra mutogatni mint felvallalni sajat hibankat. O is ilyen lehet. Valoszinuleg nem boldog ember. Es tudja jol, hogy te vagy a legsebezhetobb, ezert rajad tolti ki a sajat boldogtalansagat.

Ne torodj vele, torodj a gyermekeddel, hagyd meg apafnak az idot, el fog jonni amikor belatja hogy hibazott. Nem szabad eroltetni.

Egyutt erzek Veled, es sok erot kivanok, hidd el a gyermekedben meg fogod talalni a boldogsagot, ha nem koveted el vele szemben ugyanazokat a hibakat amit veled szemben a szuleid elkovettek.

Fel a fejjel Baby, nem a Te hibad! O.K.?

2009. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!