Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen esetben?...

Mit tennétek ilyen esetben? Többi lent

Figyelt kérdés
A párommal hamarosan összeházasodunk.Most a szüleim házában élünk,saját házunk nincs,albérletbe pedig nem szeretnénk menni.A párom szülei nemrég elválltak,mindketten uj hejre költöztek és a közös házuk üresen maradt.Nem akarják eladni a házat,ezért ugy döntöttek,hogy ráiratják a gyerekekre.A páromék hárman vannak testvérek,ketten nagykoruak,azonban a legfiatalabb tesvérük még csak 13 éves.A párom bátyja rögtön kijelentette,hogy ö nem tart igényt a szülöi házra,ugyanis nekik már van házuk a feleségével.Ekkor a szülök rögtön természetesnek vették,hogy az egész házat a páromnak adják,a fiatalabb gyerekre nem is gondoltak.Nekem ez nagyon furcsa,hiszen neki is ugyanannyi joga van a szülöi házhoz mint a másik két testvérnek.Persze ö még tul fiatal és fel sem fogja,hogy mit jelent ez az egész,de mi lesz akkor ha néhány év mulva azzal áll elö,hogy öt mi megfosztottuk az örökség ráesö részétöl.Tudom,hogy a szülök kötelessége lenne erröl elöre gondolkodni,de amikor én felvetettem ezt a kérdést,azt a választ kaptam,hogy ö még gyerek,neki még nics szüksége a házra.Logikus,hogy nekem és a páromnak igy a legjobb,hisz igy a semmiböl hirtelen lenne egy saját házunk,de attol félek,hogy hosszu távon ez családi viszályt fog szitani,annyit meg nem ér az egész...A másik probléma az,hogy a ház igencsak rossz álapotban van,tehát ahhoz,hogy beköltözhessünk sokat kéne rá költeni,de ha már belefektetjük a pénzünket nem szeretnénk ha néhány év mulva el kéne adni,vagy kifizetni valamelyik testvérnek a ráesö részt.Nem tudom,mi lenne a hejes döntés.Ha lenne más mod,biztos nem ezt választanánk,de az a helyzet,hogy pillanatnyilag nincs más lehetöség a házszerzésre.Ti mit tennétek ilyen esetben??
2011. febr. 27. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Van legalább öt évetek megbeszélni, mivel kárpótoljátok majd a gyereket. Addig bármi történhet.
2011. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én inkább laknék egy rozogább házban, mint egy olyan albiban, ahonan akármikor kidobhatnak. Mérlegeld. 5 évet sztem kibírtok, utána/közben aztán lehet gondolkodni, spekulálni a továbbon. Sztem ne hagyjátok ki.
2011. febr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze,értem.De az a lényeg,hogy a párom szülei már most hivatalosan papiron a párom nevére iratják a házat,tehát az öccsének a késöbbiekben sem lenne joga követelni a házat,hiszen a szülök saját döntése,hogy hogyan osztják el a vagyont a gyerekeik között.Csak nekem ez ugy jön le,mintha mi az ö háta mögött rátennénk a kezünket valamire ami öt is illeti,persze ezt nem szoszerint értem,csak ö még tul fiatal ahhoz,hogy ennek a dolognak a sulyát felfogja vagy egyáltalán eldöntse,hogy igényt tart-e a házra.Az igaz,hogy még 5 év mire ö is nagykoru lesz és esetleg felmerülhet a téma és talán akkor majd találunk valami megoldást,ami mindenkinek megfelel...köszönöm az eddigi válaszokat és várom a továbbiakat:)
2011. febr. 27. 23:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem fer a szülők részéről. Ha már ők így csináltak, ti szerintem ne hagyjátok annyiban, mert megromolhat kapcsolat emiatt a tesók között, az pedig mindennél többet ér. Ne csináljátok ezt a kicsivel.

SZerintem ha beköltöztök most, legalább tegyetek félre mindig legalább annyit, amennyit albérletre, vagy ha most házat vennétek abba kellene fizetnetek. És közben örüljetek, hogy végülis a sajátotok, és az évek alatt majd megcsináljátok szépen lassan szépre. Ez a pénz majd lehet induló tőke a kicsinek amit gyűjtötök neki ebből. Értékeltessétek fel a jelenlegi állaotban a házat, és a harmadát próbáljátok meg összespórolni neki. Ne legyetek kacsmarok, nem tűnsz annak ! Ne változz azzá !

Az az összeg, még mindíg meg sem közelíti talán a harmadát a háznak egyébként, és tuti értékelné a gesztusotokat, ha már a szülei ezt tették vele. Nem is értem hogy tudták ezt megtenni. Lehet ez az összeg meglepetés is neki amit gyűjtötök. Ha kell 5 év után is míg tényleg nem akar külön költözni egész addig tegyétek félre neki, annál több lesz, minél tovább marad otthon.

Vagy maradjatok anyudnál, és adjátok ki a házat, és azt az összeget osszátok. Értem, hogy ha már van akkor csinálnátok sajátosítanátok , és akkor arra nem marad, de ne változzatok át mindent most akarnoknak. Nagyon nagy dolog ez már így is és talán így megúszhattok későbbi vitát.

Lényeg, nem lehet a kicsit kisemmizni. Értem a szülők dolga, mégis rátok is haragudhat majd.

Remélem megpróbáltok ti igazságosak lenni vele, neki ugyanúgy fontos lesz mire odaér, mint most nektek, és semmivel indulhatna. Ne hagyjátok azt légyszi !!

Ha akkor Ő lemond részéről, akkor meg ott egy rakás pénz magatoknak hirtelen amit félreraktatok. Hátha talál valami irtó gazdag párt magának ;-)

Örüljetek, hgoy ennyi van, és hogy egy tesó ár lemondott a részéről. akár az ő részét is beoszthatjátok.

Remélem megtaláljátok a békés fer megoldást.

2011. febr. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondolom az is jól esik, és feltételezem megköszöntétek a tesónak aki lelmondott, a jóságát. Rengeteget adott nektek, nem volt muszály neki attól hogy van már neki.

Adjátok tovább e jó érzést a kicsinek mikor Ő odaér, hogy sajátot akar majd. Úgy érzem nem nem tudtok, hanem nem akartok valamiért albérletbe menni, tehát úgy vélem megtudnátok tenni a félrerakást részére.

Másik, hogy eladni most, vennétek egy másikat amire,talán nem is kell költeni vagy kevesebbet(nem kell rögtön tökéletes legyen) , és a tesóra valót banbatenni kamatozzon neki, míg felnő, és odaadjátok neki a részét.

2011. febr. 28. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a legjobb, ha elkezdtek félretenni a kis tesónak! Aztán majd ha akkora lesz, akkor odaadjátok neki,hogy fektesse lakásba.

Így még mindig jobban jártok, mintha a tesó majd 20 évesen azt mondja,hogy kellene neki a jogos része és vegyetek fel hitelt, hogy ki tudjátok fizetni!

2011. febr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazából ezek a helyzetek sosem voltak fair-ek a világtörténelemben. Faluhelyen a legidősebb kapta a legnagyobb házat, a legnagyobb földet stb. A következő kicsivel kisebbet, ha elég sokan voltak testvérek, az utolsónak volt, hogy nem is jutott semmi. Ha nemeseket nézem, az első örökölt szinte mindent, a másodiknak juthatott még valamicske, a többiek mehettek katonának vagy papnak.


Ez ilyen, mióta világ a világ, kivételek vannak, ha a kisebbet szerették jobban a szülők, ám ez általában feszültséghez is vezetett az adott családban. Tehát általános megfigyelés, hogy ha valaki előbb születik valahova, azzal többlet jogok és kötelességek is járnak. Pusztán az érkezési sorrendből következően.


Szerintem ezért sem aggódnod, sem beavatkoznod nem kell, a párod szülei felnőtt emberek és helyesen járnak el, ezért neked ne legyen bűntudatod! Az is egy nagyon szép gesztus, hogy az idősebb testvér lemondott a házról, amire nincs szüksége. (Én is így tettem volna, és tettem is a saját életemben, ez egy nagyon jó érzés, bár anyagilag tényleg hülyeség.)


Ha támogatni akarjátok és tudjátok a fiatalabb testvért, az is egy szép gondolat, rajta! Van időtök, és ha van lehetőségetek is, akkor tegyetek félre neki! Ez viszont ne akadályozza azt, hogy magatokénak érezzétek a házatokat, ami jogilag és minden egyéb módon is a tiétek lesz eztán. Bátran költhettek rá!


Jól sejtem, neked nincs testvéred? Szerintem ne csinálj gondot oda, ahol nincs! :)

2011. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!amint látom legtöbben egyetértenek velem abban,hogy a párom öccsével szemben ez tisztességtelen dolog lenne.Jo ötletnek tartom,hogy gyüjtögessünk a kistestvér számára,meg is emlitem majd a páromnak,biztos tetszeni fog neki az ötlet,meg igy nekem sem lesz lelkiismeretfurdalásom.:)am nekem is van egy növérem,de hála istennek még nem kereültünk olyan helyzetbe,hogy osztozkodni kéne a szülöi házon,abban azonban biztos vagyok,hogy ha egyszer eljön az az idö egyikünk sem fosztaná meg a másikat a vagyon ráesö részétöl.Mi ugy lettünk nevelve,hogy mindent testvériesen osszunk meg és szerintem egy ilyen esetben döl el igazán,hogy ki mennyire igazságos a testvérével.Szomoru,hogy éveken át jol müködö családi viszonyok egyik naprol a másikra mennek tönkre,amikor a vagyon elosztására kerül sor.:(
2011. febr. 28. 14:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Jól beszélsz,s remélem nem lesz gond a férjeddel elfogadnia az osztozkodás örömét !

Képzeld micsida (akár) ballagási ajándék lenne egy bankszámla csomó pénzzel rajta. Bár szerintem addig gyűjtsetek, míg nem akar menni annál nagyobb lesz az összeg, az öröm.

Egyébként maradhattok is eltervezitek, hogy 5 évig, annyira ujítjátok csak hogy épp megfeleljen otthonos legyen, de ne túlzottan, és akkor eladjátok esetleg. Sok variáció van, de a kisemmizés nem opció ! (még ha nem is igazából ti lennétek azok akik azt tennék, hanem a szülők, rajtuk totál kivagyok akadva különben)

Örülök, hogy te is így látod !

2011. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!