Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ebből lehet probléma?

Szerintetek ebből lehet probléma?

Figyelt kérdés

Ha egy párkapcsolatban az egyik fél teljesen "normális" családban nőtt fel.Pl:nem voltak alkoholista szülők, együtt éltek a szülők, mozgalmas családi életet éltek, stb.

A másik félnél sem voltak nagyobb gondok (pl.alkoholizmus, válás, stb), de soha nem ültek le együtt enni, nem kérdezték, hogy lányom/fiam milyen napod volt, nem mutatták ki a szeretetüket, ettől függetlenül persze szerették egymást.

Tudom, hogy ez először nem tűnik nagy dolognak, csak azért kérdezem, mert mégis teljesen más neveltetésben részesült a 2 fél.Szerintetek ez problémaforrás lehet egy párkapcsolatban?


2011. febr. 27. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk tökéletesen ellentétes a nevelésünk, de 1 év együttélés alatt még semmi gond nem mutatkozott :)
2011. febr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha a másik fél nyitott rá, hogy másképp csinálja a dolgokat, mint ahogy otthon látta, akkor nincs gond. de ha bezárkózik akkor nehezebb ügy
2011. febr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi két ellentétes családból származunk. Vagyis mindkettőnknek "normális" családja volt, de a pólus másik oldalán helyezkedik el a két szülői pár nevelés terén.

A párom szülei nyíltak, viccesek, humorosak, szeretgetik egymást (ölelés, puszi, beszélgetések), engedékenyek voltak a párommal, ezen kívül vallásosan nevelték a páromat.

Az én szüleim egyáltalán nem nyíltak, nagyon távolságtartóak egymással, és nagyon szigorúan neveltek engem, ezen kívül egyáltalán nem vallásosak.

A mi kapcsolatunkra pedig 100%-osan jellemző az őszinteség, humor, nyíltság, nincs tabu. A nevelési gondoltatokban egyetértünk, igaz még nincs gyerekünk, de az elveink világfelfogásunk ugyanaz.:)

2011. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam sajnos az. Most 31 éves nő vagyok.

A szüleim elváltak, amikor én 14 éves voltam, az öcsém pedig 8. Apám azóta is alkoholista, a mai napig megkeseríti az életemet. Mivel nálunk nem nagyon voltak ölelgetések, közös ebéd, stb, emiatt kialakult bennem, hogy minden vágyam, hogy szeressen valaki. Ez még nem lenne baj, de azt szeretném, hogy mindennél jobban szeressen, ne foglalkozzon semmi mással csak velem, tehát szinte megfolytom a partnerem. Persze, jártam/járok pszichológushoz, de úgy látszik, még nem sikerült ezt legyűrnöm, pedig nagyon szeretném. De úgy érzem, nekem ez járna, hiszen gyerekként sem szerettek igazán a szüleim, egy senkinek érzem magam.

2011. febr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

19:23 nagyon sajnálom ami veled történt, és gondolom ez nem nagy vigasz, de szerintem ha valakinek az élete egy bizonyos része rossz volt, utána csak jobb lesz. Sok szerencsét!

2011. febr. 27. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lassan ötödik éve vagyunk együtt és nagyjából hasonló a helyzet. Eddig nem volt probléma köztünk emiatt.
2011. febr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!