Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem, hogy most nem...

Hogy közöljem, hogy most nem szeretnék családi ebédet?

Figyelt kérdés

Hamarosan 14 leszek és minden családi ünnepkor van valahol egy ebéd/vacsora.

Rendszerint így zajlik:az egyik nagyim szeret inni(nem alkoholista,csak családi ünnepekkor felönt a garatra) és ilyenkor folyton kiabál(nem veszekszik,csak hangosan beszél),folyton a piát kéri,keresi.Ettől a 7 hónapos unokatesóm megijed,az anyja odaadja nekem,mondván,hogy Ő enni akar és én vagyok a legnagyobb a gyerekek közül,vigyázzak rá.Ilyenkor kiviszem az ebédlőből,próbálom megnyugtatni,közben a húgom hisztizik,hogy menjek vele játszani.A 7 éves fiú unokatesóm maga az ördög,mindent tönkretesz,a más ajándékát kibontogatja kérdezés nélkül és ha rá merek szólni,az anyja engem b*sz le.

Kész őrület egy ilyen esemény nálunk,néha úgy érzem,hogy a való világ hozzánk képest semmi.

És ilyenkor anya is kikészül,látszik rajta.

13/L


2011. febr. 27. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anya, apa, idén azt szeretném, ha a születésnapomat szűk családi körben töltenénk.
2011. febr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mond meg hogy nem szeretnél, ezek az érvek pont megteszik.
2011. febr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ilyen egyszerű. Úgy látom, nálatok hagyománya van ennek, azon igen nehéz változtatni. Sértődés is lehet belőle, amit a szüleid nemigen vállalnak fel szívesen.

Teljesen megértelek, azért próbálj beszélni velük, hátha valami áthidaló megoldást találtok. pl.rövidebb időre menni.

2011. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy közöld, hogy ültesd le a szüleidet, és mondd el nekik, hogy nem szeretnél többet ilyen ebédet, mert nem tudod magad jól érezni magad rajtuk, a fent említett okok miatt, illetve látod, hogy nemcsak téged feszélyez ez a helyzet, hanem anyukádat is.

˙Ha most félsz a beszélgetéstől, később mi lesz? SMS-üzengetés??? Szégyenkezik az egyik a másik(ak) miatt??? (GÁÁÁZ!)


Hidd el nekem, hogy az egyenes és egyben őszinte beszéd a legcélratörőbb, akármennyire is félsz tőle. Ha meg vmit meg szeretnél úszni, annak más módja nincs, mert az nagyobb sértődés lesz, ha az uccsó pillanatban, mielőtt még a "vendégek" ideérnek bejelented, hogy elmész otthonról.


Melyik a nagyobb sértődés?

Ha beszélsz a szüleiddel és szembesíted őket azzal, hogy vmi nagyon nincs jól, vmin változtatni kellene, vagy hogy minden előjel nélkül lelépsz otthonról a családi ünneplés elől?

Sztem egyértelműen a második.

Viszont ha beszélsz az ősökkel, még van esély rá, hogy változtassatok "a rossz beidegződéseiteken". (Később ugyanis még nehezebb lesz változtatni, és még gázabb lesz a szitu, miért ne szakítsátok akkor MOST meg ezt a rossz sorozatot?) Így viszont van esély rá, hogy mást találnak ki.

Ha pedig mégsem értenek a szóból, akkor szervezz titokban más elfoglaltságot magadnak az ebéd idejére, és sértődés ide vagy oda, menj el otthonról, az elég egyértelmű jelzés lesz a szüleidnek, ezáltal jelezve lesz nekik, HOGY TÉGEDET VALÓBAN ZAVAR EZ AZ EGÉSZ!


Nálam uis két lépés van.

1.) Kommunikáció.

2.) Ha a kommunikációra nem ér célt, akkor követi a tett.

És nem vagyok katona, nem érzem magam konzervatív felfogásúnak, még csak önzőnek sem, de ebben hadd legyek egy kicsit önzőbb! Ha már értem csinálni akarnak valamit, akkor azt vagy jól csinálják, vagy sehogy. Fő hogy ÉN ezen az ünnepen jól érezzem, magam. :)


Üdvözlettel: F29

2011. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen megmondanám, hogy nem szeretnék családi ebédet, mert nem érzem jól magam rajtuk.
2011. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!