Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet állni napi "egy"...

Meg lehet állni napi "egy" sörnél?

Figyelt kérdés
A barátom munka után hazajön és megiszik egy vagy két doboz/üveg sört és/vagy egy feles pálinkát. Azt mondja nem lesz alkoholista, szerintetek? Hozzáteszem nem olyan régóta megy ez, néhány hete, mióta leszokott a cigiről.
2011. febr. 25. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, egyes nemzeteknél az alkohol a vacsora/ebéd része, és hidd el ez még nem vészes mennyiség, ismerek ilyen embereket, egyáltalán nem alkoholisták, 1-2 sör azért nem nagy mennyiség. Ha az adag emelkedik, nappal is elkezd inni,akkor van baj.

Egyedül az ad aggodalomra okot, hogy cigi helyett teszi ezt, de semmi egyéb.

2011. febr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én párom is iszik sört,de csak akkor ha vendégségbe megyünk vagy vendégség van nálunk..Amúgy meg nem szokott inni..
2011. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Örülj neki, hogy leszokott a cigiről!!Persze, hogy kell most neki valami.Mióta vagytok együtt? Majd abbahagyja szépen lassan. Szerintem.
2011. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Feles napi rendszerességgel az már túlzás,viszont a sörrel semmi gond szerintem. Nem itt kezdődik az alkoholizmus.
2011. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy feles alkoholtartalma ugyanannyi, mint egy söré.
2011. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
férfi mondás: a sör nem alkohol :)
2011. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

napi 1 sörtől híztam 5 kilót egy nyár alatt. szóval csínján kell ezzel bánni.

akkoriban annyira rá voltam kattanva, h a napi rutin része volt az esti sör. ősszel leszoktam, azóta csak buliban, társaságban iszom, itthon szinte soha.

2011. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem azért iszik mert ettől ellazul de a szervezete gyorsan hozzászokik és egyre több pia kell ahoz hogy éreze azt a kellemes érzést. Minden alkesz 1 hopár sörrel kezd.
2011. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha hajlamos a "függésre", akkor szerintem nem!

A párom is ilyen, dohányzott és füvezett, amikor megismerkedtünk. A cigiről magától leszokott, a füvezést is abbahagyta a gyerekek miatt, de azóta meg napi szinten sörözik. Talán 2 hetente 1 nap van, amikor nem iszik semmi alkoholt.

Nála is napi 1-el kezdődött, majd 2, 3, végül 4 üveg lett belőle.

Én cseszegetem mindig, mert utálom az alkeszokat, így most már "csak" max. 3 üveggel iszik, de hétvégente vagy a szüleimnél vagy a bátyjával mindig kirúgnak a hámból...

Persze azzal érvel, hogy örüljek neki, hogy nem kocsmázik, hát köszi!


Miért van szükségük a férfiaknak napi szinten valami lazító "szerre"???? Miért nem lehet csak egyszerűen élvezni az életet mindenféle tudatmódosító nélkül???

És most nem a havi 1 alkalommal történő kiruccanás zavar!

2011. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne akard megszabni másnak,hogy mit csinál vagy mennyi sört iszik meg!
2011. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!