Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esély, hogy a párom...

Van esély, hogy a párom nevelje tovább a lányát?

Figyelt kérdés

A párom előző kapcsolatából született egy lánya. Nem voltak házasok. Azóta fizeti a közösen megbeszélt gyerektartást. A kislány már 9 éves, és az anyja amióta új pasija van, egyfolytában emeltetni akarja a gyerektartás összegét. A párom nem hajlandó, mert ő fizeti a tankönyveket, a ruhákat, meg ilyenek. A nő most azzal fenyegetőzik, hogy akkor bíróságra viszi az ügyet.

Viszont a kislány az apjával szeretne élni, mert utálja az anyja új pasiját, és az annyától meg retteg, fél hazamenni. Testileg nem bántják, csak lelkileg "kínozzák". Minden egyes hazamenetelkor, mikor az apja hazaviszi az anyjához, bőg szegény gyerek, mert nem akar hazamenni.

Van esély, hogy nálunk helyezzék el a gyereket?


2009. febr. 13. 11:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy az anyjának azt hazudja, hogy nem szokott sírni, sőt, kifejezetten megjátssza magát, nehogy megbüntessék. Amikor megemlítettük ezt az anyjának, akkor az volt a válasza, hogy azért szeret az apjával jobban lenni a gyerek, mert ott "minden meg van neki egnedve, ő meg neveli..."
2009. febr. 13. 11:40
 2/8 A kérdező kommentje:

Amúgy a páromnak fix állása van, az anyuka meg folyton változtatja a munkahelyét. (ő lép ki, nem rúgják ki)

Most pl nincs is másik állása.

Nagyon el vagyunk keseredve, mert félünk, hogy még így is az anyjánál marad a gyerek. :(

2009. febr. 13. 11:44
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha ez így van ahogy leírtad,akkor nincs mitől félnetek,ezt nem lesz nehéz bizonyítani a bíróság előtt.Főleg,ha a gyerek tényleg veletek akar élni.

Egyébként azért ezt is leírom,hogy ezeket a dolgokat ha mindkét felet megkérdeznénk biztosan máshogy látjátok.

Mást mondana az anya,és mást Te Ti.

Én azt ajánlom,hogy a gyerekre legyetek tekintettel,és ne az egymás iránti haragnak ellenszenvnek legyen az a szegény gyerek a szenvedő alanya.Ott éljen a kislány,ahol neki a legjobb,és ahol akinél Ő akar.

Az biztos,hogy sokkal könnyebb kritizálni a nevelést,és hétvégente mindent megengedni,mint okosan jól nevelni.Csak hogy intelligens emberek(az anya az apa és az új társak is) a gyerek érdekében összetartanak,és nem egymás ellen próbálják a gyereket hangolni.Mert tudják,és érdekli is őket,hogy ezzel a gyerekben mekkora károkat okoznak.

A gyerektartást pedig nem lehet irreálisan magasra emeltetni,ezt törvény szabályozza.És az nem anyukáé,hanem a gyereké.Általában a fizetés 20%-a szokott lenni,vagy ha megegyeznek akkor fix összeg,ami természetesen folyamatosan emelkedik,követi az inflációt.

2009. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hát az az igazság (és nem magunkat akarom mentegetni), hogy mi teljesen békében éltünke eddig, tényleg nem volt harag köztünk és az anya között, de amióta új pasija van, azóta tényleg elviselhetetlen lett. Minket nem zavarna, az ő élete, mi még csak nem is találkozuk vele, csak sms-ben konzultálunk mikor menjünk a lányért. A kislány panaszkodik folyton, és ezen dühítettük fel magunkat. Mi nem szapuljuk a nevelését, úgy neveli, ahogy akarja, de csak bizonyos határokon belül. És ne fenyesegge, hogy ha nem tanul jól, meg nem viselkedik rendesen az új pasijával, akkor nem jöhet az apjához, majd csak nyáron... Meg még tudnám sorolni az érdekes "nevelését", de inkább nem, nem erről szólt a kérdés. Amúgy meg mi is tudjuk rendesen nevelni a gyereket, mert egész nyárra "ideadja nekünk", mondván ő dolgozik. Mintha mi nem... És amikor beteg, akkor is rendeli apát oda, hogy azonnal vigyük el a gyereket. Na szép.
2009. febr. 13. 12:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és mi tényleg a gyerek érdkekét nézzük, de ez az anyjáról sajna nem mondható el. Neki mostmár csak a pénz a fontos, nem törődik azzal, hogy szegény gyerek szenved, pedig ő maga is egyszer megmondta neki, hogy nem veszi figyelembe ő mit akar. (ez akkor volt, mikor a láthatást a felére csökkentette az anyja). Az a válasz, köszönd apádnak. Ja és a legszebb, ráfogta a gyerekre, hogy miatta veszekednek az új pasijáva. Hogy lehet ilyet mondani egy gyereknek? Jelenleg én is babát várok, úgyhogy most pláne fortyog bennem az anyai ösztön...
2009. febr. 13. 12:42
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Igen vannak sajnos ilyen anyák is.Rossz ilyenről hallani,főleg ha az ember maga is anya.Nekem 3 gyerekem van,és persze mindig magunkból indulunk ki.Én nem tudnék sokmindent megtenni a gyerekeimmel,mint amiket hallok látok olvasok,de sajna tudom van ilyen.Az ember a házastársától elválhat,de a gyerekünk mindig a gyerekünk marad.És nagyon felháborítónak találom,amikor olyan történeteket olvasok,hogy a felek nem nézik a gyerekeket,mert annyira elfajul a háborúskodás köztük.

És persze mint tudjuk,nagyrészt az apa az,aki sorsára hagyja a gyerekeit,nem érdeklik sem ők,sem a volt társa,csak a bosszú.Tisztelet a kivételnek,mert szerencsére van ilyen is.Aztán meg az új partnerek...de gondolom Te is olvasol itt.Sokmindent lehet,és nagyon tudom sok esetben sajnálni a gyerekeket.

De minden eset egyedi,és más.Csak Ti tudjátok eldönteni,hogy hol lenne jobb a gyereknek.És ha az anyát nem érdekli úgy,ahogy kellene a gyereke,akkor biztosan jobb lesz neki nálatok.


Minden jót,nektek,és sok boldogságot az új jövevényhez is.


1válaszoló voltam.

2009. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Irjatok a birosagnak, majd ok dontenek.

Szerintem van eselye a parodnak, hogy nalatok legyen a kislany elhelyezve. Esetleg mar meg is fogjak kerdezni a kislanyt, hol szeretne elni, es hogy mi is a helyzet igazabol? De lehet, hogy 10 eves kora utan kerdezik csak meg. Ha tudjatok, vegyetek oda magatokhoz, nagyon rendes vagy!

2009. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

már bocs de a tanköny meg a ruha egyszeri kiadás hébe hoba az anya minden nap eteti a gyereket, mosrá, füt rá fizeti az áramot....

milyen jogon nevelnél te egy 9 éves gyereket, mit csinálsz mikor kiveri a hisztit mert nálatok már nincs meg a hétvégi vidámpark

2015. okt. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!