Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Nem bírom ezt már.

Mit tehetnék? Nem bírom ezt már.

Figyelt kérdés

A barátommal 5 éve együtt élünk már, de az apja is itt él velünk. A ház az ő nevén van.

Nem a legmodernebb ház. Régi bútorok vannak még (most kezdtünk bele apránként megcsinálgatni a dolgokat, de még csak a mi szobánk van kész eddig)

Én mindent megcsinálok, kitakarítok (gyűlölöm már azt is ha egy kis kosz van)

Az "após" nem képes semmire sem figyelni, trehány és igénytelen. Ha felmosok betapos egyből, mindent széthagy. A kávét lefőzi és kb az egész konyha tiszta kávé, mert csöpögteti mindenfele.

Ha eszik az asztalon minden kajamaradékból áll, meg morzsából.

A fürdőben, ha vágja a haját géppel, nem tesz alá még egy újságpapírt sem. A wc felett a mosógépre, a földre, mindenhova száll a szőr, haj.Sokszor még a wc-t se húzza le maga után és hiába a sok wc illatosító, mikor (nem tudom szebben írni): áll a vizelet a wc-ben. Saras, olajos ruháit ledobálja, betapos a szőnyegre, a konyhába veri le a sarat a cipőjéről.

Az udvarról ne is beszéljünk. Mert az oké, hogy nincs pénzünk új tetőre, meg bevakolni jelenleg,nem rozzant ház (egy egyszerű kockaház)Amivel nem is lenne baj, de minden szerszámot, meg ami csak van széthagyja az udvaron, ház előtt. Van hogy szemetel a házban és előtte is. A konyhában a kuka mellé önti a zaccot, mellé dobálja a zsebkendőket stb.

És az udvar is ha benéznek kb úgy néz ki, mint egy putri. Nagyon égő, és hiába csináljuk meg, 1 napig sem bírja ki.

Megpróbáltam azt is, hogy pár napig nem csinálom meg, hátha rádöbben, hogy nem jó így, de cseppet sem zavarja a dolog, ő jól elvan a koszban is, rumliban.

Már felvetettem azt is, hogy menjünk el albérletbe, de a pasim nem akar.

Én nem ehhez vagyok szokva. Nem értem, hogy ha egyszer veszem a fáradságot és kitakarítok, rendet rakok akkor miért nem lehet rá vigyázni? Miért nem lehet normális ember módjára viselkedni?

Beszélgettünk már erről a pasimmal nagyon sokszor, volt hogy szólt is ez ügyben neki, de csak visszatámadt, hogy nehogy már a huszonéves fia oktassa ki. Meg megmondta, hogy őt nem érdekli ez az egész. Mostanában már emiatt vitázunk a pasimmal, és már belefáradt. Én megértem, hogy nem szállhat szembe az apjával, de ez sem állapot. Én csak annyit szeretnék, hogy vigyázzon a rendre. Persze ha kitakarítok nem fog úgy maradni hetekig, stb. De azért azt nemnormális dolognak tartom, hogy direkt összemocskol mindent.

Ráadásul ugye kezdjük lassan felújítani a szobákat, fürdő, konyha stb szép sorban, és mivel nem olcsó dolog, így jó lenne, ha nem tenné azt is tönkre.

Szerintetek mit lehetne tenni? Én már nem nagyon bírom ezt így folytatni.


2011. febr. 12. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Költözz el a rokonaidhoz 1 hétre, akkor nem fognak boldogulni nélküled és talán megjön az esze
2011. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Koltozz el. En a helyedben ezt nem turnem el.
2011. febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Ezen csak a költözés segít.


Az apáé a lakás. megengedte hogy ott lakjatok, hát hozzá kell alkalmazkodni. Ez van. Ha neked nem tetszik az ő életstílusa, menj el.


Ez a férfi ILYEN!!!! koszos, szereti a széjjelséget, igénytelen. Sok ilyen ember van, te nem tudsz rajta változtatni. Ez nem belátás kérdése, hogy meggyőzd milyen. Tudja ő nagyon jól hogy milyen, de neki így kényelmes, és nem fog miattad változtatni rajta, mert neki macerás rendesnek lenni. Ennyi. És akárhányszor fel fogod ezt hozni, pláne felháborodva, annyiszor fog leugatni, és a végén még kirak. Mert kirakhat, hiszen szívességből vagy ott.


Az egyetlen megoldás hogy ráveszed a pasidat hogy költözzetek el. Ha sóher egy albérlethez, akkor le kell vonnod a konzekvenciát, hogy vagy eltűröd ezt tovább, és idegbeteg leszel, vagy hagyod a hapsit is a fenébe, és elköltözöl. aztán jártok együtt tovább, és néha te jössz hozzá, néha meg ő a te albérleti szobádba.


32/N

2011. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Ja igen, és ha elköltözöl az após egyáltalán nem fog sírni utánad. nagyon jól meg lesz nélküled a szemétdombon, mert ő ilyen. Ha megeszi a kosz hát megeszi. nem érdekli. eddig se érdekelte, csak te pampogtál folyton, és úgy lesz vele, hogy legalább nem nyavalyog neki egy fehérnép. ezt most garantálom neked :)

32/N

2011. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
mindenesetre ne öld bele a pénzed a ház felújítására, max h írtok róla papírt
2011. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
78%

Abból a pénzből amit felújításra költenétek szerintem tudnátok venni olcsóbb környéken telket kis házzal amit ha lesz pénzetek szépen rendbetesztek.

(Nem tudom merre laktok, de ha nem drága helyen vagy van arrafele jó környék akkor menjetek el onnan). Vagy albi.

Ha a pasid meg nem hajlandó akkor lehet, hogy nem szeret igazán vagy túl lusta egy költözéshez.

2011. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én normálisan szoktam néha mondani neki, hogy ne taposson már be, mert még vizes a kő. Mivel csak én csinálom meg ezeket a dolgokat már rég megette volna őket a kosz/szemét.

A pasim nagyon sokat dolgozik, késő este ér haza, és nem tud még nekifogni pl elmosogatni, stb. örül ha pihenhet.

Rokonokhoz nem tudok költözni, mert külföldön élnek. Nekem meg itt a suli és a munka is még. Arra viszont nem lenne pénzem, hogy egyedül fenntartsak egy albérletet+rezsi+suli költségei. így is fizetek a rezsibe, meg a kajámat magamnak veszem meg stb. Meg amit csak tudok, de amit a suli melletti munkámból kapok az édes kevés lenne, hogy önállóan egyedül éljek. És nincs is senki akivel albérletbe mehetnék. főleg itt vidéken.

Persze segítenek anyumék is még, de nem szeretem ha ők adnak pénzt. Mivel ennyi idősen én már cikinek tartom, hogy a szüleim tartsanak el. Egyetemre járok, mellette egy kocsmába vagyok pultos.

Én nem akarom megváltoztatni, de direkt csinálja az egészet. Van neki nője, aztán ha oda lejár akkor mindenre vigyáz, múlktor mi is mentünk vele aztán ránk förmedt, hogy vegyük le a cipőnket stb. (mintha nem lenne magától értetődő). De ha a nő jön ide akkor ők betaposhatnak a szobába is. Legutóbb épp mosogattam és a konyhát takarítottam, erre bejön a nője amikor az asztalt töröltem fogta és rápakolt. Felemeltem a cuccát, hogy visszarakom a terítőt, aztán nem tetszett neki. Az is érdekes, hogy felnőtt nő létére arra se képes, hogy a kávéscsészét bedobja a mosogatóba (az hogy elöblítse az már luxus is lenne). Játssza a fejét, azt hiszi felsőbbrendű.

jah és hozzáteszem, hogy ha bejön valaki a lakásba természetesen azt mondja az "após2 hogy nézzétek itt van egy nő aztán arra se képes, hogy rendet tegyen, meg mindenkinek rólam beszél mindenfélét. És persze én vagyok a szar azért amiért összeb...sza a lakást.

2011. febr. 12. 13:55
 8/12 A kérdező kommentje:
telket stb nem tudunk venni. Hitelt amúgy sem akarunk felvenni. A lakást meg nagyon lassan újítjuk fel. Mindent apránként veszünk meg kb havonta. Most ami maradt pénzem abból vettem egy cipős szekrényt, pasim meg megvette a járólapot. Szóval csak ilyen lassan tudunk haladni ezzel, mert így van rá keret.
2011. febr. 12. 13:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Akármennyire is igazad lenne elvileg, ez az "após" háza, ott azt csinál, ami neki tetszik, te csak megtürt személy vagy.

Vagy beletörödsz, hogy ez örökre igy marad - illetve egyre rosszabb lesz, vagy máshová költözöl.


De a felújitásba CSAK úgy adj pénzt bele, ha kapsz róla elismervényt, mert ha idövel nem birod és ki akarsz költözni, akkor semmit sem fogsz különben visszakapni.

2011. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják az előző válaszolók, vagy ne fizess bele semmit, vagy mindenről, amit te vettél, kérj számlát! Hidd el, ha úgy alakul, akkor egy fillér nélkül fognak onnan kidobni! Az apósodból legalábbis ezt simán kinézem, biztos nem lesz kegyes veled. De én a helyedben nem is költeném a házra a pénzemet, hiszen nem az enyém!!!!! LEGYEN ESZED, NEM MINDEN A SZERELEM!
2011. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!