Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Nem bírom már

Mit tehetnék? Nem bírom már

Figyelt kérdés

Eszméletlenül utálom az embereket, a viselkedésüket. Suliba mikor bemegyek gyűlölet fog el és egyszerűen magamba végig szidom az embereket, akár külsőleg, akár belsőleg ( tudom nem helyes), de magammal is így vagyok meglátom magamat a tükörben és külsőleg nagyon kritikus vagyok, belsőleg is magamhoz, leócsárolom magamat, ha mondok valamit valakinek, hogy de hülye voltam, eszméletlen gáz voltam. Ez már a családomnak is feltűnt. Eléggé idegeskedő természet vagyok, már egy ének doga miatt is gyomorgörcs tör rám, és nem bírom egyszerűen. Mostani évben elég jól teljesítettem 1,5 öt ugrott az átlagom a tavalyihoz képest. Eléggé nehéz a suli, minden nap kell tanulni, előző nap mondják, hogy másnap nagy témazáró, vagy fél éves témazáró, naponta 3 dogákat írok meg átlagban. Nagyon nehéz ott jó jegyekkel megmaradni. Nem bírom sokszor a humán tantárgyakat, föcit-bioszt anyukámmal szoktam tanulni, ugye bár elég későn érkezik haza és vele szoktam. Most a családom kiborult, mert kísértetiesen hasonlítok apukám anyukájához. És ez azért bántja őt és őt is idegesíti, mert anno miattuk költöztünk el onnan, és állítólag én pont ugyanolyan vagyok. Mondjuk az a baj, hogy itthon nem lehet hangosan zenét hallgatni, apukám rend és tisztaságmániás de brutálisan, komolyan már nem tudok hogy hozzájuk szólni mert már tolakodásnak vagy olyan hangnemben szólok hozzájuk, mintha fel lennék háborodva. Ideges természetem miatt, és erős sulim miatt is eléggé ideges vagyok úgyhogy ritkán szoktam mostanság kérni a szüleimtől dolgokat, max segítsenek ebben-abban. ( tanulásban) . Már anyukámnak sokkal előtte szólok, hogy segítség kell, és mivel ő este 9 kor ér rá, akkor szólok neki, hogy akkor na most. erre kiborul. Hogy ha én mondok valamit, akkor pattanjopn az illető, mikor előre szóltam, és IGENT mondott.

Tegnap már kiborultam magamtól is, mennyire lenéző tudok leni az emberekkel ülök a villamoson és mindnekit végignézek ahogy felveszi a telkefont, ahogy beleszól, amiylen bunkó vagy pi*csás, Tudom nem helysénvaló, természetesen idősebbeket nem szoktam nézni, valahogy ha közelemben vannak mindig megnyugszom, és olyan kellemes. Tudom, hogy valószínüleg miket éltek át, és ez a fiatal nemzedék mennyire furcsa lehet nekik, a mobiltelefon. Tök idegen. Imádok nagyszüleimmle is beszélni. De facebook-on is meglátom ismerősöm (like-olja) az egyik csaj fényképét, hogy de szép közben meg hat kilós sminkes csücsörítős , pucsítós csaj. És iszonyatosan fel tud idegesíteni. Az nap este csak egyedül voltam, és fél óra alatt nagyon fel tudtam idegesíteni magam és bosszankodni másokon. Ha hozzám szól valaki suliban, nem vagyok idegbeteg, nem tudok neki ingerülten indulatosan válaszolni, fogalmam sincs miért, megkérdezem segíthetek e.

Villamoson sem úgy szólom le az embereket, hogy de ronda orra van, mert nyilván nem tehet róla. Vagy de dagadt az a nő! Mert lehet, hogy egy elég durva betegség áldozata lett. Hanem aki beképzelt,aki úgy gondolja m agáról hogy ő aztán igazán ... Ezeken szoktam kiakadni, Meg az iylen 3 puszi divatmajom pasikon, akiknek gondtalan az életük mert felszínes kapcsolatok tömkellegében élnek.

Családommal nagyon össze szoktam veszni idegességem miatt, de ha egyszer nincs időm kevés dolgot kérek, és amit kérek 1 héttel előtte bejelentem és nem képesek megcsinálni.

Úgyhogy tegnap már a sírás kerülgetett, mert igazuk van anyuéknak. Ha tovább folytatom ezt a rosszindulatúságot, az csak nekem fog fájni a későbbiekben. Magamat sem bírom. Nem bírom elviselni.

Kérem ne írjatok bunkó válaszokat, hogy mekkora egy tapló vagyok ! Tudom, hogy az vagyok. Nem véletlenül írtam le a kérdést, mert segítségre lenne szükségem, mert saját magamat emésztem és hergelem. Pszichológushoz jártam már, nem segít. És ő is felidegesít kérdseivel, " fejsd ki bővebben" " próbálj meg ne ideges lenni". Hát basszus belelát a fejembe, belelát az életembe, könnyű csak mondani, hogy nyugi.

Most is gyomoridegem van, pedig semmi okom nincs rá. Apukám is ugyan ilyen ideges, legjobban ő rá hasonlítok és benne találom meg magamat, de ebben azért mégsem.

16/L

( Elnézést az összekuszált írásomért, remélem érthetően írtam le )


2011. jún. 4. 11:32
 1/10 A kérdező kommentje:
( hogy ennyire utálom az embereket, azért még vannak barátaim, Legjobb barátnőm is ugyan ilyen mint én, de nem ennyire brutálisan durván. Suliban is vannak barátaim, és nem felszínes, elég mély titkukat is tudom, és melléjük állok. Tehát alapjába véve nem vagyok egy szívtelen dög, csak.. nem tudom igazából nem tudom mi vagyok.
2011. jún. 4. 11:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Hűha elég hosszú volt végig olvasni, most azon gondolkodom, hogy a mi válaszainkban is majd csak a rosszat látod és felfogod idegelni magad? Véleményem: egy 16 éves lánynak nem hiszem, hogy kellene segítsen az anyukája tanulni, de ha már megteszi, hát a ti bajotok. 16 évesen úgy gondolom dolgoznak a kamaszkori hormonjaid és talán még kicsit rá is játszol a dolgokra, mert úgy veszem észre igen pontosan le tudod írni, mikor miért akadtál ki. Már pedig ha ezek rutin szerűen jönnek ki nem emlékeznél részletesen. Én azért ilyedtem meg olvasás közben, hogy mi lesz veled nagy korodban? Amikor tényleg jönnek az élet nehézségei, és össze lehetne roppanni alattuk, de nem tesszük. Talán gyenge az idegrendszered, de az én véleményem az, hogy lázad magad ellen. Utálni néha magad? Akkor ne várd el, hogy más szeressen. Arra gondoltál néha, hogy más mit gondol rólad a villamoson? Miközben te lenézel embereket? Nem tudom mi lenne erre a megoldás, szerintem ha nagyon akarod megtudsz változni, ha meg nem akkor irány az ideggyógyászat, majd ott rendbe szedik az idegeidet. Sok sikert és próbáld pozitívan látni a világot. Ja én ne gondolj most sem rosszat rólam:)
2011. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kamaszkorban ez úgymond normális... A barátnőm is ilyen volt, utáltuk is egymást, ma már tök rendes, és a legjobb barátnőm :) Elfog múlni...
2011. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az edigi válaszokat

a kérdést nem azért tettem fel, mert kritizálni akarok, hanem mert segítségre lenne szükségem.

De én is elgondolkoztam, hogy mit gondolnak rólam. Legjobb barátnőmmel ültem szemben a villamoson, és én simán néztem ki a fejemből. Erre megkérdezi mikor leszálltunk, hogy mi a bajom? mondom, hogy semmi miért lenne-. Azt mondta úgy nézek ki mintha most akarnék mindenkit legyilkolni. Ugyan ezt mondta egyik nagyon jó sulis barátnőm. Hogy azért nem mernek odajönni hozzám, mert mindenkit elüldözök a tekintetemmel. De én ezt észre sem vettem eddig :S:S

csak 2 tantárgyból tanulok vele a 15-ből. Nem bírom azt a kettőt, nem tud megmaradni a fejemben, Útálom, és ez rásegít, hogy ne is tudjam megtanulni. Tudom kicsit. vagyis eléggé gázos, dehát próbálok egyedül, de nem megy :S . Nyáron elkezdem erre is rávezetni magam, mert nem mehet így tovább, hogy függök tőle ilyen értelemben.

2011. jún. 4. 13:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Ebből a sok mindenből amit leírtál, nekem nem az jön le, hogy egy tapló vagy.Inkább az, hogy tele vagy kisebbségi érzéssel. A külsőd miatt, vagy valami másért gondolod úgy, hogy te alapvetően egy idegesítő tapló vagy. És ezt vetíted ki a környezetedre. Ráadásul az sem érdekel senkit, ha valamit igazán jól csinálsz. Pl. azt hosszan leírtad, hogy anyukáddal szoktál tanulni, de arról egy árva szót sem, hogy értékelik azt, hogy kemény melóval 1,5-et javítottál. (Kérdés persze, hogy mihez képest?)

Ami pedig ezt a sok "idegességet" illeti; ne idegesítsen, ki hogy néz ki, hogy telefonál, mit ír Face-n, hogy öltözködik. Ugyanis nem a te dolgod, túl sok közöd sincs hozzá.

Próbálj inkább azon agyalni, hogy te magad mitől éreznéd magad jobban a bőrödben? Te mivel tudnád elérni, hogy reggel a külsőddel, és magaddal elégedetten indulj iskolába? A nap végén jó kedved legyen attól, hogy jól sikerült egy dolgozatod, vagy segítettél valakinek? Estére, ha elfáradsz, ne ideges légy, hanem épp nyugodt attól, hogy elvégezted a feladataidat, felkészültél tisztességesen másnapra. Anyukádra meg ne "idegesen" gondolj, mert este 9-kor nekiül veled tanulni, hanem szeretettel. Mondhatná azt is, hogy dolgoztam egész nap, fáradt vagyok, egyébként is tanulj meg 16 éves korodra egyedül tanulni...

A pszichológus sem hülyeségből kérdez téged; amíg nem tudja, hogy mi az igazi problémád, addig hogyan segítsen? Neki nem kitalálnia kell helyetted a gondjaidat, hanem tőled hallani.

2011. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

értem.

köszönöm a választ, megpróbálok a javaslataid alapján cselekedni, és remélem ez csak egy időszak amin át kell esnem.

3,1 ről javítottam 4,6 ra

Igen anyukám tanulása igen igen tudom. Gáz. De csak azért írtam le, hogy keveset kérek tőlük, és akkor is mikor vele tanulok ő is eddig egy csomó új dolgot tudott meg, Utálom azt a két tantárgyat, még humán is. Utálom a humánt, utálok magolni. Mindig a dolog értelmét keresem, és úgy sokkal jobb megtanulni, abban pedig nem találok logikát.

Nagyon köszönöm annak aki válaszolt , és nem szólt le! Ment a pont!!

2011. jún. 4. 15:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Először is gratula, tényleg szép eredményt értél el. Hogy szegény föci, meg biosz miért az utálatod tárgya, azt nem tudom, bár valamelyest értem. Valószínűleg könnyebben birkózol meg olyan anyaggal, ami szabályok, tételek mentén levezethető, illetve tanulható. A földrajz és a biológia viszont a természet szabályai szerint működik. Aminek az az egyik "szabálya", hogy bármi megtörténhet. Az élet nem matematika, de épp ez a legjobb benne:-))
2011. jún. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm (:

igazából amúgy érdekelnek, de nem a Maastrichiti konvergenciakirétiumok, meg az európai integráció megalapulásának lépcsőfokai dátum szerint :D, meg írjak egy új társadalmi-gazdaság-politikai reformtervet

bioszból is, ez a túl részletezés, az ember belehülyül

2011. jún. 4. 16:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem könnyű. Az én kisebbik gyerekeim is most érettségiznek, néha nekem is tele a bütyköm azzal, amit az agyukba kéne gyömöszölni. Azért persze nem mondom nekik.:-))

Próbáld meg praktikusan rangsorolni a tanulnivalóidat. Tudod már hol szeretnél továbbtanulni? A felvételi tárgyak legyenek első helyen. Ez legfeljebb 4-5 lehet, + a pluszpontokat hozó emelt szintűek, meg a nyelvvizsga. Tanulni kell azért mindenből, de talán nem fog görcsbe rándulni a gyomrod egy 4-es ének dolgozattól, már ha nem a konzervatóriumba készülsz.

Szerintem borzasztóan el is fáradsz attól, hogy nagyon jól akarsz teljesíteni, ettől is lehetsz "ideges" türelmetlen.

Lehet, hogy nálad is használna, mert a lányomnál nagyon bejött a "vizsgaidőszak étrend". Az emberek általában elfeledkeznek arról, hogy az agyukat táplálni kell, ha használják. Ő kb. ugyanazokat a "tüneteket" produkálta mint te. Utálta ez egész világot, ha nem a feje fájt, akkor valami más baja volt, állva elaludt volna, és pillanatok alatt a plafonon volt mindenféle piszlicsáré sz@rságtól. Ja, közben folyamatosan fogyókúrázott, szóval időnként majdnem elájult az éhségtől.

Amikor eluntam az állandó hisztit,( ami nálad az "idegesség" megfelelője ) bevezettem a "reggelizz mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, vacsorázz, mint egy koldus" módszert. És bejött. Néha ilyen apróságon is múlhat...:-))

2011. jún. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hmm. nagyon köszönöm a választ:D

igazából ahova én szeretnék menni ott nincs meghatározó tantárgy.

és én is próbáltam ennek a szólásnak a szokásaival megegyezni, de az a baj, hogy én reggel semmit nem bírok enni, reggel undorodom a kajáktól, és hányingerem lesz tőlük, de akkor megpróbálok ébredés után 3-4 órával enni akkor (:

nagyon köszönöm a tartalmas választ nem hittem volna hogy ennyien elolvassátok és válaszoltok is rá (:

nagyon hálás vagyok (:

2011. jún. 5. 21:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!