Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így szerintetek se kéne gyerek?

Így szerintetek se kéne gyerek?

Figyelt kérdés
18 évesen már kopaszodom és 6 dioptriás kontaktlencsém van. Ezeket a géneket nem nagyon kéne tovább adni nem?
2011. febr. 9. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezek domináns gének lennének. Nézz utána.
2011. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már!

Ez nem jelent semmit. Annyi féle készítmény létezik már hajproblémákra, a szemet pedig meg lehet műttetni.

Az, hogy magadat "rendbe hozod", nem jelenti azt, hogy a gyereked nem lesz kopasz, nem lesz szemüveges, de senki sem tökéletes. Ha egy embernek szemüveget kell hordani, akár kisgyereknek is, attól semmivel sem kevesebb, vagy másabb, mint a többiek.

2011. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy örökölné. Anyámnak is tök rossz a szeme, és nekem nem olyan. Nagyapám is kopaszodott már 20évesen, de egy gyereke sem kopaszodik. Ha még azt mondanád, hogy totál tele van a családod skizofrénekkel akkor érteném, hogy félsz, hogy gyereked is zakkant lesz, de hidd el ez nem olyan komoly ok, hogy ezért ne legyen majd gyereked.
2011. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
fiú vagy vagy lány? na nemis lényeges. nekem mindkét szülőm szemüveges, apunak távollátó van, anyunak közel. nemtudom milyen erősségű, de a lényeg, hogy 21 éves vagyok és teljesen jó a szemem. a kopaszodás meg hát ilyen.. ha lányod lesz nem hiszem hogy kell féltened, ha fiad akkor lehet hogy ő is korán elkezd kopaszodni, de nagyon sok fiatal kopaszodik hamar, és kezd el őszülni. szerintem hülyeség emiatt nem vállalni gyereket..
2011. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ismerősöm anyukájának 8-as dioptrikás szemüvege volt és mindkét gyereke örökölte ezt. Az apa makk egészséges volt.
2011. febr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na és ha kopaszodsz,akkor mi van?

Én nő létemre őszülök 14 éves korom óta(nem sokkal az után,hogy elköltöztem otthonról) és mégis szeretnék egyszer gyereket.A családban csak én vagyok ősz(már majdnem teljesen,de festem a hajam persze,mert még nem teljesen fehér)meg a 68 éves mamám,senki más!Anyukám 38 éves,apukám 56 éves,ők se őszülnek.Szóval nem biztos,hogy minden öröklés kérdése.

21/L

2011. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyai nagymama: mellrák, nyelőcső szűkület, cukorbetegség.

Anyai nagyapa: leukémia.

Apai nagyapa: agyvérzés

Apai ágról nagynéném: sclerosis multiplex.


Mégis megszülettem...Lekopogom, makkegészséges vagyok.

2011. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fajtatenyésztésben veszel részt, igaz?

Egyikünk sem tökéletes.

Az a fontos, ami a koponyán belül van, és ami a szívben lakik.

Vakoknak is van gyerekük, meg butáknak is, és gonoszoknak is. Nem az a lényeg, hogy milyenek a tulajdonságaid,, hanem hogy életet adsz egy emberkének, és felneveled őt a lehető legjobban.

Különben sem ilyen egyszerű az öröklés. Talán mind a négy nagyszülődnek egyformán tar a feje és rövid a szeme? De még ha így lenne is!

Talán lány lesz. Van kopasz modell is, és a fotón nyugodtan lehet szemüveg nélkül, neki nem kell látnia. Tehát maximum fotómodell lesz, ha semmi mást nem talál ...:)

Jorge Luis Borges gyengénlátó volt, Beethoven naygothalló, élete végén pedig süket.Homérosz, Milton, Béla király, Stewie Wonder vak.Toulouse-Lautrec törpe.

Helen Keller siket is volt és vak is, mégis sikeres író és szónok lett.Férjhez is ment. Pedig makkegészségesen, jó génekkel született, csak egy betegség elvette gyermekkorában a látását és hallását.

Sajnos, ez bármelyikünk legkitűnőbb adottságokat hozó gyermekével is megeshet.

Az élet értékes! A Down-kórosé is, a betegé is, a csúnyáé is, a sérülté is, a butuskáké is. Az élet általában valami más területen többet ad.Ha minden képességből keveset kap valaki, akkor talán a családban betöltött szerepe fontos.

Sokan élnek szemüveggel, amiatt ne izgasd magad! A kopaszodás pedig csak a férfiasság jele! 10 év múlva hozzád kopaszodnak a többiek is, addig meg hordj rövid frizurát! Különben akinek meg van haja, az ebben a korban sok kopaszra vágatja!

Ha szívből szeretni fogsz valakit, annak jó leszel tar-kopaszan, és pislogva is, hidd el!És gyereket fog akarni tőled.

Az én osztálytársnőm 17 évesen már rendesen őszült. Ő az egyetlen a lányok közül, aki ma sem festi a haját. 3 gyereke van, de ők nem örökölték ezt.

2011. febr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ilyen fiatalon lehetnek ezek a problémák valamilyen rejtett betegség tünetei is akár. Ezt érdemes kivizsgáltatni.* Szerintem az öröklés miatt ne aggódj: egy az már az ő bajuk :)(ez a gonosz, vicces), másrészt kb 90%ban biztos, hogy ezek a tulajdonságok nem öröklődnek tovább. *A családban érdemes körülnézni, ha van lehetőség a dédszülőkig, hogy volt-e és milyen betegségük, ezek arányából következtethetsz az öröklés mértékére.
2011. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!