Szerintetek van összefüggés aközött hogy valaki milyen
könnyen dolgozza fel a szakítást, és aközött hogy
valaki milyen könnyen fogadja el a halált?
Figyelt kérdés
Láttam egy érdekes könyvet, a címére pontosan nem emlékszem, de valami olyasmi volt az alcíme, hogy "Könyv azoknak akiknek fel kell dolgozniuk a halált vagy szakítást". Tehát a szerző (egy pszichológus) egy szintre emeli a két dolgot, és ezt már több helyről is hallottam. Ti hogy vélekedtek erről?
Szerintem nincs összefüggés. A szakításba bele lehet nyugodni, hogy valamiért nem működik a kapcsolat. A halába nem mert az egyik fél sem akarja, mindketten ragaszkodnak egymásért. Nehéz találni magyarázatot, hogy ennek miért kellett így lenni. A szakítást vissza lehet csinálni, a halált nem, és ezt nagyon nehéz tudomásul venni.
2011. febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
A szakítás és a halál is valaminek a végét jelenti. Mindkettő ugyanazt jelenti, elveszíteni azt, akit szeretünk. A szakítás, ha valaki tényleg igazán szereti a másikat és úgy érzi szinte egy azzal az emberrel szerintem tud fájni. A szakítás nem minden esetben csinálható vissza (legalábbis az igazi, komoly szakítás nem). A halál is azt jelenti, hogy elvesztünk valakit és annál fájdalmasabb, minél közelebb áll hozzánk az elhunyt. Ez a szakításra is igaz.
2011. febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Mindkettő időlegesen depressziót okoz, ami gyászmunkával jár.
2011. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Szakításnál tudja az ember, hogy megy az élet tovább és ez a két fél akaratából van. A halált nem akarja senki és az vissza fordíthatatlan.
2011. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Mindkettőnél tulajdonképpen magunkat sajnáljuk.
2011. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Én úgy hallottam szakemberektől, hogy a szakítás után is végigmegy az ember a "gyász folyamatán".
2011. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Mindkettő hasonlóan végleges veszteségélmény.
2011. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Elsőre azt mondanám hogy nincs összefüggés, de ha végig gondolom mégiscsak van. Például az Anyósóm. Kb 14 éve váltak el az Apósomtól, mégsem tudja feldolgozni. Hallani sem akar más férfiról, és tényleg sajnáltatja magát. A szülei kb 10 éve haltak meg, de azt sem tudta még feldolgozni.
2011. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Olyan összefüggés is van, de teljesen máshogy, hogy valaki öregkorában elveszti a párját, akivel az élete nagyrészét leélte, és azt annyira nem képes feldolgozni, hogy a saját halálát már könnyen elfogadja, és nem sokkal utána "utána is megy".
2011. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Igen, mindkettő veszteség, nagy veszteség. Mindegyik feldolgozása egyfajta "gyászmunka". Egyébiránt anyagi természetű veszteségek is sorolhatók ide, ha az illető életében az a bizonyos elveszett jószág jelentős tényező volt.
Egy '80-as évek-beli pszichológiai tanulmányban olvastam, hogy emberek gyászfeldolgozó képességét tesztelték ún. "tárgyvesztéspróbával". Ennek a lényege pont az volt, hogy az illetőtől elvettek/megsemmisítettek valami kedves vagy becsben tartott értékesebb tárgyat és figyelték a kedélyváltozásokat. Tehát igen, ha egy fontos kapcsolat ér véget szakítással, marhat közel annyira, mint a gyász. Sőt, nem beszélve arról, hogy egy hirtelen halálozása a kölcsönös szeretetben élő "kapcsolattársnak" mennyivel más, mint csalódni egy életben maradt emberben és esetleg szembesülni a későbbi cinizmusával.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!