Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért reagálnak így az emberek?

Miért reagálnak így az emberek?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra, de végül sajnos mást választottak. Az egész eljárás korrekt volt - a nyertesnek utánanéztem (kitették a nevét a honlapra) - tényleg jobban megfelelt az állásra.

Amikor megkaptam az elutasító (szintén nagyon udvarias hangnemben megírt!) levelet, természetesen csalódott és rosszkedvű voltam. Kicsit leblokkoltam, így a környezetemtől (és itt is) segítséget kértem, hogy hogyan fogalmazzak meg egy udvarias köszönőlevelet/reakciót.


Amin meglepődtem: szinte mindenki elkezdte a céget szidni, hogy mekkora szemetek, jól szóljak be nekik, biztos a szemszínem miatt nem vettek fel, stb....

Nem, utánanéztem, valószínű, hogy egy paraszthajszállal csúsztam le, de a nyertes tapasztalatai alapján megértem, hogy őt választották.


Nem igazán értem, hogy miért kell ilyenkor a munkáltató torkának esni? Ha bármi olyat éreztem volna, hogy ki akarnak használni vagy más miatt indokolatlanul hátrányt szenvedek, én se hagyom annyiban, de itt nem erről volt szó.


Talán két ember volt, aki azt mondta, hogy "sajnálom, fel a fejjel, ha gondolod igyunk egy kávét és felvidítalak" - tehát megértették, hogy rossz kedvem van, de mégsem az általuk ismeretlen céget szidták.


2011. febr. 5. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hát, valószínűleg volt már hasonló ügyben rossz tapasztalatuk és általánosítottak, rögtön indulatból reagáltak. én sem szeretem ezt, úgy látszik fontos beszélgetési alap, hogy panaszkodjunk, bár tény, hogy energiát lehet belőle nyerni. sok szerencsét a későbbiekre:)
2011. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Mert az emberek a szokásos tapasztalataik alapján reagáltak. Te egy nagyon különleges eset lehetsz hogy mindig tiszteséges munkaadókkal találkoztál eddig de sajnos az átlag nem ilyen
2011. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Miért reagálnak így? Miért mindenki ugyanolyan, mint te?

Nemértem téged miért zavar, ha más szidja.Lehet neked nem volt annyira fontos, más már hónapok óta keres állást stb..

Teljesen megértem ha valaki anyázik egy sort.Aztán másnap mi lesz? Lenyugszik azt jólvan.

2011. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Fontos volt, mert "álmaim állása" lett volna, tényleg nagyon szerettem volna. De nem éreztem, hogy a munkaadó szemétsége lett volna az ok. Sajnos volt nálam jobb jelentkező, ezért nem én lettem a befutó.

Akik ezen az oldalon szidták - őket nem ismerem, nem tudom a hátterüket. De a környzetemben olyan emberek indulatoskodtak, akiknek stabil munkahelyük van és anyagilag is kiegyensúlyozottak - ezt már kevésbé értettem.

2011. febr. 5. 10:55
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Én meg azt nem értem te ezen mit pattogsz? Tem kell ilyenekért kukacoskodni.
2011. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Azért reagálnak így, mert majdnem mindenki ismeri az udvarias leköpés gyakorlatát. Én személy szerint nem hiszek abban, hogy valaki egy rendes állást(tehát nem árufeltöltő és társai) tisztességes versenykörülmények között kapjon meg, és ne familiaritás alapján. Egyszerűen nem ezt tapasztalom. Ha nem rokon az illető, akkor barát. Ha nem barát, akkor ismerős, ha nem ismerős, akkor rokonbarát/ismerős valakije. Ha véletlenül ezek közül egyik sem, akkor szimpátia és kinézet alapján választanak. A képzettség és tapasztalat annyiban számít, hogy az illetőnek legyen köze hozzá, de még olyat is láttam, hogy abszolút nem volt.

Ha tehát olyannal találkozom, ahol minden tisztességesnek látszik, és szimplán a jobb nyert, akkor nagyon-nagyon hitetlenkedve nézek, és eszembe jutnak a saját rossz tapasztalataim.

2011. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Ha te dolgozo ember vagy tapasztalattal, akkor tudhatod, hogy 1 allasrol lecsuszas semmit sem jelent. Minden ceg a sajat erdekeben a legidealisabb munkaerot szeretne felvenni, de ez nem azt jelenti, hogy te nem vagy jo, csak nekik mas tunt idealisnak. Szerintem ezt te is erted...en csak azt nem ertem, hogy 1 allasinterju elvesztesen miert problemazol, mikor a legtobb esetben 30, akar 50 allast is meg kell palyazni, hogy egyet megkapj. Ez semmit sem von le a te kvalitasaidbol. Alom munka pedig mas is lehet, amiben majd jol erzed magad. Kar ezen keseregni, csak magadnak artasz vele foleg ha te magad is ugy erzed, hogy a ceg azt valasztotta, akinek tobb tapasztalata volt. Lesz meg lehetoseged!
2011. febr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Es egyebkent tenyleg lehet abban valami, hogy a kornyezeted azzal probalt vigasztalni, hogy a ceget szidta, hogy ne erezd magad hibasnak ebben a dologban es tenyleg nem szabad hibasnak erezned magad, sot csalodottnak sem, hisz te egy masik cegnel egy masik munkara leszel a legidealisabb ezek szerint.
2011. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mert nem a legbecsületesebbek a magyarországi munkaadók, valljuk be. Meg sok embernek van rossz tapasztalata a visszajelzésekről, állásinterjúkról.

Ne vedd fel, neked reagált normálisan a cég. Amúgy, ez lenne az alap, hogy visszaírnak. Én nem szeretem, ha nem reagálnak vissza.

2011. febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsonak: en kulfoldon elek es itt sem ir vissza a legtobb ceg. Sokszor meg 1 egyszeru kerdesre sem tudnak valaszolni, szoval ne higyjetek, hogy ez csak Magyarorszagon van...nekem ugy tunik, hogy ez a ceg korrekt volt mindenkeppen. Mindenki a sajat erdekeit nezi foleg egy allasinterjun. Nem kell ezert barkit is szidni. En megertem az is, ha nem tudnak visszairni mindenkinek...ki tudja, hogy hany emailt, levelet, telefont kapnak naponta.
2011. febr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!