Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem házasságkötésünk...

A férjem házasságkötésünk előtt is "élő" cégébe házasságkötésünk után vásárolt ingó és ingatlan tárgyak - pl. munkagépek, földek, házak . Esetleges elválásunk esetén szintén feleződnek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 00:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Igen,amennyiben datum szerint bizonyithato,hogy az eskuvo utan lettek vasarolva. Gondolom szerzodes van roluk.

Sima ugy :)

2011. febr. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
44%
De ha mindent a férjed vett utána is,nekem,ha nő lennék nem volna pofám követelőzni,amihez semmi pénzzel nem járultam hozzá. Jog szerint igen,ésszerűség szerint nem. De a nők ugye csak a pénzre tudnak gondolni általában,itt az agyuk le is áll. Én is nagy vagyonnal rendelkeztem mikor megnősültem,de gondoskodtam arról,hogy abból ne lásson semmit ha elválnánk. Még az utáni vásárlásokból sem,ha semmit nem tett hozzá a kasszához. Az más kérdés hogy nem tenném ki az utcára,egy házat meg egy kocsit vennék neki,meg elég pénzt is az újrakezdéshez. De nem a vagyonom felét! Azért nagyon keveset tett még hozzá. Persze nem gondolok ilyesmire,nem is beszélünk ilyenről,meg nem is az a típus,de jó előre gondolkodni.
2011. febr. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Azért erre kérdezz rá egy ügyvédnél, mert cég (gondolom kft) esetén nem a férjed, a magánember vásárolt, hanem a cég, amiben nincs tulajdonrészed, mivel házasság előtti különvagyona. Gondolom, a vagyontárgyak sem az ő nevén vannak, hanem a cégén. Más lenne a helyzet, ha házasságkötés után alapította volna.
2011. febr. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Én is nagy vagyonnal rendelkeztem mikor megnősültem,de gondoskodtam arról,hogy abból ne lásson semmit ha elválnánk.



Nem, arról a Családjogi Törvény gondoskodott :) Azt különvagyonnak hívják és nem válik közössé, mert a házasság előtt szerezted.

2011. febr. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

02:25

Esküvő után nincs olyan, hogy enyém-tied, csak az örökség és az ajándék képez külön vagyont.

De ha a férj a vállalkozás profitjából (ami ugye a fizetése is, vagy osztaléka) vette a gépeket, akkor az a nőé is. A házasság erről szól, ezért nem együttélés. Mert azt a pénzt először bedobták a közösbe (jogilag), majd utána abból vették ki. És mivel a forintra nincs ráírva, hogy feleség vagy férj, ezért nem tudni, hogy kinek a pénze. Ergo 50-50%. TEssék már azt elfelejteni, hogy a feleségnek nincs joga és köze ahhoz a pénzhez! Meg hogy erkölcstelen, ha igényt tart rá! Ez nem pénzéhség! A házasság egy szerződés, annak gazd-i vonatkozásaival. Akinek ez nem tetszik, az ne házasodjon, és ne is éljen együtt senkivel éveken át, ugyanis az együttélésnél is, ha bizonyítható, hogy közös volt a háztartás, akkor fennáll ugyanez!

2011. febr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

7:50 vagyok.


Persze itt a helyzetet nagyban bonyolítja, hogy ki vette a cuccokat. mert ha a vállalkozás, akkor azért érdekes az ügy.

De olyat akkor se tessék már mondani, h az a nő, aki igényt tart arra a pénzre vagy vagyontárgyra, amit akár ő akár a férje a közös pénzből vettek, az pénzéhes meg számító. Mert nem igaz.

2011. febr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6:46 vagyok Azért kellene gazdasági jogban járatos embert megkérdezni, amit a 7:50 is írt. Mert a lejelentett jövedelem pl. közös, de a többi az jóval cifrább ennél. Ha pl. tesz be tagi kölcsönt, az is közös (mert azt magánemberként fizeti), de ez ennél jóval bonyolultabb kérdés.
2011. febr. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ha a cég vette a cég pénzéből, akkor semmi köze hozzá a kérdezőnek, mert nem magántulajdon, hanem céges.
2011. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BlackSword ***** válasza:
73%

Amennyiben jogi személyiséggel nem rendelkező a vállalkozás, abban az esetben igen, ha jogi személlyel rendelkező, és kimutathatóan céges pénzből ment, akkor nem...

Ha résztulajdonos vagy, akkor a részed erejéig az értéke a tied...

2011. febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

"Én is nagy vagyonnal rendelkeztem mikor megnősültem,de gondoskodtam arról,hogy abból ne lásson semmit ha elválnánk."


Elgondolkodtatott ez a mondat. Vajon ezt már válás után írta a válaszadó ilyen ridegen, vagy még boldogan élnek együtt. Mert elég érdekesen hangzott. Na, mindegy, csak egy gondolat volt részemről.


A kérdésedre szerintem egy olyan ügyvéd fog tudni válaszolni, aki teljesen átlátja a cég jogi helyzetét. Mi nem tudjuk van-e benne tulajdonrészed, vagy te mit tettél hozzá...stb

2011. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!