Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretem, mégis alig várom,...

Szeretem, mégis alig várom, hogy ne legyen, hogy lehet ez így?

Figyelt kérdés
Nagyapámról van szó, egy lakásban élünk, nagyon szeretem őt,néha mégis azt kívánom haljon meg. Gonosznak,szemétnek érzem magam, de csak úgy előjön ez az érzés, majd elmúlik.
2011. jan. 30. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
de miért kívánod a halalát?
2011. jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kéne a lakás, mi?
2011. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha előjön az érzés, tudatosan változtasd át azzá, hogy szeretnéd, hogy még sokáig veletek legyen.

Egy idő múlva nem fog előjönni.

2011. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért készülsz ki időnként nagyapádtól? Te gondozod? Nehéz vele bánni?
2011. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A lakás a szüleimé :) vagyis nem a lakásért.

Néha elég akaratos,és nem lehet vele szótérteni, szétszórt, ha megkéred valamire néha azért is az ellentétjét teszi.

És ilyenkor mindig azt érzem,de jó lenne,ha ne lenne. Rá úgy 5 percre aztán mindig megbánom,és még imádkozok is,hogy nehogy a rossz kívánságom valóra váljon. :P

2011. jan. 30. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen érthetőek az érzéseid, főleg, ha többnyire rád hárul a nagypapa ellátása. Biztos idős már, és sokkal nehézkesebb feladat az ilyenkorúakkal jól kijönni, mint a fiatalabbakkal. Nem olyan rugalmas, alkalmazkodó, inkább körülményes, nehézkes, sőt, gyanakvó ennyi idősen az ember.


Szóval csak a tehetetlenséged, bosszúságod okozza a neheztelést.

Talán többre mennél azzal, ha egyszerűen kimondanád hangosan, ami bánt, persze elfogadható formában. Pl. jaj de nehéz veled, papa! elfáradtam/ideges lettem/nyugalomra vágyom, mert ez most sok volt nekem stb.

2011. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!