Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házastársak, hogy csináljátok,...

Házastársak, hogy csináljátok, hogy gond-és problémamentes házasságban éljetek? Mit engedtek meg párotoknak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 13:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hiába szereted, ha ő nem tisztel téged, akkor csak egyre rosszabb lesz. Vagy most betöröd, hogy az legyen, ami két egymást megbecsülő ember közt normális, vagy jobb, ha beletörődsz, hogy vége.
2011. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nyilván ilyen volt már akkor is, mielőtt összeházasodtatok. Most vagy nem ismerted meg őt eléggé a házasságkötés előtt, vagy azt hitted, hogy te majd megváltoztatod.
2011. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Eddig nagyobb volt a rózsaszin köd, meg persze az elején mindenről lemondott. Csak én, csak én kellettem. Féltekenykedése pedig nem volt ennyire erőszakos. engem nagyon zavar, hogy oktalanul csinálja ezt. Volt amikor erőteljesebben megfogott, és az ágzra lökott. Pedig nagyon jólelkű, de mostanság nem mindig gondol rám, pl vesz vmit, aztán elfelejti hogy megkináljon .. Bekell vallanom magamnak, hogy ellaposodott ez a kapcsolat, de megszeretnék tenni mindent, annak érdekében hogy helyre álljon minden. Ehhez kéne pár ötlet, hogy ha próbálkozok mégis hogyan... vagy egyáltalán van-e értelme még?
2011. jan. 28. 14:37
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázd vele, hogy elveszíthet, ha nem vesz vissza. Valószínűleg azt hiszi, hogy megszerzett, és most már nem kell megerőltetnie magát.
2011. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg már nem szeret olyan értelemben. Én is önző típus vagyok, ez a mindenből nekem többet, de érdekes módon a barátommal mindig neki adok többet. Az nem is kérdés, hogy megkínálom.


Lehet, hogy most sikerül megoldani a problémát, de ezek mindig vissza fognak jönni. :S Sajnálom

2011. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nincs problémamentes házasság !

Hiába szereted, sőt ha ő szeret téged, hiába szeret, ha nem tud úgy is viselkedni, mint aki szeret. Ahhoz tisztelet is tartozik, jól bánás, szépen szólás elfogadni egymást... Persze vannak negativ dolgok amiket is el kell viselni, el lehet fogadni, de azért nem mindent, és nem csak az egyik főnek.

Én helyedben, ha lenne lehetőségem egy durvaság után, elmennék szó nélkül vagy két napra valakihez, és lássuk mit szól. Sokakon veszem észre azt, hogy azt akarják a kapcsolatukban, ami régen volt. Olyan már nem lesz valószínűleg, de attól még jó lehet. Mondd el neki a vágyaidat, és adj neki szabadságot is, de kérd meg, hogy ezt te is viszont kívánod. Épp minap olvastam, hogy első jelei a visszaélésnek, rossz bánásmódnak, amikor elakar valakit valakitől szakítani az ember. Mint a férjed, hogy téged nem enged ki barátaiddal. Ez nagyon nagy baj. Nem vagy a tulajdona. Beszélj vele, hogy ez nincs így jól.

Nálunk is vannak helyzetek, amik újra és újra megismétlődnek, és volt, hgy már nagyon nagyon elegem volt, máskor viszont jobban viseltem. Ilyenkor gondolkozok, hogy vajon miért ugyanazért másképp reagálok. Fáradtságtól is függ. És, hgy milyen gyarkan ismétli azokat. Én próbálok pozitív lenni, kis hibákból nem elefántot csinálni, és ha nagyon bedühödök de már lenyugodtam is belegondolok, valóban oly nagy baj ez?. Lehet, most egy mélyponton vagytok, kitartással, beszélgetéssel, azt követve több figyelemmel egymásra, ez javulhat.

Sok sikert !

2011. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs hogy probléma mentes házasság/kapcsolat.Mindig és mindenhol és mindenkinél vannak gondok.Bár a kapcsolatunk elején a párommal én is így gondoltam hogy létezik ilyen,évekig nem voltak viták,nézeteltérések.Most már ott tartunk hogy mindennap veszekszünk egyéb apró-cseprő dolgokon.Nem egyezik a jövőbeli(közös) terveink.Most megbeszéltük hogy összeírjuk a hibákat a másikban,és megpróbáljuk átbeszélni a dolgokat.Ha nem megy nem tudom mi lesz.Szeretjük egymást,de állandó vitában nem jó élni.Csak tönkretesszük egymást,lelkileg.Bocsi ha nem a kérdésedre válaszoltam.


24/L 5éves kapcsolat

2011. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Rossz a kérdés. Hogyhogy mit engedünk meg egymásnak? Egyikünk sem korlátozza a másikat semmiben. Persze nem arra gondolok,hogy a megcsalás is simán belefér stb.,mert eleve nem házasodunk volna össze,ha az elveink merőben eltérnek. Szerintem hasonló a hasonlóval jön ki jól. Hasonló elképzelések pl. a közös jövőnkről,hasonló vélemények dolgokról,minden hasonló. Egy otthonülő ember mellé nem való világjáró társ és még sorolhatnám. Nem akarjuk megváltoztatni egymást,mert mindkettőnk úgy jó a másiknak ahogy van.
2011. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!