Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el a halálát?

Hogy fogadjam el a halálát?

Figyelt kérdés
Hogyan fogadjam el annak a szerettemnek a halálát, akit nagyon sok bánat, szenvedés, gyötrődés ért. S honnan tudhatnám, hogy békére talál e a túlvilágon? <="((((((
2011. jan. 27. 22:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Értelmetlen, hogy ezt a kérdést felteszem. De nagy kétségbeesésemben nem tudtam mit reagálni <="(((((((((
2011. jan. 27. 22:39
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabad megkérdeznem, kicsodád halt meg? Ne haragudj ha tapintatlan vagyok. :S Szerintem nem igazán tudja elfogadni az ember egy szerette halálát, csak beletörődhet. :/ Én így vélem... Ha jó ember volt, akkor biztos békére talál a túlvilágon.
2011. jan. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nővéremről van szó, nem hunyt el még, de nagyon közel van hozzá. Nem a vér szerinti rokonom, nem is mostohatestvérem. Amolyan "baráti nővérem", de mindenkinél fontosabb számomra. <="(((((((((
2011. jan. 27. 22:48
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Egyedül Istenbe vetett hittel fogadhatod el.Ha nem vagy keresztény, használd fel ezt az "eseményt" arra, hogy megismerd Őt! Isten a szeretet- írja a Szentírás.Vagyis ha itt sokat szenvedett is, a túlvilágon nincs szenvedés, fájdalom, békétlenség..Efelől biztos lehetsz! Olvasgasd a Bibliát, rengeteg erre utaló igevers van benne.S imádkozz!Menj el egy templomba, hallgass igehirdetést!Keress egy lelkészt lelki beszélgetésre!Igazi megnyugvást kívánok neked.
2011. jan. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon szomorú, főleg ha még túl fiatal a távozásra. :( Nekem tavaly szeptemberben hunyt el a dédnagytatám, én is elég sz*rul voltam egy ideig, de túltettem magam rajta. Tudom, hogy fentről figyel minket. :) Első vagyok.
2011. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Olvasgassátok együtt a Bibliát! Ez neki is nagyon megnyugtató lesz. Ha ő sem ismeri Istent, és nem fogadta még el Jézust megváltójának, akkor ez kulcskérdés, mert ettől függ az örök sorsunk!!Ne tekints bigottnak, gondolkozz el a dolgon!Pál apostol leveleit ajánlom, illetve az evangéliumokat. Ha nem értenél egyes mondatokat, lapozz tovább, előbb-utóbb megérint valami!
2011. jan. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy próbáltok segíteni nekem. Így vallási szinten a bibliához nem igazán fordulnék, inkább a buddhizmushoz vagyok még közel, de az sem áll igazán közel hozzám :$
2011. jan. 27. 23:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy próbálj meg először nem gondolni rá. Egyszerűen ne gondolkozz, csinálj mást, beszélj más emberekkel. Aztán pedig olyan 2-3 hét múlva kezd el azt mondogatni magadnak, hogy olyanokkal van, akiket nagyon szeretett, de meghaltak, szülei, nagyszülei... nem ismerem. Ez a fogadd el a tényt hülyeség, már biztosan elfogadtad, ez a legmegváltoztathatatlanabb dolog a világon, azt javaslom, hogy legyél sokat a szeretteiddel, ne vonulj félre, ne nagyon utazz. Ha sírnod kell, akkor sírj, sokáig fogsz még és nem fog egyhamar eltűnni a fájdalom. Próbálj meg úgy gondolni rá, hogy még ott van veled, akárhogyis, de a lelke mindenképp él. Csináld a hobbijaidat, olvass, hallgass zenét, ne hagyd, hogy a világ kiforduljon a négy sarkából. Remélem segítettem. Nem mondom, hogy részvétem, mert nem ismertem, téged sem ismerlek, és engem is idegesít, ha idegenek mondogatják nekem.
2011. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :")
2011. jan. 27. 23:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Erre nincsen egy általános recept. Ez mindig az adott személytől függ, a gyászától, a megújulási képességétől, az érzelmi intelligenciájától és még sok mástól. Közhely, hogy az idő minden sebet begyógyít, de az esetek egy részében valóban igaz. Minden esetre ha a gyászfolyamat 6-8 hónapnál tovább tart, akkor ott már lehet érzelmi megrekedésről beszélni, amit csak pszichológus segítségével lehet átvészelni.
2011. jan. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!