Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok! Ti mit...

Tanácstalan vagyok! Ti mit tennétek a helyemben? Nem tudom hova tenni a nevelőapám.

Figyelt kérdés

A nevelőapámmal szerintem nincs minden rendben... Alapvetően normális, humoros, segítőkész, de vannak olyan periódusai, amikor egyszerűen bekattan. Egy jelentéktelen kis dolgon is akár (pl. a süteménynek miért a közepét, miért nem a szélét esszük, miért neki kell mindig a szélét ennie...), de annyira hogy akár több hétig se szól senkihez, kiköltözik a vendégházba és egész nap ott kuksol. Azzal érvel, hogy mi őt szarba se nézzük, nem foglalkozunk vele, mi közösen a tesómék és anya ellene vagyunk. Ez meg úgy ahogy van nem igaz!Mellette teljesen ki van szolgálva, semmit nem kell otthon csinálnia, se házimunka, se főzés semmi. Ő nem dolgozik, csak nyáron 3 hónapot, mert ugye akkor nyári szezon van.

Nem mellesleg rendmániás, takarítás mániás, de az a vicc, hogy tipikusan a más szemében a szálkát, magáéban a gerendát se... Nem egyszer fordult már elő, hogy amiért minket leordított és nem szólt hozzánk 2 hétig ős is ugyanazt csinálja.

Szóval nem tudom mi van vele, vagy mit lehetne vele csinálni. Nekem kezd már nagyon elegem lenni... Most azon vagyok, hogy ha lehet eljöjjek otthonról, mert már nem bírom. Csak ez is nehéz mert tanulok, így bevételem nem sok és nem nagyon tudom megoldani, de most úgy tűnik h erre találok megoldást. Csak az zavar h a tesómék és anya meg ott vannak vele és ők ugyanúgy megélik ezeket...

Nem tudom tényleg mi lehetne a megoldás...

21/L


2011. jan. 26. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemigen lehet egy ilyen embert észheztéríteni, mert el kellene vinni pszichológushoz, ez egy féle személyiségzavar nála, vagy ilyesmi. Örülj, hogy csak megsértődik!!!! A hozzá hasonló problémákkal bíró emberek általában ordíroznak, vagy ütnek-vágnak, ha valami nem aszerint történik, ahogy ők jónak tartják, vagy szeretnék. Talán próbálj meg nem foglalkozni vele, amíg lehet, aztán usgyí.
2011. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

fokozatosan rosszabb lett, mert ordítozott is, dobálózott, kést is beleállította már az asztalba és a múltkor majdnem elcsattan egy ütés is, tiszta ideg volt

orvoshoz nem hajlandó elmenni egyébként se, csak ha már a halálán van, nemhogy pszichológushoz

2011. jan. 26. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

megint én.

Tudom, ezek ilyenek, hiszik, nincs bajuk.(főleg az idősödő férfiakra jellemző ez a hozzáálás, főleg, hogy a doki ugye hülye, úgyse mondana semmit, ő meg nem hülye persze, tehát miért is menne el)

Én elmentem pszichológushoz, és sokkal jobban vagyok, gyakorlatilag elmúltak a dührohamok. Frusztrált, bennső félemek kivetülése ez leginkább.

Szomorú, hogy egy-két beszélgetés, kis utánaolvasás, és rájönne ő is, hogy baja van, és el is múlna tőle egyből valószínűleg, mert ez ilyen egyszerű. Mégis inkább betegen, egyre rosszabbul fogja leélni az életét.

Szerintem felejtsd el, hogy földobnád neki ezt a témát, csak rontana a helyzeten. Viszont talán hátulról támadva (valaki, akit tisztel, mesélne egy ilyen esetről, blabla...a lehetőség meg van, ha segíteni akarsz, csak nála iszonyatosan óvatosan kellene..)

2011. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Kést még nem állított az asztalba, de a többi stimmel. Tesóim elhúztak már itthonról, én meg nem megyek ki a szobámból. Ne foglalkozz vele, én is ezt teszem. Minden nap köszönök neki reggel, aztán ennyi. Ha üvöltözik akkor sem törődök vele, üvöltözzön ha őt szórakoztatja... Esetleg ha nekem szól, akkor közlöm, hogy "aha, oké, úgy lesz"

L/19

2011. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!