Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem jön velem anya...

Miért nem jön velem anya sehova se el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Anyukám 33 éves,apukám 34 (bár ez most jelen esetben lényegtelen) én pedig 14 vagyok (nemsokára 15..),nincsen testvérem,szóval egyke vagyok.

A problémám pedig ott kezdődne,hogy ha anyát elhívom valahova soha vagy csak iszonyú ritkán jön el.

Most is elhívtam sétálni és azt mondta,hogy dehogy megyek.

Gondoltam,hogy jó hát hideg van nincs kedve és akkor kérdeztem,hogy mihez lenne kedve,hogy mit csináljunk?

Erre mondta,hogy ahhoz van kedve,hogy befeküdjön az ágyban és olvassa a könyvét EGYEDÜL.

Na mondom jólvan,köszi.

Vannak barátaim nem azért hívogatom anyát,mert unatkozok.

Csak borzasztó rossz érzés,hogy sehova sincs.

Vagy arra fogja,hogy:

-fáradt

-hideg van

-most sötét van

-most főz

-most megy gőzfürdőzni

-most olvas

és sorolhatnám még.

Jó,de akkor a barátnőjéhez ,miért van ideje elmenni a munka után (5 óra után) 10-11-ig körmözni meg beszélgetni??

Arra van idő?

Nem akarom magamnak kisajátítani,de mindig panaszkodik,hogy semmire nincs ideje én meg azt hiszem magam körül forog a világ?!

Jó lehet.

De például barátnőm anyja egész nap a lánya nyomában van és reméli,hogy elmehetnek valahova.

Meg anya a barátnőjének is mindig panaszkodik,hogy mi apával mennyi mindent várunk el tőle és,hogy ő olyannyira fáradt,hogy mindig körülöttük szöszpörög.

Ez normális??


Már beszéltem vele,de az lett a vége,hogy összevesztünk vagyis ő elkezdett kiabálni én meg nyugodt hangon bementem a szobába és apának meg előadta,hogy én milyen lány vagyok már és,hogy hány gyerekről vehetnék példát.

Már mondtam,neki,hogy akkor minek szült meg?

Jajj tudom csúnya dolog volt meg meg is bántam,de már nagyon rosszul éreztem magam én próbáltam megőrizni a hideg véremet és nyugodtan kommunikálni vele,de ő csak kiabált-kiabált én meg pár szót mondtam neki erre szájon vágott én meg bementem a szobába és meghallotta,hogy mondtam,hogy akkor minek szült meg..


Azt is próbáltam,hogy nem figyeltem rá,mintha nem is léteznék,de fel sem tűnt neki mivel alig találkozunk.


Mit tegyek?? :((


Hagyam a csudába vagy mi??Amúgy mikor kis porba fingó voltam akkor nem ilyen volt..lb 10-11 éves korom után változott meg ennyire.


2011. jan. 23. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Van elérhető távolságban (mondjuk a suliban) pszichológus, akivel beszélhetnél? Ő tudna neked érdemi tanácsot adni, mi csak találgatni tudunk. Olvastam róla, hogy vannak olyan típusú nők, akik egy bizonyos életkor után vetélytársat látnak a saját lányukban, és kerülik vele a kontaktust.

Lehet, hogy hülyeséget írtam, de ez is egy lehetőség.

Persze az is lehet, hogy túl sokat dolgozik, talán pont emberekkel, és egyszerűen szüksége van arra, hogy néha egyedül legyen, vagy csak magával foglalkozzon. Ez persze nem mentség a viselkedésére, hiszen ANYA, és neked szükséged lenne rá. Írhatnám, hogy örülnie kellene neki, hogy szeretsz vele lenni - és ez így is van -, de tényleg nem tudom, mi lehet a háttérben. Erre lenne jó egy beszélgetés a pszichológussal.

Addig is azt tanácsolom neked, hogy továbbra is próbáld magaddal csábítani, ne add fel, mert ha egyszer eltávolodsz tőle, nagyon nehéz a visszaút, és még sokáig szükséged lesz rá.

2011. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerencses anyukad,szeretnem ha nekem is ilyen lanyom lenne,hogy majd akarjon velem barmit is csinalni.persze ez meg csak alom egyenlore,meg pici.

segiteni nem tudok,nekem anyuval nagyon jo a viszonyunk,valahogy egymasra vagyunk hangolva,minden nap talizunk,pedig mar 8eve kulon elunk.

ne add fel,probalkozz,mond el neki hogy most van szukseged atarsasagara,ha most kihagyjatok ezt a lehetoseget olyan nagy lesz a tavolsag kozetetek hogy kesobb ez nem allithato vissza,vagy nagyon nehezen.

2011. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Uh most látom mennyit írtam,bocsi.

Már beszéltem vele.

De ha annyira fáradt akkor miért megy el kávézóba a barátnőivel meg esetleg discoba??

Hát már lassan abban a vetélytársas dologban sem lepődnék meg..mert mondjuk szereti ha dicsérgetik meg fiatalabbnak nézik stbstb.. és ha ottvagyok akkor ez nem igen jön neki össze..

deáht könyörgöm ő egy anya nem egy vetélytárs vagy ilyesmi.. :S:(

2011. jan. 23. 18:13
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Mi az a gőzfürdő?
2011. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát pedig anyukádnak össze kellene tennie a kezét hogy ilyen lánya van.Nekem 14 éves fiam van,és pont az ellenkezője van velünk,mint veletek.Nálunk én szeretném ha mennénk ide oda,de nem jön velem sehova sajnos,és semmi időt nem tölt már velem mint régen.csak a barátai fontosak neki,és bármit szeretnék,nem érdekli.Nekem meg ez fáj,megértelek,de ezzel nem vagy egyedül.Nem tudom mit tegyél,mert már én sem tudom mit tegyek.35 éves anyuka.
2011. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Talán kicsit korán lettél Neki, és a fiatal éveit rád kellett fordítsa, pelus, etetés minden egyéb, évekig, csak a gyerek központúság, és talán most ért oda, hogy elege van. Ez rosszul hangzik tudom, nem belőled van elege ne úgy értsd ! Hanem elfáradt. Kikapcsolódni kíván és nem a családdal, mert eddig sok idejét a családjára szánta.

Tudod nekem két kicsim van, és néha tök így érzek, Én és a férjem amennyit csak tudunk velük vagyunk, odaadni kis időre sem tudjuk őket senkinek és igen néha belefáradunk. Kikapcsolódni nem tudunk, csak ha már erősebben rájuk szólunk, hogy márpedig most ketten a szobátokban játszotok, míg be nem megyünk értetek. Mindenkinek kell egy kis szabadság, próbálj vele beszélni, hogy megérted ezt, csak azért legyen rád is egy kis ideje. Kitalálhattok egy napot egy héten min. ami a ti időtök lenne, az pedig ne bántson, ha mással is ki akar kapcsolódni.

Remélem sikerül, mert nagyon jó lánynak tűnsz, nem lenne jó, ha eltávolodnátok egymástól. Általában egy anyának illik mondani a gyerekének, hogy megértelek, de így kell akkor is csinálni ..., most fordítsd ezt meg. Értsd meg te, hátha változik valami.

Sok sikert !

2011. jan. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

pff. mindig mamámnak lettem lepasszolva vagy bébiszitter jött,hogy elmehessen bulizni amíg apu dolgozik.

köszi a választ,de ha nem akar velem eljönni sehova akkor,hogy csináljunk egy héten egy napot mikor együtt vagyunk?? -.^

2011. jan. 24. 16:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ez a helyzeted.

No akkor próbálj meg gondolkozni, hogy mi volt kettőtöknek egy nagyon szép élménye együtt. És állj elé és mond meg neki szépen, hogy neked az mennyire hiányzik, megtehetnétek e ismét. Valahogy el kellene kezdeni visszahozni hozzád anyukádat. Fiatalnak érzi ám magát még egy 33 éves, néha majdnem, mint egy tini, ha bulizós volt. De ez nem kifogás, legyen olyan, de szeretném, ha valami olyat tudna itt vagy bárhol neked javasolni valaki, amit megtudnál próbálni, és beválna.

Nem kell elmenni ehhez feltétlenül, ha otthon csinálnátok együtt valami kezdetnek is jó lenne. Együtt takarítani zenére amit szerettek pl.

2011. jan. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tudod, mi lehet a baj? Persze, csak találgatás. Ha belegondolsz, a fiatalkora nagy részét az töltötte ki, hogy egy kis család körül ugrál (ahogy írtad, úgy 10-11 éves korodig, tehát kb. 19 éves korától 30 éves koráig). És biztosan szeretettel tette, de talán mostanában elkapta egy olyan érzés, hogy szeretne újra élni, bepótolni, amit a húszas éveiben elmulasztott, magával foglalkozni kizárólag, mintha se kutyája, se macskája nem lenne. Tuodm, nagyon fájhat neked ez a folyamatos visszautasítás, de légy vele türelmes, mondd neki sokszor, hogy mennyire szereted, és ne aggódj, az idő majd megoldja, el fog ez múlni. Ha egyedül szeretne maradni, csak hagyd, most hagyj neki kis időt, és figyeld meg, nemsokára Ő fogja keresni a társaságod.

Én példám: 33 éves vagyok, van egy 2 éves kislányom. Én végigbuliztam, utazgattam, duhajkodtam a húszas éveimet, és mégis nehéz most. Az életemet jelen pillanatban a házimunka, takarítás, mosás, főzés, bevásárlás, gyerek után rohangálás teszi ki javarészt. Időnként legszívesebben csak úgy kimennék az ajtón, és kész, bele a világba. Pedig Én aztán semmit nem mulasztottam el az elmúlt 10-12 évben. Mégis néha ott a gondolat az agyamban, hogy bár visszakapnám a régi életem, ha csak egy napra is, mikor magamon kívül mással nem kellett foglalkoznom.

Remélem segítettem, hogy lásd más szemszögből a dolgot.

2011. jan. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

DE MONDOM,HOGY MINDIG LEPASSZOLTAK MINDENKINEK!!!!

Még a tejét is midnig üvegbe tették és,hogy mamám tudjon etetni ne halljak éhen.

Tanakíratni meg mindent én vagy apa csinálunk,eddig se csinált semmit..

de nemsokára elmegyek,koleszba hétvégén meg mamámhoz járok szóval elérte amit akart nem fogok tovább loholni utánna,beleuntam.

Köszi a váalszokat.

2011. jan. 26. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!