Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mondanátok érveket, miben más...

Mondanátok érveket, miben más az összeköltözés és a házasság?

Figyelt kérdés
A párom szerint ha összeköltözünk, akkor már el is vehet, de szerinte mindez még korai (1 éve vagyunk együtt). Hiába mondom neki, hogy nagyon nem ugyanaz a kettő, meg az összeköltözés egyáltalán nem korai, a házasság meg az, és hogy így jobban megismernénk egymást...ő fél, még sosem élt együtt senkivel.
2011. jan. 22. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Hát szerintem a házasság egy jobb esetben életre szóló elkötelezettséggel járó összetartozás. Közös javak, közös gondok, közös élet.


Amíg egy összeköltözésben a nappalok és esték ugyan szintén közösek, és a rezsit is közösen osztják meg egymás között a felek, de azért ha bármi mégsem működne, akkor szét lehet költözni, az egyik elviszi a másiktól a cókmókját, és vége..


Mondjuk én nem is tudom, hogy miért csinálnak emberek olyan nagy ügyet egy összeköltözésből. Hisz ha nem is teszik meg, akkor is biztos együtt alszanak, és kerülnek oda az egyiknek cuccai a másikhoz akaratlanul is. Az összeköltözésnél legalább tudják, hogy együtt fognak aludni, főzni, takarítani, pihenni, és a jót és rosszat is megosztják, de azért nem jár akkora kötelezettséggel, mint egy házasság..


Szerintem nagyvonalakban ennyi. Az összeköltözés még tényleg nem házasság...

2011. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Annyi gondolatmenet maradt ki ott a közepén, hogy egy még nem összeköltözésnél is lesznek itt-ott dolgai a másiknak, ha pedig odacuccol, akkor már minden egyben lesz, kevesebb macera is.


De ha fél, akkor ne erőltesd véletlenül sem. Nem feltétlen jelenti azt, hogy nem szeret eléggé, csak lehet ez benne tényleg nagyobb gátlás.


Szerintem türelmesen állj a dologhoz, és ő is gondolja még át, de az biztos, hogy ezzel még nem ír alá egész életre szóló szerződést, hogy összeköltöztök.. :)

2011. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
A papír....a többi ugyanaz, veszekedés,öröm,bánat.
2011. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
nálunk úgy alakult, hogy esküvő előtt kezdtünk lakást nézni jóval, ugyan anyuéknál együtt laktunk, de ketten összeköltözni csak házasság után sikerült. Nem ismertem rá arra az emberre akibe beleszerettem, minden kis hülyeségen veszekedést generált, azt akarta h onnantól én legyek a házi cseléd, aki majd fényesre suvickol mindent, amíg ő a tévé előtt ül. Kiderült, h nagyon más elképzelésünk van a dolgokról. Én mindenképp összeköltöznék előbb valakivel, megismerném azokat a tulajdonságait is amiket az ember az igazi otthonára tartogat, csak ezt tanácsolhatom neked is!
2011. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sokan vallják, hogy lakva ismerjük meg a másikat, s biztosan van valami benne, mert az ember nem tud hazudni a nap 24 órájában. Ha azt állítja valaki, hogy ő rendmániás, az csak akkor derül ki, ha összeköltözöl valakivel, hogy tényleg igazat mondtál-e, s szereted a rendet, vagy csak úgy mondtad és szanaszét hagyod a zoknidat.


Ugyanakkor szerintem oltári különbség van a kettő között. Lehet, hogy sokaknak csak egy papír a házasság, de az összeköltözésnél szerintem kisebb a felelősség érzet. Tudod azt, hogy bármikor, ha nem tetszik valami, akkor fel állhatsz az asztaltól és eljöhetsz. Össze szeded a cuccodat és kész. A házasság, ha komolyan gondoltad és szereted a másikat, akkor képes vagy nem feladni az első rossz dolognál. A papír nélkül könnyebben odavágsz a másik fejéhez dolgokat, hogy menj ahová akarsz, le is út - fel is út.


A házasság pedig valóban kapocs, kötelék, ami megóv titeket attól, hogy könnyedén feladjátok a küzdelmet. Bár sokaknak még így is egyszerűbb feladni, s elválni.


Meg lehet próbálni együtt élni, de nem biztos, hogy az együtt élés után még lesz kedve feleségül venni a párodnak, mert már úgyis együtt laktok.

2011. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanaz. Annyi a különbség, hogy szétköltözni egyszerűbb és nem mellesleg olcsóbb, mint válni.
2011. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
A házasság egy sokkal szorosabb kapocs, ami összeköt titeket egész életetekre, nem csak egy papír, sajnálom azt aki csak papírként tekint rá. A házassággal kimutatod mennyire bízol benne, hogy 50 év múlva is mellette fogsz állni.
2011. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos egyszer minden véget ér. Persze egy kapcsolatnak nem így kell nekiindulni. Ha azonban mégis vége lesz, összeköltözéskor csak összepakol valamelyikőtök és elmegy anélkül, hogy belexarna az együtt töltött x évbe. Váláskor 100x kell elmondani, hogy válni akarok. Felkavaró, az összes szép emlék eszedbe jut, miközben a bírónak el kell mondanod, mikor váltatok szét ágytól, mikor asztaltól. Mehet a huzavona a közösen szerzett vagyonon. Szerintem az összeköltözés eljegyzéssel a nyerő - kecske és a káposzta. A házasság valahol olyan, mint egy adás-vételi szerződés. Az emberek 90%-a úgy érzi, ha már papírja is van róla, birtokolja a másikat. Csakhogy egy embert soha nem birtokolhat egy másik ember. Normálisan semmiképp.
2011. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

"Sajnos egyszer minden véget ér."

Igen, amikor az egyik vagy mindkét fél meghal. Egyáltalán nem végződik minden házasság válással, veszekedéssel, boldogtalansággal, nagyszüleimé, szüleimé semmiképp.

"Ha gond van egy házasságban, akkor nem "menni" kell, hanem le kell ülni és meg kell beszélni, mert szinte mindent meg lehet beszélni... Pont ezért van ennyi válás... lelépni mindig egyszerűbb, mint időt és energiát fektetni a kapcsolatba..."

A házasság nem csak egy papír!!!

2011. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A házasság jóval komolyabb dolog mint az összeköltözés. Sztem az 1 év még korai, mind házasság mind összeköltözés szempontjából. Annyi mindent fogsz még megtudni a másikról, 1 év nem elég rá, higgy nekem én 4 év után még mindig fedezek fel új dolgokat, jókat és rosszakat is. Sztem várjatok még ezzel. Az már eleve nem jó ha az egyik szeretne valamit a másik meg nem. Várjatok, ismerjétek meg jobban egymást! Házasságra meg csak olyannal szabad lépni akit ismersz már mint a tenyeredet és még ezek ellenére is úgy érzed h le tudnád vele élni az életedet.
2011. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!