Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet hatástalanítani...

Hogyan lehet hatástalanítani egy fondorlatos, minden lében kanál exfeleséget?

Figyelt kérdés

Három éve ismerem a páromat. Ebből az első 2 év együttélésünk horror volt, egyetlen okból: volt feleség. (Aki papíron még mindig az, hivatali macerák miatt csak kb idén nyár elején lesz válás).

22 évig éltek házasságban, még nem ismertem őt, amikor elköltözött otthonról. Exnej minden női módszert bevetve folyamatosan ellenem próbálta hangolni őt, de nem direktben, hanem úgy, hogy emberem ezen ne lásson át... Aztán a párom rájött mégis erre, erélyes lett az excsaládjával- ettől kezdve nyugtunk van. De közben én meg eljutottam oda, hogy mindenre ugrom, ami volt nejhez és a felnőtt gyerekükhöz kapcsolódik. Megjegyzem: ők engem nem akarnak megismerni... A kérdésem azért tettem fel, mert nagyon és még annál is nehezebben tudom fékezni magam, ha exnej bármily pici mértékben beleavatkozik az életünkbe. pl időpontot kér épp betegeskedő emberemnek egy régi közös orvosuknál, vagy szívességből megelőlegezi emberem (még exnej nevén lévő)autójának kötelezőjét, vagy egyszerűen attól, hogy beszélnek telefonon- de már annak is örülök, hogy ez csak kétnaponta egyszer van...

Utálom, ha a párom kéthavonta egyszer (már csak!) megy a gyerekéhez látogatóba. És rosszul vagyok a párom szüleitől, akikhez NEM mehetek be a lakásukba, mert akkor mit gondolna exnej... Emberem van, hogy naponta vív az övéivel az érdekemben. De sajnos érzem-látom, mert én is nő vagyok, hogy exnej még mindig manipulál a háttérben, olyan módon, hogy ezek az akciói ne legyenek feltűnőek és egyértelműek a párom számára. (aki nem gondol ilyenkor semmi rosszra- én meg felrobbanok..)


2009. febr. 3. 17:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a páromban bízom, tudom, hogy velem szeretne élni én meg vele. Szeretjük egymást.
2009. febr. 3. 17:47
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sajnálom, hogy így érzel, rossz lehet. Azonban a párod bizonyítja, hogy Téged szeret. Nem szabad a múltra féltékenynek lenni, hiszen mint írtad minimális a kapcsolata vele, az meg természetes, hogy valamilyen szinten tartják a kapcsolatot. Nekünk nincs gyerekünk a volt férjemmel, mégis néha beszélünk telefonon, vagy ha találkozunk. A múltat le zárta, Te vagy a jelene.
2009. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de nem, nem a múltra vagyok féltékeny, dehogyis... Egyszerűen félek, hogy megint alkot valamit... Az mondjuk durva volt, amikor másfél éve elmentek két hétre nyaralni, papa-mama, gyerkőc és annak barátja. Mindezt úgy, hogy ez tök normális, hisz a gyerek az közös... Nem tudtam megérttetni a párommal akkor, hogy nem, ez nem normális! Ennyire meggyőző tudott lenni az ex..


Most elmesélte emberem neki, hogy beteg, hát már jött is az orvos ötlettel, hisz mi van abban? Nem paranoiás vagyok, ez a nő hihetetlen sokat ártott nekem, nekünk, ártatlannak látszó megnyilvánulásokkal, egyszerűen félek, hogy megismétlődhet...

2009. febr. 3. 18:17
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Újra én. Akkor pedig a párodnak kell a sarkára állnia és leállítani a nőt, ez tényleg durva. Ha Te vagy neki a fontos, és nem akar elveszíteni, akkor határozottan mondd el neki hogy mi bánt, és igenis változtasson rajta.
2009. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Oké, de pont ez a nehéz! A páromat mindig meggyőzi arról ez a fúria az intézkedései közben, hogy "nincs ebben semmi rossz, hát én csak jót akarok neked!"

Most, amikor a doki miatt szóltam ez lett a válasz: most nem kéne exnejjel foglalkoznom, hisz az ő egészsége a legfontosabb.

Pontosan tudom erről, hogy a nő a háttérben ezt jó sokszor elismételgette a páromnak.:S

2009. febr. 3. 18:34
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze azt is hozzá tette, hogy szeret és csak engem szeret.
2009. febr. 3. 18:35
 7/13 A kérdező kommentje:
..senki többet..? :(
2009. febr. 3. 19:21
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

ne csodálkozz !! 22 év

meg a pasinak egyszerre van szüksége gondoskodó "anyára" meg szeretőre is.

A régi feleség elfogadja az ő esendőségét, neked, lehet, hogy még imponálni kell, ami fárasztó, minden percben nem megy.

Feltételezem, nem vagy egyidős a férjeddel. Ha hozzá öregednél, talán változna valami.


Ha téged dobott volna, te állnál pont így ki a gyereked érdekében .

2009. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem ismered a helyzetet- nem a gyereke érdekében áll ki! Ez szükségtelen volna, a gyereke, aki amúgy 22 éves senki nem bántja. Neki az okoz örömöt, ha beleszólhat az életünkbe-lehetőleg a rovásomra. Ennyi. Nem értem, igazán nem értem, miért...
2009. febr. 3. 20:04
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem kell előttem imponálnia-ezt ő is tudja. Nem a fiatal szerető vagyok, (és már nem is fiatal annyira) évek óta együtt élünk:S
2009. febr. 3. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!