Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lesz változás? Mikor...

Sanker kérdése:

Mikor lesz változás? Mikor leszek szabad? Mit tegyünk érte?

Figyelt kérdés

anyámmal néha szoktam veszekedni...

sajnos gyerekkorom óta rövid pórázon vagyok, állandó ellenőrzés alatt állok stb és ebből még nem nőtt ki, mert 19 évesen (fiú) a felnőtt kor küszöbén vagyok de ő még ott tart hogy igazolatlan óra...

(nem akartam dolgozatot írni és ez az 1 igazolatlan kiverte nála a biztosítékot, bolhából elefántot csinált)

szóval ez elég nagy baj nekem, mert az elk*rt gyerekkorom megpecsételi a jövőmet, és ő ezt nem veszi észre, ezért szoktam vele néha veszekedni, hogy kivívjam a szabadságomat

mi lesz később ???


2011. jan. 21. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Költözz el, és légy a magad ura.
2011. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
azért nem írnám le ilyen könnyen anyádat, mert 19 évesen semmi más dolgod nincs, minthogy tanulj és ő eltart téged. ha te arra nem vagy képes hogy bejárj az iskolába, akkor költözz el, szarj a saját seggeden, meglátjuk, az jobban fekszik-e majd.
2011. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Közhely, de így van: mindenki a maga sorsáért felelős. 19 évesen már legalábbis. Sokat számít a gyerekkor, bizonyos dolgokban tényleg meghatározó lehet, de már felnőtt ember vagy, és rajtad múlik, hogyan élsz, vagy mit csinálsz. Az elk*rt gyerekkorra hivatkozni kényelmes, de egy bizonyos életkor után már nem lehet mindennek az az oka.


Anyukádat valószínűleg nem fogod tudni megváltoztatni, Te viszont már a saját lábadra állhatsz. Föl a fejjel, és sok sikert!

2011. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Örülj hogy valaki törődik veled és nem egy intézetben vagy! Baromira felnőtt lehetsz 19 évesen, ha tényleg így fogod fel ezt az egészet! Neked még tényleg semmi dolgod nincs, csakhogy tanulj! Mindjárt más lesz ha majd kilépsz a nagybetűs életbe!
2011. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

-először: azt hiszi az első 2 válaszoló, hogy állandóan lógók, pedig nem így van, rendeszeresen bejárok iskolába, csak ezt most kivételes alkalom volt, megtehetem én is...

-másodszor: azért elköltözni nem akarok, csak azt akarom elérni, hogy szabad legyek

-harmadszor: mintha én lennék a hibás, de könyörgöm, arról nem tehetek, hogy beleszól... pedig szeretném és tudnám a saját sorsomat alakítani, de amíg beleszól...

2011. jan. 21. 13:24
 6/10 anonim ***** válasza:

"elköltözni nem akarok, csak azt akarom elérni, hogy szabad legyek"

"szeretném és tudnám a saját sorsomat alakítani, de amíg beleszól..."


Pont erről beszéltem. A saját sorsunk alakítása ugyanis azt jelenti, hogy nem mások szólnak bele. Sőt: annak eldöntése, hogy bevállalsz-e egy igazolatlan órát, vagy sem, szintén nem ez a kategória. Az önállóság ott kezdődik, hogy megállsz a saját lábadon.


Mivel anyukád már aligha fog változni, csak az lehet a megoldás, ha Te változtatsz. Arról nyilván nem tehetsz, hogy beleszól a dolgaidba, de alakíthatod úgy az életed, hogy erre ne legyen oka/alkalma. Ha csak azt várod, hogy anyukád legyen másmilyen, és csak dühöngsz, miért nem lehetsz már "szabad", akkor megette a fene az egészet. Innentől a döntés a Tiéd.


Üdv: a harmadik válaszoló

2011. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

így fogom fel ??? úgy látszik csak nem értitek meg!!!

ismerkedek egy csajjal, közbe telefon: hol vagy már ??? én meg a lány előtt égek mint a rongy... akkor ez micsoda ???


az oké, hogy törődik velem, de 19 évesen nincs köze beleszólni az életembe

2011. jan. 21. 13:49
 8/10 tetris ***** válasza:

De, bizony van köze! Mert amíg iskolába jársz, és ő tart el, addig ellenőrzési joga van feletted.

De ne gondolj róla rosszat, csak védelni, óvni akar, mert nagyon szeret.

Ha már megfojt a szeretetével, akkor ülj le vele, és beszéljétek meg. Mondd el neki, hogy szeretnéd, ha már nem kezelne pisis gyerekként, és majd ő is elmondja, hogy miképpen látja a helyzetet.

A megoldás nem az, hogy itt nekünk panaszkodsz, hanem ha kibeszélitek a problémát, és megköttök egy ésszerű kompromisszumot.

Az igazolatlan óra miatti balhé igenis jogos volt. Ha már majd lesz munkahelyed, onnan se hiányozhatsz csak úgy, mert a kedved éppen úgy tartja. Te vajon mit mondanál hasonló esetben a saját gyermekednek? Hát nem dicsérnéd meg, az tuti. Kicsit anyádat is megérthednéd. Szeret, óvni akar, védelmezni.

2011. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem már 16 évesen sem szóltak bele mások az életembe,én alakítottam...

Annak szólnak bele aki hagyja,hogy beleszóljanak.

28N

2011. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Leérettségizel, jelentkezel egy messzi főiskolára/egyetemre és saját magad ura leszel. Addig tanulsz és felkészülsz az önálló életre. Ez a legbölcsebb amit tehetsz.
2011. jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!