Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig kiderül az igazság?

Mindig kiderül az igazság?

Figyelt kérdés

Ha valaki hazudik van olyan eset, hogy soha nem derül ki az igazság? A hátam mögött hazudoznak rólam egyesek és persze az közösség rögtön ki is utált engem mert ennek a személynek hisznek mert ő családtag. Vagy szerinted van olyan aki nem látja, hogy mondjuk az anyja hazudozik és az élet ezt be is bizonyitotta de még is hisz neki?


Bocsi ha értelmetlen vagy kusza csak ideges vagyok. Köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 20. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy mindig kiderül, ha valaki hazudik.


Illetve úgy tapasztalom, hogy az ilyen emberek nem csak egy valakiről hazudoznak, hanem másokról is, és előbb-utóbb meg fogják ütni a bokájukat, ha kiderül, valójában milyenek.

2011. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi csak a romantikus regényekben derül ki magától, az életben tenni kell érte, hogy megtudják az emberek az igazságot. Az emberek nagyon elfogultak tudnak lenni, és van, hogy mire kiderülne valami, már késő.
2011. jan. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Mi az az igazság? Az a helyzet, hogy többféle igazság létezik. Amennyiben egy konkrét dolgot többféleképpen értelmezünk. Meg aztán ott vannak a mende-mondák, pletykák vagy a dolgok továbbképzelése, saját "fantáziánk" alapján kiegészítgetjük a hiányzó elemeket, láncszemeket egy történetben. Ez így még normális és nem is mindig tudatos.


Aztán ott van, amikor valami köszönőviszonyban sincs a valósággal, és mondjuk finoman, akinek elhgyja a száját, nem hülye. Ez 50-50% hogy kiderül.

Persze kusza voltál, nem is tudom, mire válaszoltam:S

2011. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van. De miért foglalkozol azzal, mit hazudosnak a hátad mögött? Pletyka mindig van, lesz, volt, aki ez alapján ítél meg, az meg is érdemli, aki szeret, vagy meg akar ismerni, azt úgysem érdekli.
2011. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az igazság kiderülésének alapfeltétele az, hogy a hazug ember elmondja a hazugságot olyanoknak, akik érdekellentétben állnak vagy állhatnak a jövőben vele; vagy a hazugságról tudjanak olyanok, akik kapcsolatban állhatnak azokkal, akiket érint.

Ha ez nem teljesül, akkor a legritkább esetben derül csak ki a dolog.

2011. jan. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!