Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az probléma ha a szüleimnek...

Az probléma ha a szüleimnek autót veszek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 10:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem se kell , mert amit a te szüleid rád költöttek azt nem várják vissza , és majd te is inkább a gyerekedre költsed azt a pénzt (tudom még nincs , de majd úgyis lesz gondolom) .

Ez mindig így van , hogy a szülő ellátja a gyerekét majd a gyereke a saját gyerekét és így tovább , ez egyirányú kapcsolat . Szerintem .


Nálam is még tervbe sincs semmilyen gyerek , de már gondoltam arra , hogy nem ártana félrerakosgatni , hogy majd tudjak neki kezdő tökét adni egy házhoz ... Pedig még 5-10 évig gyereket se akarok , nemhogy házat neki , de 10-20-30 milliót nem lehet pár év alatt összekaparni és nem árt ha nem akkor kezdek el gondolkozni , ha már 16-18 éves a kölök , hogy nem ártana elmennie máshova lakni egyedül :)

Ugyebár én szüleim is így csinálták és így teremtik meg nekem a kezdő lökést .

24/f

2011. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszotokat, megfontolom mindenképp!


De hogy tovább fűzzem a témát: Nem bűntudatnak nevezném azt ami most bennem van. Nem is megfelelni vágyás magamnak.

Hanem az az érzés mikor tudjátok hogy hosszú évekig hordtam el otthonról a pénzt, és apám vagy anyám néha nélkülözésben élt. És tudtam/tudom hogy meg tudták volna venni azt a szerencsétlen autót, ha nem taníttatnak. Jól tudom ezért nem kéne felelősséget éreznem... Sőt minden más esetben nem is tenném, de megtehetem: nem akartam ehhez a témához kilyukadni...de hiába fiatal vagyok, még 7 ember van az országban aki ebben a munkakörben dolgozik mint én. Ebből kifolyólag, irigység és napi beszéd téma az életem, szinte minden ismerősömnél. Ismerkedni nagyon nehezen tudok, másrészt pedig főnök akinek muszáj egyfajta stílust felvenni.

Elkanyarodtam a témától, de annyit elárulhatok ez inkább morális kérdés... a jövőt latolgatva pedig elmondhatom sem feleségem(ha lesz egyáltalán), és a gyerekeim nem fognak hiányt szenvedni, ezt válaszképp írom a természetesség és az öröklés kérdésére...

2011. jan. 20. 12:34
 13/17 anonim ***** válasza:
Jó látni,hogy vannak még normális emberek!
2011. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A természetesség nem arról szól, hogy ki fog hiányt szenvedni, hanem arról, merre(!) tartozunk tisztelettel és merre tartozunk szeretettel? Ez nagyon egyszerű a természetben, csak mi "elfelejtettük". A természetben a gyerek meghal a szülő segítsége nélkül. (Persze az emlősökről, főemlősökről beszélek, ahova mi, emberek tartozunk.) Ez a természet rendje. A szülő viszont felnőtt, alapesetben nem szorul rá a gyereke segítségére, ha mégis, akkor ott az önállósága csorbulhat, ami néha elkerülhetetlen (például olyan betegsége lesz), viszont ez nem tesz jót a lelkének, az önbecsülésének. Sajnos, felénk az a nézet, hogy minden beteg, öreg embert addig tartunk életben, amíg csak lehet, sokszor magatehetetlen roncsként, és ezt úgy állítjuk be, mintha jó lenne. Pedig ez szerintem csak egy kivetülése annak, hogy a mai nyugati kultúrában az emberek félnek a haláltól. Nem tartják természetesnek, mint az őseik. Magam részéről szeretnék végig épelméjű, és magáról gondoskodni tudó ember lenni, majd szépen meghalni, ha lehet nem kórházban és ne lógjanak ki belőlem mindenféle csövek. Ha a gyerekem (most lesz 10 éves), többre viszi anyagilag, mint én, annak örülni fogok, de jobban esne, ha nem szorulnék rá semmi téren, hanem én tudnám támogatni. Ha anyagilag nem szorul majd rám, az szuper, akkor az élet más területén fogom támogatni, más módon. Nekem ez ilyen. Elismerem a jogodat, ha te másképp akarod látni. Én csak elmondtam, hátha hasznodra válik.


Amit viszont most írtál, az mégis egy megfelelési kényszer lehet, a környezetednek. Mintha bizony azt neked szégyellned kellene, ha a szüleidnek ilyen kocsira telik, te pedig nem veszel nekik egy sokkal jobbat/nagyobbat, pedig tehetnéd. Elárulom, nekem nincs ilyen kényszerem. Volt. Ezért megértelek. Szerintem te is tedd le egy sarokba, és felejtsd is ott! Jobban jársz. De ez is csak egy vélemény, pont az enyém. (Tudod, egyesek szerint olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van, de nem nagyon érdekel a másé.) :D


43/F

2011. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

hmm komolyságot félretéve: elkérem az autót mondván az enyém szervizben és csinálok egy gazdasági totálkárt, vagy autobahnon tolok egy Miskolc-Munich 2. fokozatban.


Lesz ok, miért az új autó :)

2011. jan. 20. 13:39
 16/17 anonim ***** válasza:

Abban , hogy széthajtsam az autót én is benne vagyok :)

Ki kell vinni autós nyílt napon a hungarorinre és 1 nap alatt kampec az SX4 -nek és SX7 (esiksz(h)ét) lesz belőle :)


Egyébként meg ha tényleg ennyire jók az anyagi körülményeid akkor igazad lehet ezzel kapcsolatban , de ettől függetlenül inkább csak felajánlani kéne és nem egyből adni nekik egy új autót .

Ja és az hogy nézegeti az autókat nem azt jelenti , hogy újat akar . Én apám is egyfolytában nézegeti , pedig S-type -pal jár és lehet tényleg jobban örülnének egy 1-2 hetes nyaralásnak , vagy hasonlónak .

2011. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

HA megteheted vedd meg:)


Mi ugyan nem autót de karácsonyra nagyobb tételben vettünk ajándékot apósomnak és mit mondjak...másodszor láttam sírni(először az esküvőnkön).


nagyon jó érzés volt, jó dolog ám "viszonozni" a sok évi segítséget.

:)

2011. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!