Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az probléma ha a szüleimnek...

Az probléma ha a szüleimnek autót veszek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 10:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem probléma. Megengedem.
2011. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egy kis előzményt, ha lehetne...
2011. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha megengedheted magadnak, és a szüleidnek jól jönne, akkor miért lenne gond?
2011. jan. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Előzmény: Nincs családom még, 28/f vagyok. nekem van lakásom, szintén saját autóm. Bár a mostani lakásomat nem közvetlen a szüleim vették, de az előzőt igen amit én eladtam és részbe abból van új. Másrészt a hosszú egyetemi évek támogatása miatt is, mert nekem soha nem kellett diákmunka vagy hasonló.

De félek a fogadtatásnak, nagyon karakán emberek, így lehet rosszul esne nekik.

2011. jan. 20. 11:02
 5/17 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond, én is autót készülök venni Apukámnak, mivel az övé már nagyon régi és féltem őt ha beleül. Egész életemben támogatott, segített, nemsoká nyugdíjba megy így megérdemli. Vezetgessen csak a szabad idejében majd, kiránduljon, lásson világot.
2011. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem szép gesztus. De egyszerűen kérdezd meg tőlük. Leültök beszélgetni, és felhozod, hogy Anyu, Apu, arra gondoltam, hogy megleplek titeket egy kocsival hálám jelélül blablabla.
2011. jan. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mi megegyeztünk apámmal ha gazdag leszek kap tőlem egy magángépet. Ő pilóta, és a hobbija is ez, és szerintem lazán költött, és fog költeni rám még az egyetem alatt annyit amennyiből kijönne egy. XD

De szerintem is beszéljétek meg előbb, ki tudja, lehet van valami más aminek sokkal jobban örülnének, vagy nem is akarnak autót egyáltalán, akármi..

2011. jan. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk az egész ötlet onnan jött, hogy apám állandó jelleggel az internet bújja a kocsikat nézegetve, régebben meg prospektust nézegetett. Persze jól tudta/tudom hogy nekik nem volt rá pénz. Autójuk van, most múlt 2 éves, de az a tipikus ennyi pénz van ezt vesszük(sx4). Máskülönben mindenük megvan. Pénzt meg nem akarok adni mert azt biztosan nem fogadnák el. Mondjuk lehet hülyének néztek de nem akarok szólni, csak az új autóval beállítani.
2011. jan. 20. 11:18
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor vedd meg. Maximum előtte beszéld meg az eladóval, hogy visszaveszi-e. Így ha szüleidnek esetleg nagyon nem kellene, visszaviszed. (Vagy ha nem, eladod.)
2011. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én nem tenném.


A világ "rendje" nem ez. A gyereknek nem kell visszaadni mindazt a szeretetet, amit a szüleitől kapott. Az jó, ha szereti a szüleit, tisztelnie pedig egyenesen kötelező lenne, viszont nem nekik tartozik. Amit kapott, azt a természet rendje szerint tovább kell adnia a saját gyerekeinek, mert ez tartja mozgásban az életet, ami nem fordul meg soha, hanem mindig előre megy. A mai ember (legalábbis sokan) hajlamos úgy vélni, hogy rá a természet rendje már nem vonatkozik. Ezt persze mindenki megteheti, csak a következményeit vállalnia kell.


Nekem tetszik apukád felnőtt, férfias hozzáállása. A leírásod alapján egy önálló, büszke ember lehet. Kár lenne őt megbántani jó szándékból. (Az én nagymamám mondta mindig -már nem él-, hogy a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve. Így túl a 40-en, már egyet is értek vele.) :)


Szóval, a segítség az, amit kérnek. A kéretlen segítség sokszor többet árt, mint használ. Ha nagyon adni akarsz nekik valamit, mert neked van erre lelki igényed, akkor előtte feltétlenül beszéld ezt meg a szüleiddel! Az is lehet, hogy elfogadnak valamit. Esetleg valami mást, amire Te most nem is gondolsz. Például valami egzotikus utazást, amire vágynak. Az autó meg elég jó nekik így is... Én még annyira sem tudhatom ezt, mint Te, szerintem az a biztos, ha elbeszélgettek erről, mielőtt bármibe is nagyon beleéled magad. Mert akkor az a Te akaratod lesz, nem az Övék. Ami viszont nem helyes, ha Te a Te akaratodat rá akarod tolni a szüleidre, holott ők felnőtt emberek, csak most épp annyi pénzük van, amennyi, neked meg több. Ez tiszteletlenség lenne velük szemben, ha innen nézem. (Csak remélem, hogy érted, amit mondok, semmiképp nem akarlak bántani, és nagyon szép dolognak tartom, ha fontos neked a szüleid jóléte. Csak annyit érts meg, hogy ez nagyon kényes téma.)

2011. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!