Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek a hátrányos...

Hogyan viselkedjek a hátrányosabb helyzetű barátommal?

Figyelt kérdés

Mi anyukámékkal, jól élünk. Nem mondom hogy két merci áll a garázsban, de van minden nap kaja, van internet tévé stb..

a barátommal 2 éve vagyunk együtt.

nem szívesen beszél róla, de tudom hogy ők teljesen máshogy élnek mint mi. ha nála vagyok ezt igyekszik eltakarni, és látom rajta hogy szégyelli nagyon. én természetesen úgy teszek mintha észre sem venném,tök természetesen kezelem a dolgokat. nem igazán szoktam hagyni hogy meghívjon, mindig felesbe nyomunk mindent. (ez nálam akkor is alap lenne ha ő lenne a "gazdagabb").


mostanában mégis elkezdett mesélni arról mi van otthon.. mert tudja hogy így nem tudok igazán az élete része lenni.

de mikor elmondja hogy néha miken megy keresztül, annyira le döbbenek, és nem gondoltam hogy ilyen komoly a helyzet.. nem tudom hogyan kezelni. nem akarom hogy lássa hogy sajnálom, attól csak még jobban szégyellné magát és ezt az egészet :S (ezt tudom, ismerem ennyire..)

de egyszerűen nem tudom ezt 17 éves létemre még kezelni :S

már én érzem magam hülyén, amikor kapok egy új ruhát, vagy befestem a hajam, szoliba megyek...

de az igazi gond az, hogy mikor elmeséli mik mennek otthon, mikor mikről kell lemondaniuk hogy kihúzzák a hónap végéig, egyszerűen nem tudok hogyan reagálni..


pedig őszintén örülök neki hogy beavat ebbe, és hogy annyira szeret engem hogy mindig azt mondja én vagyok az egyetlen aki boldogságot visz az életbe :\


2011. jan. 17. 15:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem akarom az ördögöt festeni a falra, de ebből a későbbiekben tényleg problémák lehetnek... Én páromnak is szegények a szülei, folyton páromtól kéregetnek pénzt mindenre (hol 5ezret, hol 100at, de volt már többszázezres hitel is, nem egyszer, amit párom fizetett ki...)

Én is sajnálom őket valahol, de mindig van valami oka annak, hogy az ember olyan helyzetbe kerül, amilyenbe. És elég idegesítő a folyamatos kéregetés, amikor már önálló életet akartok együtt kezdeni, és gyűjtögetni kéne pl.


Egyébként mást nem nagyon tehetsz, minthogy tartod benne a lelket, hogy nemsokára önálló életet kezdhet. Ha te nem is tudsz vele összeköltözni, ott vannak a haverok, vagy bérelhet szobát pár jófej fiatallal. Esetleg ha ti olyan jól álltok, oda is költözhet hozzátok, és belead a rezsibe valamennyit ha már dolgozik (pár bnőm így csinálja, mivel albira nem futja egy keresetből). Persze ehez kellenek jófej szülők is.

Vagy te is elmehetsz suli mellett valami diákmelót csinálni, neked se ártana meg az önállósodás.

Vagy ha neked szüleid szolira, új ruhákra, hajfestésre adnak pénzt, akkor akár el is tekinthetnél ettől a fele-fele fizetgetéstől, és állhatnád te a szórakozásotokat (ahogy már előttem is írták páran). Hidd el, ha tényleg sokáig együtt maradtok, előbb utóbb viszonozni fogja. Fordulhat még a kocka, és hozhat olyan helyzetet is az élet, hogy neked nem lesz munkád, míg neki igen, és ő tart el téged, ha már esetleg együtt éltek.

2011. jan. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
ma 16:02-es: már ne haragudj, de SZERINTED a koleszba csak úgy ingyen lehet lakni? HA a családnak igy is kevés a pénze, akkor miböl fizetnék a kollégiumot is? Nem artana, ha elöször kicsit gondolkodnál, és csak utána irnál valamit, aminek értelme is van, mert ennek a kommentárodnak nincs.
2011. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

neked nagyon jól mehet a szekér ha ennyire nem érzed át a helyzetet :) mert ugy látszik én 17 éves létemre komolyabban veszem ezt mint te. (bár azt nem tudom mennyi idős vagy) de egy olyen értelmiségi szintet szerintem mindenkinek meg kéne ütnie hogy ezt nem röhögi ki!


köszönöm a hasznos válaszokat!

2011. jan. 17. 16:18
 14/19 sztív2000 ***** válasza:
100%
Vicceltem, elnézést. Látom komoly a kérdés. Becsüld meg a barátodat, biztos rendes srác. Nem a pénz fog dominálni a kapcsolatotokban, idáig se volt gond. Lényeg, hogy befejezi, lesz szakmája és pénze. Mert baszak dolgozni Magyarországon, mivel mindenki diplomára hajt, majd meg szopnak. Szoval klasszul be lehet keresni egy jó szakmával. Sőt, lehet hamarosan több pénze lesz mint neked :)) És ez szinte biztos :) És akkor meg még büszkébb leszel rá, hogy mit ért el. Sikereket ehhez :)
2011. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 sztív2000 ***** válasza:
24 leszek.
2011. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Te nem tehetsz arról, hogy nekik nehezebb. Szerintem bátorítsd, hogy tanuljon jól, hogy anyagilag könnyebb legyen élni majd neki felnőttként. Meg, az a fontos, hogy szeressétek egymást.
2011. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
hát én csak azt tudom hogy számomra milyen érzés az hogy mindig a barátom meghív valamire, nem hagyja hogy én fizessek ki valamit meg ilyenek.Én rosszabb helyzetbe vagyok mint ő ami így másfél év tájékán még mindig nagyon zavar, mert olyan mintha kihasználnám a pénzét.ő is kényelmetlenül érezheti magát főleg pasiként, mert nem tud téged ajándékokkal elhalmozni és nem mutathatja feléd az erős férfit.Próbálj megértő képet vágni ha szó van valamiről de sose sajnáld,mert azzal csak még jobban érzékelteted,hogy szegényebb mint te.És csak akkor beszélgessetek erről a témáról ha ő hozza szóba
2011. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Próbálj megértő képet vágni ha szó van valamiről de sose sajnáld,mert azzal csak még jobban érzékelteted,hogy szegényebb mint te.És csak akkor beszélgessetek erről a témáról ha ő hozza szóba


-> köszönöm végre válasz arra a kérdésre hogy hogyan kezeljem ezt ha szó van róla!!


természetesen a többi válaszadónak is köszönöm a segitséget! hasznosak nagyon! :)

2011. jan. 17. 20:17
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, ennyi idősen azzal kéne inkább foglalkoznod, hogy az életnek egy kicsit derűsebb oldalát nézd és lásd meg, mert ráérsz még keseregni ilyesmin.

Aki meg fikázta a 16.02-est, annak üzenem:

Te észkombájn, tudom mibe kerül a kolesz / hó, ha vki nem tehetetlen és dolgozik suli mellett ( ráadásul szakmunkás mellett ) + a családi pótlék mellesleg nem azért jár a szülőknek, hogy feléljék, hanem pont azért, hogy a kicsi fiúkat normálisan szocializálják, szóval ha annyira ki akarna törni otthonról, akkor már rég kitört volna; de ami azt illeti, a kérdező se egy optimista, pozitív gondolkodású személy, legalábbis a kioktató modorából és a hozzászólásaiból erre lehet következtetni...Vmilyen szinten igaz, hogy amilyen az élethez való hozzáállásod, olyan embert is vonzol be magadhoz.

2011. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!