Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még mennyi ideig fog így...

Még mennyi ideig fog így viselkedni a párom exe?

Figyelt kérdés
Párom anno járt egy lánnyal, szakítottak, majd újra néha összejártak sze..ni, nem éltek együtt vagy ilyesmi. Ekkor a lány azonnal terhes lett, és elvárta hogy a fiú vele legyen, csak ezért. Ezután pár hónappal ismerkedtünk mi meg, sokáig csak baráti maradt a kapcsolatunk, mert még is csak gyereke van. Aztán rájött hogy nem lehet odaláncolni, mert a gyereket anélkül is szeretheti, hogy az anyjával lenne. Mi már lassan 2 éve együtt élünk, a gyerek havi 12 napot van nálunk, vagy többet, szeretjük, apuka az anyukát nem pénz nélkül hagyta ott, fizette a lakbérét hónapokig, a gyerek dolgait. Mikor látja be a kedves anyuka, hogy ő ugyanannyira hibás volt abban, ami velük történt? Nem hajlandó beismerni, hogy egy néha szakítok, néha nem kapcsolatba nem jó gyereket vállalni. Most meg olyan mint egy gonosz árnyék, ami rányomja a bélyegét a mi kapcsolatunkra, mert folyton mindenről változtatja a véleményét, ezért sok minden kiszámíthatatlan: pl épp külföldre akar költözni vagy sem, vagy épp kitalálta hogy ő 2 hónap múlva meghal, aztán szólt 3 hét múlva hogy mégsem.
2011. jan. 17. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Jól mondtad, a lány is ugyanannyira hibás, MINT A PÁROD. Tehát viselnie kell a következményeket. De sajnos ez azt jelenti, hogy a mindenkori párjának is viselnie kell.

Egy dolgot dönthetsz el: annak tudatában, hogy a párodnak van/volt/és mindig lesz egy exe, akitől gyereke van, vállalod-e a kapcsolatot a pároddal. Ha igen, akkor tűrsz csendben. Ha nem, akkor keresel egy gyermektelen pasit.

2011. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tehát viselnie kell a következményeket. - mármint a párodnak
2011. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Antóniaa ***** válasza:
72%

Írásodból ítélve nem normális az biztos. A párod mit mond,mi a véleménye?

Sajnos nem tudsz tenni ellene, ha veszekedtek vele az sem jó, ha mindent szó nélkül hagytok azt sem. Talán az lenne a megoldás, ha lenne egy olyan kapcsolata eg ymásik pasival, ahol a közös jövőre fektethetné az energiáját ahelyett,hogy Titeket b..tat. De persze ezt neki kell elérni. Talán meg kéne neki említeni...

Sosem értettem az "Ex"-eket,miért kell a másik életét elválás után megnehezíteni? Hogy ez mire jó? Nekem eszembe nem jutna a volt férjemmel meg a mostani kapcsolatával foglalkozni, pedíg van közös gyerek. Örülök ha nem látom vagy hallok felőlük :) Nálunk inkább fordítottja van, az "ex" mostani élettársa útál engem,pedíg nem tettem semmi rosszat neki...

2011. jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Sztem a gyerek ellátásán kívül más ügyben nem vagytok kötelesek a hölggyel foglalkozni. Próbáljátok meg csak erre szorítani a kapcsolatot. Ha úgy ítélitek meg, hogy teljesen dinka, akkor kérhetitek a gyerek teljes felügyeletét.


És egyetértek az előttem szólóval is. A következményeket mindkettőjüknek viselni kell. Te vagy az egyetlen, akinek nem, neked jogod van simán kilépni az ügyből. Ha valaki csak szexelni fenntart egy kapcsolatot, annak arra is gondolnia kell, hogy a szexből gyerek is lehet. Ha ebben nem voltak képben, akkor sajnos nincs mit tenni.

2011. jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Amíg nem talál magának 1pasit akivel boldog lesz, addig azon lesz, hogy ti se legyetek boldogok! Valószinüleg nem véletlenül lett anno terhes, hanem igy szerette volna magához láncolni a srácot! Persze a párod is hibás, de megtörtént, kész, nemtudom most már miért nem éli a saját életét! -_-
2011. jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Antóniaa ***** válasza:
83%

"Sztem a gyerek ellátásán kívül más ügyben nem vagytok kötelesek a hölggyel foglalkozni. Próbáljátok meg csak erre szorítani a kapcsolatot. Ha úgy ítélitek meg, hogy teljesen dinka, akkor kérhetitek a gyerek teljes felügyeletét. "


Na erről beszélek, egy válás után ennyinek kell lenni a közös témának a felek között,semmi többnek. Túl kell lépni, és másik társ mellett ÉLNI kell az Életet tovább!!! .

2011. jan. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez úgy néz ki, hogy azóta volt két barátja, most van a 3. éppen, és amikor épp nincs neki senki, akkor valóban jobban kijönnek ezek. Ezenkívül ami bosszant, hogy azóta terjeszt mindenfélét rólunk, bár nincsenek közös ismerőseink, csak a páromnak és neki (bár párom azt mondja, hogy aki őt igazán ismeri, az nem hisz a nőnek). Azt nem értem, miért nem inkább örül, hogy vannak, akik ennyit foglalkoznak a gyerekével, míg ő pl kocsmázni jár, vagy szórakozik, vagy csak épp fontosabb dolga van.
2011. jan. 17. 12:42
 8/10 A kérdező kommentje:
felhúztam magam mert újabb lejáratókampányt indított. Nem szeretnék az ő eszközeihez nyúlni, de ha mi kitálalnánk azoknak a biz. ismerősöknek, hát néznének. De persze nem tesszük...
2011. jan. 19. 10:50
 9/10 anonim válasza:

Nekem is van az előző házasságomból gyerekem és a férjemnek is. Az én volt férjem és én nem foglalkozunk egymással, azonkívül,hogy mikor hozza-visszi őket ill., hogy a tartásdíjat kifizeti. A férjemnek az előző párja, folyamatosan ugráltatni akarta a férjem, arra hivatkozva, hogy a kislány mozgássérült. Ez hosszan sikerült. De míután összeházasodtunk és lett egy közös gyermek. Ő is rájött meg én is mondtam, hogy nem lehet egyszerre két lovat megülni. Sikerült lekopptatni az exet, nagyon agyamra ment. De ez csak úgy lehet, ha a párod is belátja.

Vagyis talán egy közös gyerek kiütheti az exet a nyeregből. Ez nem önzőség, ezt csak az érti, aki benne van egy ilyen szituációban.

2011. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Én nem tudom hogyan lehetne "lekoptatni". Kíváncsi leszek mi lesz, ha nekünk is lesz közös, és már nem ugráltathatja a páromat naponta.
2011. jan. 20. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!