Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskola (? ) többi lent.

Iskola (? ) többi lent.

Figyelt kérdés
Minden félévi és év végi bizonyítványomnál az a kikötés,hogy ne legyen 4esnél rosszabb jegyem..11edikes vagyok,és ezt elég nehéz betartani és mint mindig most is becsúszott egy 3as..most kémiából.még nem mondtam el itthon..nincs valami ötletetek,hogyan mondhatnám el?az a baj hogy apu úgy fogadja kb mintha 2est kaptam volna..
2011. jan. 13. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

ez minden a gyerekét jobb sorsra szánó szülő esetében igy van

mérgesek lesznek, de továbbra is nagyon fognak szeretni

mondd meg nekik, hogy mindent elkövettél amit tudtál (ha ez tényleg igaz!!), nagyon szereted őket, megérted, hogy miért akarják hogy jól tanulj (ha ez tényleg igaz), és igyekezni fogsz a következő félévben

És csak akkor mondd, ha igy is érzed és igy fogsz tenni.

2011. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az a baj,mint már mondtam,hogy nem ez az első félév/év vége amikor hármasom van...és mindig megígérem hogy jövőre már nem így lesz.pedig tényleg tanulok,és ezért vagyok szomorú..
2011. jan. 13. 17:38
 3/10 anonim ***** válasza:
gondolom a szüleidnek rendszeresen beszámolsz a jegyeidről. így nem fognak meglepődni, hogy csak 3-asra futotta az átlagodból.
2011. jan. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mivel a két jegy között álltam ezért megfognak lepődni..
2011. jan. 13. 17:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha két jegy között álltál, és mindent, de mindent megtettél, akkor azt ők is tudni fogják és nem fognak haragudni. Ha legbelül te is úgy érzed, hogy nem tettél meg mindent, akkor nincs miről beszélnünk.
2011. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"ez minden a gyerekét jobb sorsra szánó szülő esetében igy van "

Nem, nem így van. Nem lehet mindenki minden tárgyból egyformán erős/ tehetséges. Sosem voltam rossz tanuló, sőt... de voltak tárgyak, amik nem mentek (fizika, kémia), persze a hármast mindig összehoztam valahogy, de emiatt sosem haragudtak a szüleim, pláne gimiben és félévi jegy esetén, pedig ők is jobb sorsra szántak :D Tudták, hogy az a fontos, hogy az érettségi tárgyakból jó legyek, és abból amilyen irányban tovább szeretnék tanulni. És ez meg is volt mindig.

Kérdezőnek: A hármas osztályzat az közepes. Azt jelenti, h se nem rossz, se nem jó. De átlagos. Szóval ez nem tragédia (még ha a szüleid így is fogják fel). Legközelebb tudod, hogy mikor lesz fontos, h kémiából hármast kaptál? Sosem, mert az unokáidnak sem a félévi bizonyítványodat fogod mutogatni :) Se egyetemen (ha nem ilyen irányba mész), se a későbbi munkahelyeden a kutyát sem fogja érdekelni.

Nagyon sokat szépíteni nem tudsz a dolgon. Simán elmondanám, h anyu, apu, kémiából hármas leszek. Persze azt tedd hozzá, h nagyon igyekeztél, de sajnos így jött össze, év végére megpróbálsz javítani, hiszen úgyis az, ami fontosabb. Ha nem vakok a szüleid az igyekezetet ők is láthatják. Aztán ha haragszanak, az ő dolguk, persze tudom, h neked ez rosszul esik. De mindig magadnak akarj megfelelni! Ha te úgy érzed, h a lehető legtöbbet megtetted az ügy érdekében, ne érdekeljen senki más! Nem a szüleidnek tanulsz, hanem magadnak. Ők legfeljebb büszkék lehetnek rád.

2011. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tetris ***** válasza:
Ha két jegy között álltál, hát mondd nekik azt, hogy a kémia tanár most a rosszabbat adta meg, de majd év végén a jobbat fogod megkapni.
2011. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

szerintem nem kell mentegetnem magam hogy miért sikerült rosszabbul ez a dolgozat.

köszönöm a válaszolóknak akik a kérdésemre válaszoltak.

2011. jan. 13. 18:01
 9/10 anonim ***** válasza:

addig amig nem tudja, hogy milyen irányba akar továbbmenni, és nem döntött az érettségi tárgyakról, addig maradjunk annyiban, hogy minél több irányban és minél jobban igyekezik annál jobb.

Én sem erőltettem meg magam matekból, elmentem biológus szakra, mondván, hogy tuti nem kell matekot tanulnom, mert az milyen idiótaság lenne már. Hát kell. Az az alapja az egésznek.

persze mehet tanárnak, meg bölcsésznek az ember és akkor nem kell a kémia, de sohasem tudhatja, hogy mit hoz a közeljövő.

10 évre visszanézve, jobb lett volna, ha megerőltetem magam matekből és közgázra megyek... akkor most lenne normális állásom. Igy meg csak vegetálok egy biológus diplomával.

Az ember tegyen meg mindent, amit lehet és kell. Ezt akarja a legtöbb szülő a gyerekétől. és ez mindenből a (lehetőségekhez képes) elérhető legjobb jegyet jelenti.

2011. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na bumm, két napig haragszanak rád, és?

Ha látják rajtad, hogy te güriztél érte, akkor meg -ha megértőek- ki sem fognak akadni...

2011. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!