Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennétek vagy maradnátok?

Mennétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés
23 éves srác vagyok. 2 éve dolgozom szakemberként, magyarországi viszonyokhoz képest jutányos bérért. Itt van a családom barátnőm. A gond ott kezdődik, hogy a munkám elveszi minden időm, és az igazat megvallva ha nem fizetnének meg már rég ott hagytam volna. 1 éve élek párkapcsolatba, de most mégis eljutottam arra a szintre, hogy nem szeretnék a mindennapokba felőrlődni. 1 éve már terveztem, hogy Németországba szerencsét próbálok (nyelvtudásom aktív, munkám során használom is). Szüleim anno elfogadták volna, hogy eladom a lakásom és mindent egy lapra felteszek egy nyugodtabb életért. A probléma ott kezdődik, hogy van egy 1 éves kapcsolatom és a barátnőm még itt tanul. Én támogatom a tanulmányait, lakhatását, de egyszerűen most úgy érzem, hogy meg kell lépnem ezt a döntést mert késöbb képtelen leszek rá. Páromat semmiképp nem szeretném belevonni, inkább fejezze be tanulmányait. A kérdés ti mit választanátok? Érdemes ekkorát kockáztatnom?
2011. jan. 12. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennék. Ha szakítotok, egy életre bánni fogod, hogy egy lány miatt feladtad az álmaid. Ha meg egymásnak vagytok teremtve több 10 év sem választhat el.
2011. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!!!



Érdemes kockáztatni!!!!!!!

18 évesen szerettem volna külföldre menni apám mindennek elhordott igy nem mentem sehová..........sok sok év eltelt és most ott tartok 2gyerek és férj mellett,hogy feladunk mindent és irány németország!Német anyanyelvü vagyok párom is beszéli valamennyire a nyelvet.Ha össze jön valami munka semmit nem gondolkodok pakolok és irány..........!!!!Szerintem nincs mire várni és a párodnak is jobb álása lesz egyszer németországban!

Egy szó mint száz szerintem menj!!!!!!!

A döntés a tiéd de szerintem sokkal jobb jövö vár rád,rátok külföldön!!!

2011. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

23 éves dolgozó srác vagy!

Én lány vagyok :) de mennék!A barátnőd mire végez a tanulmányaival addigra esetleg ő is kimehetne utánad.de mindenesetre anyagilag jobb helyzetben lennétek.És egyébként is..az egy éves párkapcsolatnak ezt ki kell bírnia: telefonon tudtok beszélni,vagy msn-n keresztül webkamerán is.Mindenre van megoldás, kivéve a fizetésre itt Magyarországon..ez tény.És ha megvan hozzá az adottságod akkor ne tétovázz, csak egyre kérlek: Nagyon legyél Óvatos!Az én párom majdnem kiment Fr.országba mert egy nagyon jól fizető állást kínáltak neki, és fontolgatta a kimenetelt, és tanácsoltam neki hogy előbb járjon utána hogy tényleg valós meló ez-e!Kiderült hogy csaló az illető aki a munkát ígérte neki!

Szóval, HAJRÁ!!!!de csak Nagyon óvatosan!Sok sikert!és a barátnőd szerintem megfog érteni, ha jól érvelsz és őszinte vagy vele.

2011. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Munkahely kereséssel nem lenne gond, mint mondtam munkám során sok ismeretségre tettem szert németországi cégeknél, vállalkozásoknál (gépész szakirányba végeztem). Ez is arra ösztökélt, hogy menjek, mivel Magyarországon egy technikusi végzettséggel sima melósként kezelnek, viszont kinntre kaptam egy lehetőséget úgyn. szellemi munkára. Maygarul nem a gyártásban kell részt vennem, hanem programokat írnom, műszaki rajzokat készíteni. Így kötetlen lenne a munkaidőm. Igazából ez az ajánlat válltotta ki megint az utazás vágyát.
2011. jan. 12. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne hogy meggondold magad!Ez már az isten lába: szóval ragadd meg.. A barátnőd biztos vagyok benne hogy meg fogja érteni!!!
2011. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak ha konkrét helyed van kint. Majd csak felvesznek valahová alapon én nem mennék.
2011. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2eset

most mész és a barátnőd utánad megy ha végez

vagy vársz addig mégha úszik is ez a meló, és együtt mentek vagy együtt találtok ki valamit

2011. jan. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!