Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadnád a hírt, ha...

Hogy fogadnád a hírt, ha kiderülne, hogy a gyerekednek nem lehet gyereke?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát biztosan osztoznék a szomorúságában, feltéve, ha szomorú, mert ha mondjuk sosem akart,akkor nem is törné le, viszont egyéb esetben ha tudnék megpróbálnék segíteni.
2011. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először elkeserednék,aztán próbálnám őt vigasztalni.Valószínűleg őt jobban megviselné ez a helyzet, mint engem.
2011. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát az enyém évek ota probalkozik rossz nézni hogy szomoru. a tiédnek miért nem lehet? enyémnél nem találtak kizáró okot még sincs
2011. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok minden befolyásolná a viselkedésem.

Ő hogy fogadja? Hány éves? Hogy derült ki, mik az okai...


Próbálnék támaszt nyújtani, kibeszélni a dolgot, lehetőségeket mérlegelni, biztatni.

Őelőtte semmiképpen sem mutatni a kétségbeesést.

2011. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nekem nincs még gyermekem, de a Nővéremék hamarosan tervezik a gyerekválallást. Ha kiderülne, hogy nem lehet gyerekük, akkor először - ahogy már sokan írták - megpróbálnám megvígasztalni, pl. azzal, hogy az egyik ismerősünk és férje kb. 5-10 évig próbálkozott, de nem lehetett gyerekük. Náluk sem találtak kizáró okot, de nem jött össze sehogy sem. Aztán egyszer, amikor nem is számítottak rá, megtörtént a - számukra és a család számára - a csoda, a lehetetlen. Az apuka éppen ment haza a munkából, amikor a felesége hívta, hogy várandós! Nagyon boldogok voltak/ és boldogok azóta is, és van egy gyönyörű, hosszú, szőke hajú, kékszemű, 10 éves 'kis'lányuk.

Hogyha meg már teljesen "reménytelen" (BÁR AZT MONDOM, HOGY ILYEN NINCS), akkor még mindig ott van az a lehetőség, hogy örökbefogadhassanak egy kisbabát.

2011. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem szeretnék sajátot, és anyummal ezt már tudattam, és egyet értett a dologgal. Ha esetleg örökbe fogadnék és neki nem lehetne saját gyereke, akkor biztatnám az örökbefogadásra.

26/l

2011. jan. 12. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nos, nekem nincs gyerekem, de pubertás idején sok gondom volt a mensesemmel, vizsgáltak és kezeltek is, aztán közölte az orvos, hogy nem kizárt, hogy a probléma jellege olyan, hogy lehet, hogy nem lehet majd gyerekem, feltéve, ha magától nem rendeződik a helyzet természetes úton. Nem tudom jelenleg, meg nem is vagyok konkrétan abban a helyzetben, nincs is jelenleg kinek szülnöm, csak néha eszembe jut. Volt egy rokonom, akinek nem lehetett gyereke, de más miatt, beteg szívvel született, ahhoz képest szép kort élt meg, és nagyon szerettem, szinte unokájaként bánt velem, még ha sajátja nem is volt, sose hallottam panaszkodni.

Néha ha benézek ide, sokaknál, akiknek van saját gyereke, azt látom, hogy úgy tekintenek azokra, akiknek nincs (saját), mint ha más bolygóról jöttek volna, eszükbe se jut, hogy esetleg nem szabad döntés miatt nincs, és vajon ezek az emberek hogy viselkednének a saját gyerekükkel, ha kiderülne, hogy nem lehet vér szerinti unokájuk.

Nos, nálam majd kiderül, ha az életem eljut odáig, hogy végül csak ideiglenes vagy végleges-e a gond, de van mentőötletem az utóbbi esetén is.

Köszi a válaszokat!

2011. jan. 12. 20:29
 8/8 anonim válasza:
Ha valakit annyira lesújt, hogy nem lehet gyermeke, bizosan szerető anyuka lehet. Rengeteg anya kerül válságba sok csecsemő marad egyedül, fogadj örökbe egy újszülöttet. Bár mire örökbe fogadhatod már csecsemő lesz, de addig is látogadhatod.
2011. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!