Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a barátom húgával?

Mit csináljak a barátom húgával?

Figyelt kérdés

A barátom külföldi és itt tanul Magyarországon. Együtt éltünk, de amikor szeptemberben a húga ideköltözött tanulás céljából én hazaköltöztem, mert kicsi lett volna a lakás. Nem vagyok egy könnyen barátkozós-ismerkedős típus, de nála folyamatosan próbálkozom és mindig falakba ütközöm. Akárhányszor próbálok vele beszélgetni mindig olyan minimális és semmilyen választ kapok, amiből nem lehet semmit kihozni. Pedig sokmindent megteszek érte: éjfélkor a reptérre megyek érte(kb. 340 km oda-vissza), amikor nem működött a telefonja neki adtam az én éppen leváltottamat, adtam neki fülbevalót ajándékba(amikor megláttam ő jutott róla eszembe, hogy tetszene neki)vagy éppen muffint sütöttem neki a szülinapjára és úgy nézett rá mint a véres húsra, merthogy túl sok kalóriát tartalmaz, meg még sok mást, de még soha egy köszit se kaptam semmiért(ami nagyon rosszul esik).

Hozzáteszem, hogy nem csak felém ilyen zárkózott, a bátyjával se beszél sokat, szinte semmit, csak az annyiban más, hogy ők már régóta ismerik egymást és a barátom nem zavartatja magát és igenis kicsikar belőle vmit. De nem mindenkivel ilyen...van egy barátnője, akivel sülve-főve együtt van, vele teljesen másképp viselkedik.

Engem nagyon zavar ez a helyzet, hogy szinte levegőnek néz, de a barátomnak nem akarok erről beszélni, mert van elég baja és nem akarom ezzel is terhelni.

Szerintetek mit tudnék csinálni, hogy jobb legyen a helyzet? 1 év múlva mikor nem lesz itt a barátom, sok mindenben csak rám számíthat majd.


2011. jan. 6. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha majd csak rád számíthat kénytelen lesz kedves lenni veled, különben senkire sem számíthat majd. :)


Szerintem ez egy tiszta helyzet. Neked nincs szükséged az ő barátságára. Ha neki sincs a tiedre, márpedig úgy tűnik nincs, akkor egyeznek az érdekeitek. Ne szóljatok egymáshoz.

2011. jan. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg te szard le nagy ívben.Ott van neki a barátnője.
2011. jan. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én nem is várom, hogy hű de nagy barátnők legyünk, csak amikor ott vagyok, ne menjünk el úgy egymás mellett egész nap, mintha a másik nem is lenne ott
2011. jan. 6. 09:29
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
ő ilyen ember.hidd el nem utál,csak nem beszédes,mint te.Ez később hátrányára válik,azaz valamit tennetek kell.
2011. jan. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha ilyen, fogadd el ilyennek. Amit teszel érte, azt meg önzetlenül tedd, és ne hánytorgasd fel. Nem vagy az anyja, nem vagy köteles pesztrálni, nem vagy köteles semmit megtenni érte. Ha meg mégis megteszed, az a te problémád.
2011. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem irod, hogy honnan jött, de sok országban nem szokás a MO-i nagy barátkozás, sülve-föve együttlétel.
2011. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kurd származású Irakból, de a húga már teljesen Svédországban nőtt fel. Én nem vagyok a sülve-főve mindig a barátaimmal lévő típus, és ő is csak a barátnőjével van így. A származására nem lehet fogni, mert a család többi tagja befogadott és nyitottak irántam, de ő még a testvérével sem az
2011. jan. 6. 15:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!