Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megoldani...

Hogyan tudnám megoldani édesanyám adósság problémáit?

Figyelt kérdés

Édesanyám egyedül él, rokkantnyugdíjas és van egy 13 éves húgom. Tavaly belekezdett egy új vállalkozásba, ami miatt együttesen kb. 4 millió ft adósága van. Most ott tart, hogy nem tudja fizetni egyiket sem és a vállalkozására sincs kereslet.

Kicsi faluban élnek, a házat hiába árulja - hogy az adóságot ki tudja fizetni - a mostani helyzet miatt sem tudja eladni.

Anyagilag segítgetni tudom (kisbabát várok és a párom keresete is minimálbér és nekünk is magyon megerőltető, hogy havonta valamit mindig ki kell fizetni. Nem bírjuk már mi sem), de mostmár ott tartanak, hogy ennivalóra alig jut.


Osztottam szoroztam és arra jutottam, hogy ha egy helyen lenne az adósághitele, akkor mondjuk a bank elvinné, de legalább nem lenne adóság.

Albérletbe mennének a húgommal és talán így egy kicsit normalizálódna a helyzetük. ( a havi fizetgetései, mert nem tudja kifizetni az összeset egy hónapban, annyi, hogy már a villanyszámla stb. nem mindig jön ki belőle.) Ha albérletben laknának, akkor jutna pénz a számlákra és a lakbérre, mert ugye nem menne a részletekre. És hiába nem tud félrerakni, de legalább aludni tudna.


Mi a véleményetek? Ez járható út? Mert én nem látok más kiutat, előbb utóbb valamelyik adósság (kamatos-kamat stb)elviszi a házat úgyis. Az, hogy nem lesz örökségünk, nem foglalkozunk vele.


Valami ötlet? Esetleg jobban átlátjátok, mert én már nagyon kétségbe vagyok esve.


2009. jan. 28. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Ennél kicsit részletesebben kellene tudni azt, hogy miről is van szó. Mire mekkora mértékű visszafizetési kötelezettsége van, az miből keletkezett, hogyan jött létre. Ugyanis, ha adótartozás, akkor még "csoda" is történhet. Ezt kellene először is megnézni.
2009. jan. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az albérletet nem javaslom. Az egy csúnya zsákutca. Esetleg megpróbálhatnátok közösen nagyobb házba költözni. Ennek a kivitelezhetőségén gondolkodnék, ha segíteni akarsz.
2009. jan. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudunk összeköltözni. 150 km re lakunk egymástól és mi az anyósoméknál lakunk, ahol a két nagymama is lakik.


Az adósságok különböző felvett hitelekből ( üzlethelyiségre vett fel édesanyám 1m ftot, áruvásárlási hitelek, telefonhitel, internetelőfizetés lemondásából adódó - hűségnyilatkozat alá lett írva és muszáj kifizetni - ezeket. Nem tudom milyen csoda történhet, és még évekkel ezelőtt egy OTP háztatarozási hitelt is felvett 2m ftot. ezekről tudok...)

2009. jan. 29. 09:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a vállalkozása sikertelen, talán vissza kellene adnia a vállalkozói igazolványát, hogy legalább a járulékokat ne kelljen fizetnie!
2009. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!