Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szamit a nev szerintetek?

Szamit a nev szerintetek?

Figyelt kérdés

December 6.-an szuletett egy kislanyom. Parommal kesze-kusza a kapcsolatunk, hol egfutt vagyunk, hol nem... Mikor megszuletett ugy erezte, hogy nem akar velem lenni, ezert nem jott el letenni az apasagit(amugy se az o neven lett volna, csupan szerepelt volna a keresztlevelben a neve).

Most megint egyutt vagyunk, de mar en nem akarom soha hogy a neve szerepeljen barmilyen formaban is, meg ha o koveteli, akkor se! (Nehez volt vegigvinnem az egesz szulest egyedul, nem volt mellettem, s emiatt nem szeretnem.)

Szerintetek az, hogy nem szerepel az apa neve a keresztlevelben befolyasolja majd kislanyom eletet pl az iskolaban?

Remelem ertheto mire gondolok...


2011. jan. 5. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz egyedül, aki az anyukája nevét használja.
2011. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
szerintem ha már újból együtt vagytok, akkor fontos a név is. de ha ennyire bántott a szülés időszaka, akkor nem kellett volna vele összejönni megint. de ha részt vesz a gyerek nevelésében, akkor szerintem úgy fer, hogy az ő nevét viselje.
2011. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Manapság többféleképpen lehet anyakönyveztetni a gyerkeket, akkor is ha házastársak vagytok:

Apa vezeték nevére, az anya vezetéknevére, és lehet a kettőjük kötőjeles változatára is (Apa-anya+keresztnév, vagy anya-apa+keresztnév)

Úgyhogy senki se fog kiakadni azon, hogy kinek a nevét viseli.

2011. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hozzateszem, hogy nalunk ez megszokott, hogy hol egyutt, hol kulon... legalabbis egy ideig ez meg igy lesz... Tavkapcsolatban vagyunk... - eltudott volna jonni, mert csak 150 km van koztunk, szoval csak makacssagbol, buszkesegbol s bosszuvagybol nem jott el meglatogatni minket s keresztlevelet elintezni. -
2011. jan. 5. 21:27
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

1. Az nem keresztlevél, hanem anyakönyvi kivonat, keresztlevél akkor van, ha megkeresztelik, de az nem hivatalos papír.

2. Valamilyen nevet mindenképp be fognak írni, üresen nem maradhat az apa neve. Ez a gyerek nevét nem befolyásolja, de ha az apja neve kerül be, akkor onnantól őt is megilletik a szülői jogok. Ha nem az apa neve kerül be, akkor legkésőbb a gyerek 3 éves korában ún. képzelt apát írnak be, valamilyen nevet, hogy ne legyen üres, pont azért, hogy a hátrányos megkülönböztetést el lehessen kerülni.


Én abban semmi különöset nem találok, hogyha egy gyerek az anyja vezetéknevét viseli, végül is épp annyira az anya gyereke, mint az apáé. Manapság pedig már pláne nem szokás ezen fennakadni.

Csak kiegészítésképp: én is egyedülálló voltam, amikor szültem, és a mai napig bánom, hogy hagytam, hogy a fiam apjának engedtem, hogy apai elismerő nyilatkozatot tegyen, és az ő vezetékneve is odakerüljön kötőjellel az enyém mellé a gyerek nevében, mivel azóta szőrén szálán eltűnt (ennek már 3 éve), és csak bonyolítja az életemet, hogy hivatalosan ő is szülő.

2011. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és csak egy jó tanács: a gyerek érdekében rendezzétek a kettőtök kapcsolatát, vagy így, vagy úgy, mert ezt viszont ő fogja megsínyleni. Nem jó egy gyereknek, ha úgy cseperedik fel, hogy egyszer van apja, egyszer nincs. Ismerek ilyen családot, mondanom sem kell, hogy a majdnem 3 éves gyerek már most komoly problémákkal küzd amiatt, hogy olyan viharos a szülők kapcsolata. Az anyja neveli, az apjával hol összejönnek, hol szétmennek. Ha épp jóban vannak, akkor gyakran látogatja (ők sem élnek együtt, akkor sem ha együtt vannak), akkor az anya is úgy állítja be, hogy "jaj apa az isten", aztán ha szétmennek, akkor megy a haragszomrád, vagy az anya nem engedi bosszúból, hogy az apa menjen a gyerekhez, vagy az apa nem megy sértődésből. Szegény gyerek meg már egy éve sírva ébred éjszakánként és kiabál, hogy "apa, apa". Ennek az anyukának is mondtam, hogy a saját gyereke érdekében döntse el, hogy mit akar, vagy határozzák el magukat és legyenek egy család, vagy döntsék el, hogy külön vannak, de kezeljék a helyzetet felnőttek módjára, akkor nem kavarodik meg mégjobban a gyerek.
2011. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
második vagyok. félreértés ne essék, azzal nincs bajom, hogy kinek a nevén van a gyerek, hátránya nem lesz belőle, nagykorúságát elérve változtathatja is a vezetéknevét. viszont szerintem ha ez megszokott dolog nálatok, a gyerek érdekében változtatni kéne, vagy el is kéne gondolkodni, hogy ha valakinek nem fontos a gyereke születése, mennyire lesz jó apa. és nem szemétségből mondom, hanem a környezetemből tapasztaltak alapján.
2011. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Erdelyi vagyok.

Itt nem lesz kepzelt apa neve, stb. ez igy marad. Sok penzert persze bekerulhet meg az apa neve az anyakonyvi kivonatba(kosz a javitast), de nem a penz miatt nem fog...


Most azon vagyunk, hogy rendezzuk a kapcsolatot... szeretjuk egymast, de neha osszeferhetetlenek vagyunk az eltero szemelyisegunk miatt...


Koszonom a valaszokat!

2011. jan. 5. 21:38
 9/9 A kérdező kommentje:

Hat, igen...

Majdnem megcsalt, meg eleg kegyetlen dolgok voltak koztunk, ebbe nem mennek bele, de a lenyeg, hogy tudom, hogy szeretjuk egymast... szereti a babat... am lehet tenyleg szamitasba kene vegyem azt is, hogy sokszor a szeretet nem eleg...

2011. jan. 5. 21:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!