Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki számít hátrányos helyzetűne...

BekaKálmán kérdése:

Ki számít hátrányos helyzetűnek? Pár dolgot találtam a neten, de csak címszavakban!

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Édesapámmal élek, ő tart el. Édesanyám már régen meghalt. Jövedelmileg nem állunk túl jól (válság van nálunk is), bár apám még nagy nehezen fenntart egy autót (munkaeszköz) és van a nevén egy ingatlan is. Voltunk a polgármesteri hivatalba kérdezősködni, egyszer adnak segélyt, egyszer nem, mert apámnak van a nevén valami! Havi jövedelme táppénzzel a legnagyobb, 45000ft+árvaellátás. Most akkor ez hogy van? Nem az a 8000 ft kell igazából, mert az nem húz ki a csávából, egyetemre mennék és az a 25 pont a nem mindegy!
2011. jan. 4. 21:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%
Nyelvvizsgád már van?
2011. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Kokas Lajos ***** válasza:
100%
Nem offolni akarok. Őszintén nagyra tartom, hogy ebben a helyzetben is jól tanulsz és megállod a helyed az életben, de mélységesen felháborít ez a tipusú megkülönböztetés. Akinek rossz az anyagi helyzete, azt támogassák, hogy megfelelő körülmények között járhasson egyetemre, ne keljen tanulmányai idején szűkölködnie!!!! De azt senki sem gondolja kkomolyan, hogy ez egy felvételinél kell, hogy előnyt jelentsen!! Ki az aki egy kettessel végzett szociálisan hátrányos helyzetű gyerekorvost választana egy gazdag családból származó Summa Cumm Laude végzett orvossal szemben a gyermekének!!!! Ne vedd magadra, csak az elv háborít fel mélységesen. Ha valakinek jó a tanulmányi eredménye, akkor biztosítsanak neki megfelelő feltételeket a tanuláshoz, de ne legyen a szegénység előny a tudással és a szorgalommal szemben!!! Mégegyszer elnézést, nem kérdőjelezem meg a kérdező tudását és szorgalmát. Az elv az ami felháborít!!!!
2011. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval. Továbbá azt is hozzátenném hogy Magyarország sajnos még mindig a papírok országa és az embernek nem a valós tudását nézik egy felvételin hanem hogy milyen papírja van...Sajnálom az OFF-ot.

Neked viszont kedves kérdező sok sikert kívánok én 21 éves vagyok hasonló helyzetben de, én soha nem alázkodnék meg hogy segélyre vetemedjek! Inkább dolgozom halálra magamat minthogy beálljak azon élősködők sorába akik bár megtehetnék baszn*k elmenni dolgozni. És ameddig közel annyi segélyt meg juttatást kap valaki mint egy fő állású alkalmazott addig sajnos ez a helyzet fenn is fog állni.

2011. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!