Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki számít hátrányos helyzetűne...

BekaKálmán kérdése:

Ki számít hátrányos helyzetűnek? Pár dolgot találtam a neten, de csak címszavakban!

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Édesapámmal élek, ő tart el. Édesanyám már régen meghalt. Jövedelmileg nem állunk túl jól (válság van nálunk is), bár apám még nagy nehezen fenntart egy autót (munkaeszköz) és van a nevén egy ingatlan is. Voltunk a polgármesteri hivatalba kérdezősködni, egyszer adnak segélyt, egyszer nem, mert apámnak van a nevén valami! Havi jövedelme táppénzzel a legnagyobb, 45000ft+árvaellátás. Most akkor ez hogy van? Nem az a 8000 ft kell igazából, mert az nem húz ki a csávából, egyetemre mennék és az a 25 pont a nem mindegy!
2011. jan. 4. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hátrányos helyzetűnek számít az a huszonöt évnél fiatalabb jelentkező, akit középfokú tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett, illetve aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, illetve rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult vagy állami gondozott volt. Halmozottan hátrányos helyzetű felvételiző, akinek a fentebb leírtakon kívül a tankötelessé válásának időpontjában a törvényes felügyeletét ellátó szülője legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezik, valamint akit tartós nevelésbe vettek.


Egyébként már "csak" 20 pont jár érte.

2011. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából az is sokat számít de itt pont generátórral 25 jön rá pluszba...és keresgetem hogy a félárvaság szerepel-e valahol...van ahol igen van ahol nem!Vagy ott a gyermekvédelmi segély vagy a gyermeknevelési segély...az árvaellátás ezekbe nem tartozik bele?
2011. jan. 4. 21:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántani akarlak, de 20 évesen már elmehetnél dolgozni, sőt az egyetem mellett is, így könnyebb lenne apukádnak is az élete.Egyébként úgy tudom, hogy van egy bizonyos összeg/per fő, amit ha nem léptek túl, akkor jár a segély.Az autó nem egy jó pont, mert ismerek olyat, aki nagyon rászorul a segélyre, de az autója miatt nem kapott.De sokan letagadják az aranyat, plazmát, autót és ott vannak mindig, ha segély kell és megkapják szó nélkül, sőt lakás is jár nekik, csak úgy, mert megérdemlik.Szóval példát kell venni róluk, csak azt tudom mondani.
2011. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg inkább azért akarj bekerülni az egyetemre, mert jó vagy, és odaillesz, és nem azért, amilyen az anyagi helyzeted. Tanuljál.
2011. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az árvaellátás nem gyermekvédelmi vagy gyermeknevelési segély kategória. Az árvaellátás hozzátartozói nyugellátás.
2011. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Amikor főiskolára mentem én "is" fel voltam "háborodva" azon, hogy ki is számít hátrányos helyzetűnek. Mert én annak éreztem/érzem magam. (Apum 11éve meghalt+ van 2hugom akik tanulnak, anyu közalkalmazott 80ezerért). Ha anyunak csak 8 általánosa lenne, (de lehet, hogy mindkét szülő kell) akkor már hátrányos helyzetűnek számítok.


(A pályaválasztáskor azon viccelődtünk anyuval, hogy kár, hogy nem adott árvaházba, mert azért is járt a pont:))

2011. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rengeteget dolgozom iskola mellett diákként koszos mocskos gyárban de az annyi h fedezem a saját iskoláztatásom, a ruhám meg ilyesmi! Nem apura támaszkodom! Arra van pénze hogy etessen és ne fázzak! Szalagavató, ballagás, tankönyv, osztálypénz, ruha tisztálkodó szerek mind az én zsebemből megy! Nem tudok kisregényt írni már az elejére! Kérlek ne ítélkezz! Munka mellett is tanulok rendesen 4,2 az átlagom, de ahova mennék 400 pont a határ és még így sem elég önmagában...nem megyek egy vacak szakmára, ami nem érdekel és sokan elvégezték már...nem akarok életem végéig nyomorogni!
2011. jan. 4. 21:30
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat, ez is sokat segített:)
2011. jan. 4. 21:31
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább tanulj, májusig még van idő.
2011. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
2011. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!