Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem ra aput hogy ne...

Hogy vegyem ra aput hogy ne igyon annyit?

Figyelt kérdés

az utobbi idoben nagyjabol minden nap iszik, van hogy csak par poharat munka utan, de heti 1-2szer szinte ejfelig iszik a haverokkal es hat gondolom nem kell reszletezzem milyen allapotba jon haza.

anyu mar probalta szep szoval,fenyegetessel, de nem ert vele semmit. apu szerint o nem iszik sokat es ezzel el van intezve az egesz.

anyu mar nem birja tovabb. es igy apu is tonkreteszi magat. szerintem az ember akkor iszik ha baja van,de neki most tenyleg nem tudom mi lehet olyan szornyu az eleteben. velunk jol egyezik, a munkaja rendben van. tudom h amig o nem akarja addig nem fogja abbahagyni de megis h lehetne ravenni?


2009. jan. 28. 16:27
 1/9 anonim válasza:
96%
Nem feltétlenül azért iszik valaki mert rossz kedve, vagy baja van... Ha többször eljár iszogatni, akkor szimplán hozzászokik a szervezete. Ráadásul ha azt állítja apukád, hogy ő nem is iszik sokat, akkor sajnos alkoholista... Próbáljátok meg elvinni orvoshoz, hisz ezen lehet segíteni!
2009. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszelj vele, mondd meg neki, hogy ahelyett hogy a haverokkal iszik, foglalkozzon veled es anyukaddal. Vigyen tegedet uszodaba, setalni, tarsasjatekozzon veled, vagy menjetek el biciklizni. Esetleg nezzetek kozosen videot, vagy amit szerettek csinalni, a lenyeg, toltse veletek az idot!

Kerdezd meg tole, hogy nem sajnalja e a penzt, amit az alkoholra ad ki, annyi de annyi ertelmes dolgot lehetne belole venni, esetleg nyaralasra kolteni a penzt, vagy tegedet magantanarhoz jaratni pl. egy idegen nyelvbol.

Beszelj vele, es kerd, hogy terjen eszhez, mert ti nem ezt erdemlitek meg anyukaddal. Van testvered?

Mondd neki, hogy az egesz csalad omiatta szenved, ne legyen ennyire onzo, es felelotlen! Beszelj hozza mindig, sokat, es nyuzzad!!!!

2009. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Próbálj beszélni vele, hogy tegye le! Ha nem megy akkor le kell szoktatni. Az egyik barátom úgy szoktatta le az apját, hogy amikor volt otthon pia összetört egy gyógyszert szemcsésre beleöntötte, apuci meg nem bírta már és kihányta és nem bírt inni. Persze, ezt nem feltétlen kell kipróbálni!!! Gondolom most leleszek pontozva:)
2009. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt a tanácsot, hogy gyógyszert keverj a piájába, ne fogadd meg, mert ha olyan a gyógyszer, apád bele is halhat!
2009. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
NEm is azt írtam, hogy próbálja ki
2009. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Az én apám is ilyen volt. Bármit mondasz, nem fogja érdekelni. Bocs de ez az igazság. Az én szüleim 3 éve váltak el, mert kiderült apu megcsalta anyát. Ez volt az utolsó csepp, és amikor apám megkérdezte anyámat hogy "hogyan jutottunk idáig?" Anyám csak annyit mondott, hogy "az állandó italozásaiddal meg csavargásaiddal".

Ennyi. Jöhet a lepontozás, engem az úgysem érdekel :)

L(21)

2009. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az en apam is iszik..amiota eszem tudom,es leszoktatni mar nem hinnem,hogy lehet.Pedig hosszu ideig probaltam.Azt o is kene akarja maskepp nem fog menni sajnos.Es ahelyett,hogy anyam elvalljon nekifogott o is.Es en..?Elek,de mar nem tudom idegileg meddig..

Szoval vigyazz anyudra amig meg lehet,szerintem.

2009. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hat anyu inkabb idegbeteg lesz mint alkoholista. :(

es en is ha ez igy megy tovabb. de azt sem akarom h apu elmenjen itthonrol. xtem inkabb segiteni kene neki mert amugy nagyon joba vagyunk.

koszonom a valaszokat!

2009. jan. 30. 14:29
 9/9 A kérdező kommentje:

ja es en lassan 20 eves vagyok, de egesz nap egyetemen vagyok, tanulok vagy a barataimmal logok szoval velem nagyon nincs amit kezdjen. hetvegen neha elmegyunk sizni vagy ilyesmi de azonkivul velem nem tolthet tul sok idot, legalabbis annyit nem h ez lekosse.

a tesom osztol mas varosba megy egyetemre ugyh vele sem.

2009. jan. 30. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!