Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá anyámat hogy...

Hogyan vegyem rá anyámat hogy ebéd után hazajárhassak?

Figyelt kérdés

6.os vagyok már szinte az egész osztály hazajár, énmeg már másfél éve könyörgök neki.

Valami duma vagy akármi ?


2011. jan. 3. 14:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Biztos sokaknak nem fog tetszeni a válaszom, de leírom az igazat az iskola (tanárok) szempontjából. A felsős napközi a tanárok 90 %-ának büntetés. Utálnak ott lenni, többnyire az óraszám kiegészítése miatt vannak beosztva, vagy mert nem tudtak számukra a szakjuknak megfelelő órákat biztosítani. A tanárok ilyankor már fáradtak, érdemben keveset tudnak segíteni, mert inkább a saját egy-két szakjukban vannak otthon. A gyerek megírja a leckét, a tanárnak csak azt kell megnéznie, kész-e, ha tele van hibával, az már nem feladata, hogy kijavítsa(!). Majdnem minden csoportban van néhány olyan gyerek, aki csak rendetlenkedik, nem hagyja a többieket tanulni. A tanárok kezében nem sok eszköz van a fegyelmezésre. Nekem nem voltak napközisek a gyerekeim, de ha nem lett volna senki otthon, felsős gyerekemet akkor sem járattam volna ebbe a hivatalosan tanulószobának nevezett gyermekmegőrzőbe. Egyébként ennek ma már fő célja, hogy minél kevesebb pedagógust kelljen elbocsátani, a státus megtartása.

Anyuka kissé önzőnek tűnik számomra, kidobom a gyereket és a felelősséget is a nyakamból, hogy nyugodtan, kényelmesen élhessek. A gyereket meg nevelje az iskola.

(Otthon ülő főállású anyák gyerekei jóval nagyobb számban járnak napközibe, mint a dolgozó szülők gyerekei (megyei adat) Tisztelet a kivételnek.

Sajnálom a kérdezőt.

2011. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én negyedikes voltam, az összes barátnőm már nem járt napközibe. Kínlódtam. Hát fogtam magam és egy nap hazamentem a barátnőmékhez. Közel laktam hozzájuk. Gondoltam amíg el nem múlik a napközis idő nála maradok, és utána megyek. Akkoriban a napközi játék volt semmi tanulás mint ahogy manapság látom. Igen ám de nem tudtam, hogy eltűnésem miatt a tanár felhívja anyámat. Ő sem volt hülye, végigment az összes barátnőmön, mire megtalált akinél voltam. Jött a haladzsa, hogy ezt nem szabad bla,bla,bla. Közöltem anyámmal nem is szeret, mert napközibe hagy, nem kellek neki. Akkor jött a duma, hogy ezt a hónapot bírjam ki mert be van fizetve. Következő hónapon megpróbálhatjuk. Kipróbáltuk bevált.

Valóban meg kell kérdezni anyukádat miért tart még napközibe és mi az akadálya, hogy otthon legyél.

2011. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Én nem értem, én soha a büdös életbe nem voltam napközis, inkább hagyták, hogy egyedül legyek itthon, mindig sajnáltam azt aki ott maradt, a mi sulinkba, egy nem is tanár vmi nevelő szerűség volt beosztva napközibe, aki folyamatosan üvöltött, szó szerint, mindenért. (Nekem is szinte csak olyan oszt. társaim voltak napközisek akiknek az anyja otthon volt.)

Én megpróbálnék vele őszintén beszélni, hogy felfogja, hogy neked ez nem jó, ahogy ide is leírtad, az egyik gyerekkel otthon van, akkor kettő miért olyan nagy "teher", egy 12 éves gyereknek nem feltétlen kell még a nyakán ülni, lesni minden lépését (én egyedül voltam itthon ennyi idősen), max. néha-néha vmi segíteni neki a tanulásban. Nem tudok mást mondani próbálj meg apuddal beszélni, és anyuddal őszintén mond el, amiket ide is leírtál.

2011. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Nekem is van gyermekem, három is. A nagy most elsős. Én jobban szeretem azt, hogy ő itthon van ebéd után. A kicsi úgyis itthon van velem, a középső oviban. Mire megyünk az ovisért, addigra kész a leckéje, és még gyakorolunk is. És akkor délután tudnak együtt játszani, mikor az ovis is itthon van már.

Nem értem, ha anyukád otthon van, mi oka van annak, hogy te ne otthon legyél. Én kifejezettem örülök, hogy ha itthon vannak a gyerekeim. Ha nem így lenne, hiányozna.

Mondd el azt anyukádnak, amit itt leírtál, hogy otthon még jobban tudsz figyelni, tanulni, mint a napköziben. Hátha megérti. Sok sikert!

2011. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Tesód hány éves?
2011. jan. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
58%

Ráadásul a napközis, sulis kaja nem csak drága, hanem még pocsék is (hogy finoman fogalmazzak), hogy kényszeríthet valakit arra az anyja, hogy azt a moslékot egye, miközben nem állnak rosszul, Ő otthon van és még főzhetne is, de még szendvics, vagy egy rántotta is jobb lenne, annál amit a suliban adnak.

ma 17:26 vagyok

2011. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Talán azt akarja hogy emberek között légy ne otthon a tv elött.
2011. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
lennepár tippem de ink hallgatok.
2011. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!