Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyek jó gyerek? Úgy...

Hogy legyek jó gyerek? Úgy érzem, kikészítem a családomat.

Figyelt kérdés
Hello, 16 éves lány vagyok és szeretném a segítségeteket kérni. Mindig úgy érzem, hogy csak értem élnek a szüleim, ami miatt lelkiismeretfurdalásom van. Nem élnek együtt, se anyunak nincs olyan 13 éve senkije, se apunak. Nem tudom, hogy ez miattam van-e, anyu azt mondja, hogy azért nem jön össze senkivel, mert nem akar egy hülye nevelőapát nekem, aki beleszólna az életünkbe. Pedig szerintem vannak vele korabeli rendes pasik is. Ő nagyon egyedül van, csak én vagyok számára és mindig mindent értem tesz, amiért hálás vagyok Neki, de szeretném, ha boldog lenne így, 42 évesen. Nem akarom, hogy ha elmegyek majd egyszer itthonról, akkor Neki ne legyen senkije, akire támaszkodhat. Olyan szempontból is kikészítem őket, hogy nem úgy tanulok, ahogy kéne. Csak 4,2-es átlagom van, pedig tényleg sokat tanulok. Szeretném, ha büszkék lennének rám egyszer, főleg az anyám. Mindig ha van pénze, akkor azt emlegeti, hogy nekem meg tudjon venni dolgokat. Most is karácsonykor csak egy sapkát kaptam (nekem tetszett, mert nem szeretem a sapkákat, sosem hordok, de ebben csinosnak érzem magam) és Ő meg majdnem sírt, hogy nem vett mást, mert most nem volt pénze és hogy majd mikor tud nekem "pót ajándékot" venni. Nem akarok álszentnek tűnni, de nekem ez tényleg szar. Mostanában beszélgettünk erről, hogy én nem akarom, hogy csak miattam éljen és megtegyen értem mindent, mert én nem várom el, szeretném, ha Ő is élne. De mindig azt mondja, hogy azért dolgozik, hogy nekem teremtsen egy alapot az életben. Apu is ilyesmi, bár vele csak havonta egyszer beszélek, de érzem, hogy támogat. Még a nagymamám is ilyen, Ő is mindent megtenne értem. Én ezzel azt akarom érzékeltetni, hogy nekem nem túl jó érzés, hogy a saját boldogságukkal nem törődnek és mindent miattam tesznek. Szerintetek mit kéne tennem? Nem panaszkodom, meg semmi, csak véleményetekre vagyok kíváncsi. Köszönöm!
2010. dec. 31. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

4,2-es átlag az nagyon szép eredmény.mi bajod vele?

mondd meg a családodnak,hogy nagyon szereted őket és anyukád meg apukád is boldoggá tenne azzal,ha magukkal is törődnének,egyáltalán nem biztos,hogy rossz lenne,ha együtt lenne valakivel,hiszen nem kell rögtön összeköltözni.és sok helyen van,hogy a nevelőapa sokkal rendesebb,mint a gyerekek édesapja.

2010. dec. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, ezt már mondtam neki, hogy engem nem zavarna, de akkor meg anyu azzal jön, hogy neki erre nincs ideje. Apámnak azért vannak néha női, de nem komoly kapcsolatok.
2010. dec. 31. 16:36
 3/7 tetris ***** válasza:

Van olyan, amikor valaki annyira szereti a másikat, hogy szinte megfojtja a szeretetével, annyira rátelepszik.

Valami ilyesmi lehet nálatok is. Szerintem nem kell semmit se tenned, nem kell megváltoznod sem. MAradj olyan, mint most. Anyukádnak van szüksége változásra. Olyan vagy neki, mint egy szalmaszál, kétségbeesetten kapaszkodik beléd. Mintha nem dolgozta volna még fel a válását, és mégegy embert, akit szeret, már nem akar elveszíteni. Esetleg nem lehet, hogy még mindig szereti édesapádat? Hiszen ő se keresett más társat, és anyud se. Ez számomra - kívülálló számára - azt jelenti, hogy még nem szakadtak el egymástól érzelmileg.

Talán megoldást jelentene, ha megkérdeznéd anyukádat egy őszinte pillanatában, hogy érez-e még valamit apukád iránt.

2010. dec. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha minden 16 éves ilyen megfontolt gondolkodású lenne, mint te vagy a világ sokkal jobb hely lenne:)

Mondd el a szüleidnek azt amit itt leírtál és beszéljétek meg, nagyon intelligens és aranyos lánynak tűnsz, a szüleid büszkék lehetnek rád!

Én szorítok neked hogy minden úgy történjen ahogy te szeretned:)

2010. dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem fojt meg a szeretetével, nem olyan drámai a helyzet:) Meg azért nem olyan vagyok, mint egy hímestojás szerű valami, amit nem engednek el sehova, kalitkában tartják. Ugyanúgy vannak barátaim, akikkel elmegyek ide-oda, néha bulizni stb. Csak az rossz, hogy anyu közben nem akar sehova menni, meg összejárni a barátaival. Apámat biztos nem szereti már, mindig azt mondja, hogy akkor se kéne, ha könyörögne azért, hogy visszafogadja..
2010. dec. 31. 16:41
 6/7 A kérdező kommentje:
3. válaszoló, köszönöm, kedves vagy, de azért nem mindenben vagyok olyan megfontolt, inkább sokat elmélkedek a dolgokon és különböző megállapításokra jutok..:)
2010. dec. 31. 16:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van a kommentelőknek hogy neked nem inkább anyukátnad kell a változás.Ami anyukád szerelmi életét illeti szerintem eggyátalán nem baj hogy ennyi idősen a pasik iránt.
2012. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!