Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megorult a szomszed? Mit tegyek?

Megorult a szomszed? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk a baratommal.Osszekoltoztunk az o haverjaval,akivel regota baratok,es annak a baratnojevel.Eleinte minden jol ment,aztan elojottek a gondok.Ok nem takaritanak,nekunk az a bununk,hogy fozes utan kajaszag van a konyhaba.Tegnap a csaj egesz nap direkt csapkodta az ajtot,amitol mar szetszakadt a fejem,amikor szoltam neki,nekem jott a baratja valasztott szet minket.Ot nagyon elkapta az ideg,alig lehetett leallitani.MOst hazajott,szinten becsapta az ajtot,es ketszer jol ravagott az ajtonkra.Sajnos a baratom sosincs itthon ilyenkor,sokat dolgozik.Az a baj,ha itt verekedesbe kerulsz,rogton kiutasitank,akar le is sittelnek,szigoru szabalyok vannak.
2010. dec. 30. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Fogadjunk angliában vagytok?
2010. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem tök egyszerü a képlet!Nem kell összeköltözni ennyien,mert ebből csak vita van.Nekem egy barátom így élt kint londonban 4 évig.Ők is vagy 5 laktak egy házban.Ott is volt verekedés,meglopták egymást és még sorolhatném a szebbnél szebb sztorikat,Én megértelek mert nem lehet könnyü,de ha tudtok akkor költözzetek külön mert ez csak rosszabb lesz.Mindenkinek mások a szokásai ebből csak vita van!!
2010. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mondd el a barátodnak, vagy vedd fel telefonnal, vagy kamerával. Esetleg ha az ő barátja értelmesebb, mint a csaj, akkor beszélhetsz vele is.
2010. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kidobnám úgy ahogy van. Már ha ők költöztek oda hozzátok,mert ha ti akkor meg minnél előbb tipliznék onnan.
2010. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hol vannak, a lényeg, hogy nem jönnek ki jól a lakótársaikkal, és ebben kért segítséget.

Én személy szerint pont emiatt nem költöznék össze barátokkal, ismerősökkel, és emiatt nem költöznék pl ikerházba. Azt írod, hogy a barátod haverjával költöztetek össze, lehet hogy a lány az ő barátaival szeretett volna, vagy kettesben a párjával, és rajtad tölti ki azt, hogy ez nem így történt. Azzal hogy nem takarít sztrájkol a helyzet ellen, de az, hogy összeverekedtek nem megoldás. Meg kellene beszélni, vagy megmondani neki, hogy főzzön ő, ha nem tetszik az, ahogy te csinálod, vagy pedig költözzetek külön.

Először próbáld megbeszélni a barátoddal meg a barátod barátjával, hátha ők tudnak hatni a lányra, ha pedig nem, akkor költözés.

2010. dec. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Beszélj a csajjal,mondd meg neki,hogy vegyen vissza magából. Ha annyira zavarja a kaja szag,akkor dobjatok össze egy szagelszívóra. Nem tudom,hogy kint mennyibe kerül,de itt Magyarországon már 10.000 Ft körül lehet kapni jókat. Nekünk is van,és mindig bekapcsolom főzéskor,egyáltalán nincs kaja szag a lakásba.

A csajjal meg üljetek le,beszéljétek meg,hogy kinek mi tetszik és próbáljatok kompromisszumot kötni. Bár szerintem nagyon buta lehet az a leány,ha egy ilyen miatt neked megy. Talán az lenne a legjobb,ha más lakótársakat keresnétek...Legközelebb mit csinál majd? Véletlen előhagyod a mosatlant,akkor elvágja a torkod?

2010. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sőt mondok még egy olyan sztorit is,amikor ráfogták hogy meglopta őket.Közben nem is.A srácot leültették 2 hétre a semmiért.Ha tehetitek akkor költözzetek el mielöbb én szerintem,persze ha megtehetitek.Lehet téged nem zavar a kaja szag,de lehet hogy téged is zavar ami mondjuk őt nem.Mindenkinek más stikje van.Vagy kibékültök és kompromisszumot kell kötni.Egy házi rendet felállittani mondjuk.Este 10 után nincs főzöcske,este 9 után nincs hangoskodás.Ha cigiztek akkor kijelőlni egy dohányzó helyet.Megbeszélni ki mikor megy el fürödni stb stb.Ezt csak így lehet,szigoru házirenddel amit mindenki betart.Ez sajnos másképp nem megy.Vagy mindenki megy amerre lát!
2010. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első körben szerintem próbálj beszélni velük higgadtan. Ha erre nem kaphatóak, akkor te elmondhatod magadról, hogy mindent megpróbáltál, te korrektül álltál a dologhoz, ők nem képesek a kompromisszumra. Ha ilyenek, akkor maradjanak maguknak, ti meg keressetek más helyet, ahol lakhattok. Vagy ha ők laknak nálatok, akkor fel is út, le is út. Bár gondolom azért laktok együtt, mert így olcsóbb. Akkor kezdjetek el keresni egy kisebb lakást, ahol ketten lehettek.

Különben voltak nekem is lakótársaim, voltak közöttünk is konfliktusok, mert más fogalmunk volt a rendről, előfordul az ilyen. De hogy ez verekedésig fajuljon, az azért elég durva.

2010. dec. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szigoru házirend!!Vagy külön kell menni!Mert így nem lehet élni huzamosabb ideig,hogy minden pillanatban azt figyeled hogy mikor ugranak neked.Inkább nyomorogjatok egy kisebb lakásban mint hogy az ember egy normálisat fingani nem tud,mert még azt is figyelned kell.
2010. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ok akartak velunk osszekoltozni,mert igy olcsobb.Szoba,furdo kulon mindenkinek,a konyha kozos.A csajon kivul mindenki beszel mindenkivel,es probaljuk megoldani a helyzetet,de o megbolondult,tuti nem lehet vele leulni megbeszelni.Egyepkent jo emberek vagyunk,szeretnek minket,nem erzem magam hibasnak.De nem hiszem hogy no letere verekedest kell kezdemenyezni.Mi probalunk alkalmazkodni,sot,mar a konyhat is alig hasznaljuk.Ma megyunk este megnezni egy alberletet,ahova jan.7-tol lehet koltozni.A gond,hogy itt ket honapos felmondasi ido van,ha hamarabb lelepunk,bukunk egy csomo penzt,a kaukciot.
2010. dec. 30. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!