Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmenjek az unokatestvérem...

Elmenjek az unokatestvérem szülinapjára?

Figyelt kérdés

Én most nyáron lettem 20 éves, és apukám szervezett egy nagy családi partit eme alkalomból, ott volt mindenki, szülők, nagyszülők, unokatesók, nagybácsik, nagynénik.

A buli a szülinapom után 1 héttel volt, mert a szülinapomat külföldön ünnepeltem a barátommal :)

Habár szombat volt, mégis mindenki el tudott jönni, a nagybátyám felesége dolgozott, de munka után ő is átjött.

Egyedül csak apukám nővérének a fia, az egyetlen apai ági unokatestvérem nem jött el (aki egyébként 19 éves, és meleg, de ez nem fontos ebben a szituációban).

Azt, hogy nem fog jönni, a nagymamám közölte velem a buli előtti nap, és az indok az volt, hogy táborba megy. Kérdeztem mikor, erre a válasz az, hogy a bulim napján, délután 2kor megy a vonat, és a parti ugye ebéddel kezdődött, 1kor. Egyrészt nem értettem, hogy miért nem tud mondjuk egy este 6-8 órás vonattal menni, gyorsan átjönni, kajálni, köszönni, és menni, de ha nem, hát nem. A gond az volt, hogy egyáltalán nem köszöntött fel. Se egy sms, se egy telefon, semmi, és még azt is a nagymamámmal üzente, hogy nem jön el. Szerintem ez elég pofátlanság.

Ha mindenképpen a 14 órás vonattal akar menni, akkor nekem oké, de akkor hívjon fel, hogy "szia, bocsi, de nem tudok menni, boldog szülinapot".

Jogosan sértődtem meg?

Most azt tervezem, hogy én sem köszöntöm fel őt, és én sem megyek el az ő 19. szülinapi bulijára. Mi a véleményetek?


2010. dec. 28. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

mivel a táborokba együtt szokás menni, ezért gondolom 2re mindenkinek oda kellett mennie az állomásra vagy akárhova, és együtt mentek.

mennyire vagy vele jóba? mert ha nagyon, akkor tényleg bunkóság hogy nem köszöntött fel. de ha évente egyszer látod, akkor ne érdekeljen felköszöntött e.

2010. dec. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy utcában lakunk, a nagymamánknál szoktunk találkozni, aki velünk lakik. A nagyi főz nekünk, és az unokatesóm átjön hetente egyszer enni hozzánk.
2010. dec. 28. 19:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Az is 1 megoldás hogy úgy bánsz vele,ahogy ő bánt veled,de majdnem jobb ha az orra alá "dörgölöd",Hogy te nem vagy olyan bunkó amilyen ő volt veled.Legalább te felköszöntöd..... :D
2010. dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem az első válaszoló vagyok, de: oké, hogy egy utcában laktok meg minden, de ezek csak objektív érvek. Hozzám is közel laknak az unokatesók (szomszád utcában), és gyakran találkozunk is, mégse zavarja egyikünket sem, ha valaki nincs ott a bulin. Ott lesz a következőn úgyis. Nem tudom ezt elmagyarázni, szóval a gyakori találkozás még önmagában nem érv. Fordított esetben te írtál volna neki? Ez inkább a kérdés, ebből derül ki, milyen viszonyban is vagytok.
2010. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, én mindig mindenkinek írok, ő sem különb. Múltkori születésnapjára (18) én szabadnapot vettem ki, hogy el tudjak menni, ezért is sértődtem meg annyira. Ezt a tábort a barátja szervezte (a röplabda csapatuknak), akinek megmondhatta volna, hogy mondjuk ne szombaton, hanem vasárnap reggel induljanak.

De a legbántóbb az, hogy a nagymamámon keresztül üzente meg, hogy el sem jön, mikor 5 percre lakik, fenn van msnen és facebookon is az ismerőseim között. És a kapcsolatunkról annyit, hogy mikor a nagymamám kitagadta, mert meleg, akkor én beszéltem rá nagyimat, hogy "bocsásson meg", mert ő nagyon mélyen vallásos, és számára ez szentségtörés.

2010. dec. 28. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:
jó oké azt értem, hogy ez nem esett neked jól és van is benne valami. táborba ment, lehet hogy azért nem ment későbbi vonattal mert lehet hogy meghatározták meddig kell elfoglalni a szállást vagy bármi. viszont abba tényleg igazad van, hogy mondhatta volna h boldog szülinapot, mert az tényleg nem sok. De szerintem azért menj el az ő bulijára, és utána valamikor azért beszéld meg vele, hogy neked nem esett jól vagy miért a mamáddal üzent stb...:)
2010. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy már vki írta, de menj el, mert lehet hogy őt érzékenyebben fogja érinteni, és akkor balhé lesz belőle! Menj el, és ha teszel egy pici célzást, akkor biztosan bűntudata lesz! Lehet hogy fél majd bocsénatot kérni, de szerintem számí hogy meleg, mert a meleg fiúk kedvesebbek, megértőbbek...stb.

Szóval menj el, és ne közöld vele, hanem tegyél egy finom célzást!

2010. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el, max. említsd meg neki hogy nem tetszett neked amit csinált.
2010. dec. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a "ha te sem, akkor én sem" nagyon gyerekes. Nyugodtan letagadhatsz pár évet ilyen hozzáállással. Fontos ő neked? Ha igen, menj el a bulijára és köszöntsd fel a szülinapján. Ha nem fontos neked, akkor meg ne foglalkozz vele, hogy ő nem tette meg ezt. Felesleges szócséplés ez az egész. Felköszönteni egymást ilyen-olyan alkalmakkor egy gesztus, amit vagy megtesz valaki, vagy nem. De hogy ez elvárás legyen, vagy alanyi jogon járna, picit túlzásnak érzem. Felesleges egymás orra alá dörgölni ilyesmit. Az sem lenne elegáns, ha felköszöntenéd, és egyúttal az orra alá dörgölnéd, hogy ő bezzeg nem köszöntött fel. Az akkor megint csak színjáték lenne, akkor meg minek?
2010. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bocsika a szóismétlésért, kicsit sok lett a dörgölésből
2010. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!