Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segitenetek kelrek, mar nem...

Segitenetek kelrek, mar nem birom?

Figyelt kérdés
A szuleim nagyon vallasosak de nem tudjak elfogadni h engem nem nagyon erdekel az egesz. Ha megprobaltam megbeszelni veluk , hogy en nem szeretnek konfirmalni , megkeresztelkedni akkor elegg rendesen megvertek. Ma mar nem engednek sehova , bulizni , a varosba ,vagy a baratnoimhez. Egesz nap bevagyok zarva a szobamba. Nagyon nehez , ogy egesz nap bevagyok zarva. Mit tehetnek? Kerlek segitenetek?
2010. dec. 28. 11:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt tudom mondani, a szüleidet nem tudod megváltoztatni, és ők elvakultan hisznek benne, hogy ennek így kell lennie. Neked nem jelent semmit, ha leöntenek egy templomban, vagy kántálnak a fejed felett, ők viszont elégedettek lesznek és végre békén hagynak! Arra, hogy higgy, úgysem tudnak rákényszeríteni.. Szóval most még hajts fejet szerintem.. Aztán ha már lesz lehetőséged elköltözni, magasról lerázhatod magadról az egész vallási mizériát!
2010. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha annyira vallásosak a szüleid,akkor miért nem csecsemő korodban kereszteltettek meg? Most,felnőttként már több hetes tanfolyamot kell végezned és csak utána veheted fel a keresztséget,amit gyakran a konfirmálással egybekötve végeznek.Nem logikus,amit írsz.
2010. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, utolsó, de csak a katolikus egyház az, ami a csecsemőkori keresztelés híve. A református is jó szemmel nézi, de pl. a baptista ellenzi, mivel szerintük a hit és Jézus szabadítóként való elfogadása a saját döntésünk kell hogy legyen, ami egy gyermektől nem elvárható. A baptisták ezért csak akkor keresztelnek meg, ha tanúságot tesz a keresztséget választó személy a gyülekezet előtt.
2010. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Figyelj, mindenképp fogadj szót szüleidnek, ez a legjobb neked is. Nem nagy dolog az egész keresztelés, konfirmálás. Ez a legegyszerűbb vallás, mármint a Református. Én is túl vagyok rajta és minden alkalommal még a templomba is kellett mennem. Azóta felnőtt lettem és 16 éve nem voltam templomba, még Karácsonykor sem. Te is ha eléred a felnőtt kort úgy teszel ahogy akarsz, de addig jobb lapítani. Sok hátrányod származik ha ellekezel velük.............
2010. dec. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
15:23-nak Mivel a baptisták nem konfirmálnak,így a kérdező biztosan nem az,hanem református.A reformátusoknál pedig szokás a csecsemők megkeresztelése,főleg nagyon vallásos családoknál,ahogy a kérdező a szüleit jellemezte.Ezért érthetetlen,hogy miért tizenévesen kezdték el ilyen szinten kierőszakolni a keresztséget,ha ez eddig nem volt fontos.
2010. dec. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
valojaban apukam reformatus es anyukam baptista. ok azt szeretnek ha inkabb a baptista legyek
2010. dec. 28. 21:33
 17/17 anonim ***** válasza:
Legalább a fogalmakkal legyél tisztában,mielőtt kitalálsz egy ilyen sztorit!Hogy kerül ide a konfirmálás,ha ők baptistának neveltek? Szóval nagyon vallásosak csak épp az egyik református a másik baptista,de nagyon hívő református lemond a baptista vallás javára.Na persze.
2010. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!