Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek egy ilyen apával?

Mit tennétek egy ilyen apával?

Figyelt kérdés

Az apám egy alkoholista agresszív ember. Leli terrorban tart engem. A szüleim 9 évvel ezelőtt elváltak, a bíróság Anyukámnál helyezett el. Anya ebben az évben elhunyt és most ismét apámmal élek. Apa nem veti meg az alkoholt ezért, sűrűn segg részegen jár haza, és olyankor szinte mindenbe beleköt. Üvöltözik, csapkod, undorító dolgokat mond anyukámról (mindennek elmondja, a legocsmányabb szavakkal illeti). Néha azt látom, hogy mindezt élvezi, mintha boldoggá tenné őt az, ha engem gyötörhet. Általában addig piszkál, míg sírva nem fakadok. Aztán persze másnap próbál kedves lenni, de a következő nap megint idegbeteg, olyan ez mint egy ördögi kör.

Kezdek belebetegedni az egészbe, megőrülök mellette.

Végleg betelt a pohár mikor SZENTESTE részegen jött haza (csak úgy dőlt belőle a piaszag) anyáról megint trágárságokat mondott, nem díszítette fel velünk a karácsonyfát hanem lement a konyhába inni aztán tévézett egész nap, nem vett ajándékot, semmit se csinált. Az egész rohadt szentestét tönkretette. Kimondhatatlan gyűlöletet éreztem iránta.

Ezenkívül semmibe vesz, sose jó neki semmi amit csinálok, állandóan "hülye gyereknek" hív és ez már olyan sértő nekem így 19 évesen. Lehet, hogy 5 éves koromban ez "vicces volt...

Annyira szemét, pedig egyetemre járok, de őt ez sem érdekli. Nagyon aljas ember.

Júliusban el szeretnék költözni, de nem merem neki elmondani, mert nagyon-nagyon félek a reakciójától. Az egyetemet levelező tagozaton szeretném befejezni, és szeretnék új életet kezdeni, a lehető legmesszebb tőle.


2010. dec. 26. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:

szia!

Hát igazából mi a probléma? Elköltözől amint tudsz és többet az ajtót se kell rá nyitni. PONT anyukádtól nem örököltél? Nem tudnál juliusig is külön lakni?


üdv,

Attila

2010. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

jézusom, ez szörnyű..:'(( lány vagy fiú vagy?

édesanyáddal milyen viszonyban voltál??

és még valami: nem díszítette fel velünk a karácsonyfát-velünk?? kikkel élsz még ott vele?? rájuk számíthatsz? nekik mi a véleményük? (ha minden okés velük kapcsolatban, támaszkodj rájuk) ..

2010. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hasonló pokolból menekültem, hasonló vágyakkal, viszont jobban megválasztottam az egyetemet (talán neked is az lett volna a legjobb, ha messzebb kerülsz). Fél éve, hogy gyakorlatilag újjászülettem (az első hetekben minden apró zajra összerezzentem, és mindig emlékeztetnem kellett magam, hogy nem ő az, nem bánthat többet, mert ide nem tud utánam jönni), most kollégista vagyok 300 km-re innen, és a mostanival együtt négyszer néztem haza, hogy ne mondjanak el mindennek az ismerősök. Ebben a pár napban apám moderálja magát, mivel közöltem vele, hogyha nem teszi, többet nem jövök vissza. Most, hogy már van hova mennem (egy darabig, de aztán majd csak alakul valahogy), nem tarthat többé rettegésben.
2010. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
költözz most vagy koli.18 elmultál. ott az árvaellátás a szocösztöndij diákhitel én is ezekböl éltem fösulis éveim menekülj
2010. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

El szeretnék költözni, csak nem merek, mert félek apától. Biztos nagyon kiakadna, bár tudom, hogy ez lenne a helyes lépés... :(

Anyukámmal nagyon kapcsolatunk volt, tudom, hogy ez közhelyes, de olyanok voltunk mint a legjobb barátnők.

Mára már csak a húgom maradt nekem. Mamám tavaly halt meg rákban.

2010. dec. 26. 23:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogy mit tennék egy ilyen apával?

Összeverném és a többit had ne mondjam el.

2010. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nehéz lehet vele. Ha beszélsz a helyzetedről az egyetemen a megfelelő fórumon, esetleg elintézhetik, hogy valamelyik koliba már most felvegyenek.

Kitartás!

2010. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen messzire jutna utánad, ha állandóan részeg?
2010. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En ugy erzem, hogy talan a mamad elvesztese miatt viselkedik igy, mivel nem tudta feldolgozni azt, hogy elveszitette!

Tehat elvaltak, s aztan meghalt es Ti itt maradtatok. Ez Neki igy tul sok, mivel igazabol egy gyenge jellemre vall az, ahogyan viselkedik.

Valoban eltudsz menni otthonrol, de mi lesz a testvereddel?

Egy alkoholistaval egyutt elni nagyon nehez, szinte lehetetlen, de talan a rokonoktol kellene segitseget kerni, hogy amikor Te elkoltozol, akkor a testvered odakeruljon.

Te eltudsz koltozni es uj eletet kezdeni, s valoban megnyugvast ernel el. A testvered miatt nem lenne lelkiismeret furdalasod?

Jol gondold meg!

2010. dec. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A húgod mennyi idős? Talán át tudod venni fölötte a felügyeletet, mert már nagykorú vagy, és akkor vele együtt költözhetsz el. Kérdezd meg esetleg a jogiforum.hu oldalon.
2010. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!