Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi erről a vélemyényetek?...

Mi erről a vélemyényetek? Csak mi vagyunk ezen kiakadva?

Figyelt kérdés
Engem és a bátyámat is arra tanítottak,hogy Szneteste nem illik semerre elmenni,hanem családdal illik ünnepelni.Erre a bátyám elment a barátnője családjához,akiket utál,és csak este nyolc után jöttek haza,pedig azt ígérték,hogy az ünnepi vacsorára jönnek haza.
2010. dec. 25. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
ismerős kérdés... ez már ma volt...
2010. dec. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most erre mit mondjak? Csúnya dolog, hogy nem tartotta be, amit mondott, és nem jött időben haza. De a "nem illik sehova menni szenteste" szabály kocsmára, dizsire, stb vonatkozik. Ő pedig családi körbe ment. Utálat, nem utálat, karácsonykor így illik. Szerintem jól tette. A késés nem szép dolog, szólhatott volna legalább...
2010. dec. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
családom még ma is ezen rágódik
2010. dec. 25. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A családdal lenni NEM csak annyit jelent, hogy mindenki a saját szüleivel van, hanem akinek párkapcsolata van, ott a másik szülei is "otthon-maradásnak" számit. Gondolom, a bátyád nem az ottani szülök miatt ment, hanem a barátnöje miatt - és az teljesen jogos, idövel igy alalkulnak ki az ujabb családok. Az, hogy késve jött vissza - ilyen elöfodul, nem jó dolog, de ebböl nem csinálnék targédiát.


Egyáltalán nem arról volt szó, hogy csavargott, kocsmázott, stb - mert az ilyesmi az, ahová nem illik menni szentestén.

2010. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ebből nagy ügyet csinálni.

Nyilván nem a lány családja miatt ment oda tesód, hanem a barátnőjével akart lenni, ami szerintem érthető. Oké, jobban figyelhetett volna, hogy időben hazaérjen, de így alakult. Nyugtasd meg szüleidet, hogy csak a szerelmével akart lenni. Ez nem olyan nagy bűn.

2010. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg otthon éltünk hárman testvérek, sokáig nekünk is úgy volt, hogy 24-e Szenteste a szűk családé.. Előtte max találkák a párokkal, de a vacsora, és az az este a testvérek és szülőké egymásnak.. Aztán Karácsony első majd második napján mentünk mások családjához, ha úgy volt..

Persze ez nálunk is változott, hisz változik a világ. Amikor először ilyesmi volt, mi is rágódtunk, de aztán beletörődtünk, hisz ez a világ rendje, ha két ember komolyan gondolkodik a közös jövőjükön.

2010. dec. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!