Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ez lenne a szeretet...

Tényleg ez lenne a szeretet ünnepe?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt ezt a sok karácsonyi kérdést-választ.

Kiderült, hogy pofátlanság ha nem rokon megy valakihez szenteste, bulizni is pofátlanság akkor, ajándékot adni és nem adni is pofátlanság. Lassan kiderül, hogy levegőt venni is az. Közben mindenki azt hajtogatja, hogy a szeretet ünnepe. Tényleg? Vagy inkább az elvárások és a képmutatás napja?!


(egyébként nem izgat, nem tartok karácsonyt, de meglepett)


2010. dec. 23. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

itt már semmi sem olyan mint régen

régen az emberek sokkal boldogabbak voltak, kevesebb dolognak és egymásnak jobban örültek

most itt egyik azon problémázik hogy 2-be vagy 3ba csomagolaja az ajándékot, a másik hogy nem itt akar lenni hanem ott, a harmadik kiscsaj pedig körömlakkot kapott spirál helyet.... hát nem értem én ezt

jó volna végre az egész családdal együtt örülni hogy senki sem dolgozik és boldogan megnézni egy filmet a tv-ben enni egy jót és beszélgetni

párommal nem vitázni, összebújni

én csak ennyit szeretnék

2010. dec. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg az is zavar, hogy mintha a karácsony a pénzköltésről szólna. Bemegyek a plázába, szól az idióta karácsonyi muzsika, ezzel próbálnak meghitt hangulatot teremteni, közben meg úgy érzem, hogy tudatalatt manipuláló agyhullámokat küldenek felém, hogy "Vásárolj!!!Vásárolj!!!"


Különben én is úgy látom, hogy a "szeretet ünnepe" bizony sok okot szolgáltat a sértődésre, összeveszésre családon belül.


Ez van, a párom, a fiam és én holnap este nagyon jól fogjuk magunkat érzeni a fa alatt, a külvilág meg nem fog minket érdekelni.

2010. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Nekem attól van hányhatnékom, hogy ilyenkor 'szeretés' van. Tehát ilyenkor félretenni a haragot, elszívni a békepipát, és üdvözült mosollyal vigyorogni a világra. Utána kiáshatod a csatabárdot nyugodtan megint, de ilyenkor nagyon nagyon szeretés van. Mert karácsony van. Ilyenkor fúj, illetlen rosszat mondani. Ez már rég nem a szeretet, hanem a képmutatás ünnepe.
2010. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Idén jöttem rá, hogy mi a jó az ajándékozásban és a vásárlásban. Ugyanis idén sikerült közös vásárlást csinálni a családdal, majdnem egész napot együtt töltöttük valamelyik plázában, másik napot külön-külön a gyerekekkel vásárolgatással, és a két gyerek együtt is egész héten vásárolni volt. De legalább addig EGYÜTT voltak! Ez nem azt jelenti, hogy ennyi mindent vettünk, mert inkább csak nézelődtünk és beszéltünk arról mit is kéne venni, megismertük egymás ízlését jobban. Szóval mégis van értelme a vásárlásnak is.
2010. dec. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Karàcsony ide vagy karàcsony oda,miért csak ezen a napon kell(enne) azt érezni,hogy szeretünk.Szerintem is hazugsàggà,képmutatàssà lett àtalakitva.Aki szeret az mindig szeret,mert benne él a szeretet!
2010. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Az elvárások képmutatásának napja..
2010. dec. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem most egész kiegyensúlyozottra sikerült a karácsony. (Leszámítva a Jézuskától kapott antibiotikumos kezelést, ami miatt két napig mormota voltam és szilveszterkor csak almalevet ihatok :))

25-én tartottuk a karácsonyt, mert a betegség miatt nem tudtam 23-án utazni.

24-én összevesztem a férjemmel, másnap reggel kibékültünk, majd utazás szülőkhöz. Eddig elég nagy értékben szoktam ajándékokat kapni, most kevés dolgot kaptam, de mindenki együtt van, nyugi van, itt a két kutya is.


A nyuginak jobban örülök, mintha kaptam volna egy zsák ajándékot.


Egyetlen ami beárnyékolja, hogy egy olyan tárgyból vizsgázom január elején amiből hülye is vagyok és utálom is - két napja kerülgetem a könyvet, de holnap már kénytelen leszek elővenni. Boáá...

2010. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Onzetlen-oszinte igazi szeretet! Nagyon keves szemelyiseg el mar ezzel a tulajdonsaggal. "szeretet" unnepe?

A szentirasban a 10 parcsolatot ha vesszuk, akkor eleg furcsa az, hogy a "szentesten" nem engedem meg, hogy a parom Edesanyja atjojjon hozzank, a rokonsag, a csaladtagok stb.

En is olvasgattam itt a forumon, s eleg elszomorito azt latni, hogy a csaladtagokat kirekesztik, holott a szulorol van szo, Aki ozvegy pl., s nem beszelve az ajandekozasi maniarol.

Errol szolna a szeretet?

A szeretet, a gyulolet, az irigyseg vagy a buszkeseg unnepe, de melyik szeretete?

2010. dec. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg attól van már hányingerem, hogy az emberek milyen utálattal beszélnek a karácsonyról! Anyósom is ilyen!

Csak annak lett elvárások és a képmutatás napja, vagy a pénz költés ünnepe aki ezt hagyja!!!! De az meg milyen alapon szidja ezt a szép ünnepet?

24 éves vagyok és 22 éves koromig a szüleimmel és a nővéremmel ünnepeltem a szent estét utána a férjemmel és a 2 pici lányommal. Gyönyörű szép volt a 24 év alatt minden karácsonyom, mindig volt ajándékozás DE soha nem ez volt a fő hanem az a gyönyörű meghitt egy nap az évben amikor elfelejthetjük a napi gondokat, a stresszt, a feszültségeket és csak egymásra a szeretteinkre figyelünk!!

Szerintem csak annak romlott el a Karácsonya aki ezt hagyta!!!


Mindenkinek Kellemes Ünnepeket!

2010. dec. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előttem szóló jól leirta szerintem. Felfogás kérdése az egész,hogy kinek mit jelent ez az ünnep.Ha a plázának a pénzt jelenti,attól neked még nem kell ,hogy erről szóljon.

Másrészt ezek az idiótaságok,hogy nem illik ezt,nem illik azt szerintem abszolút nem helyénvalóak. Elvégre ünnepekkor az ember (jóesetben) nem dolgozik,azt a kevés szabadidejét had töltse már olyan pihenéssel,ahogyan szeretné. Ha nem lenne családom lehet,hogy én is elmentem volna billiárdozni,bulizni,kocsmába stb

A barátaimmal már évek ota nem veszünk egymásnak ajándékot,hanem egyik nap összeülünk,mindenki hoz sütit,bezsélgetünk,iszogatunk,kártyázunk. vannak akik karácsonykor utaznak sielni,ha lenne pénzem én minden telet valami forró trópusi szigeten töltenék,kit érdekel mi az illendő..az év összes többi napján (néhány ünnepnap kivételével) másoknak kell megfelelni meg illedelmesen viselkedni.Karácsonykor én pont leszarom mi illik,jól akarom érezni magam a szabadnapjaimon..

2010. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!